Hnisavé očká a zelené soplíky. Je to kvôli zúbkom?

zzuzinka11
23. nov 2012

Mam 10 mesacnu dceru,ale uz asi od 3 mesiaca je nonstop soplava.Doktorka ma stale posle prec,lebo ze vraj jej idu vrchne zubky.Teraz je to uz v takom stadiu,ze tie sople su huste a zelene a ocka ma max.hnisave..Bola som aj vcera na krcnom tak mi povedal,ze je to bezna nadcha..No ja neviem..Dieta mam vkuse podrazdene,spanok je pre nas luxus a momentalne o rannom rozlepovani ociek ani nehovorim..respektive nepisem🙂 vie mi niekto poradit?ci je to vazne pre zubky,lebo pri 1.dcere som ziaden problem nemala..

surviver
23. nov 2012

určite to nie je zo zubkov.....treba, aby pediater hladal pričinu choroby a nie všetko zvaluju na zubky nedajte sa "odbit"

gubcikova
23. nov 2012

my sme mali každý mesiac soplíky a zuby vyšli až za hodne dlho.na to sme používali homeopatika na nádchu coryzália.ak je bábo umrnčané uplakaná skúsila by som homeopatika chamomilla vulgaris alebo čipky viburcol ale zelené to nemal tam by som hľadala inú príčinu.skús zájsť na pohotovosť možno nájdeš ústretovejšieho lekára

xenicka13
23. nov 2012

a robila dr. malej vyter? ja som jednej takej povedala, berem detom kartu a dovi

lukajdik
23. nov 2012

Ja si tiez myslim ze to nie je zo zubkov, ked idu zubky tak je imunita oslabena a moze mat sopliky ,ale nie tak dlho a zelene :-/ , spravil jej niekto odbery? Trvajte na nich a nenechajte sa odbit 😉

karmelka77
23. nov 2012

akoze prepac, viem ze to nie je tvoje chyba ked ta odbili 2 lekari uz, ale to odkial si??? to co mate za lekarov?? jednoznacne prec odtial a nech vam spravia vytery, urcite tam je nejaky bacil ktory bude treba preliecit...toto je sila v dnesnej dobe...a stasne ked vsetci vsetko valaju na zuby...:((( drzim palce snad Vam niekto pomoze...tiez by som isla uz dnes na pohotovost na tvojom mieste

alias313
23. nov 2012

zelene sople a oni ti povedia ze zo zubov??To su s prepacenim dobri retardi....Môj mal tiez sem tam sople ked mu isli zuby,ale vzdy len trosku vodave. Mne stale uci doktor, ze ked su sople zlte,alebo zelene ze to nie je dobre, ze tam uz nieco bude..A to este nehovorim o zapale ociek. To so zubami vobec nesuvisi..Urcite by som zmenila doktorku a isla na ine krcne..Môj nazor.

ginger_fox
23. nov 2012

Pripajam sa ku kockam, ktore to pisali predo mnou. Jednoznacne treba spravit vyter a ked lekarka odmietne, treba ju vymenit. Ja som tiez pediatricku vymenila, ked mi synovi odmietla spravit vyter, ktory mu nakoniec spravili na rizikovej ambulancii, ked som im spomenula moj problem. Vyter samozrejme vysiel pozitivne.... Ziadny zdravotny problem dietata nie je zo zubov. Primarne za chorobu zrejme moze znizena imunita ako nasledok rastu zubov a potom sa na babo lahsie nieco nalepi... s tymto nazorom som sa stretla u viacerych lekarov.

lubikan
23. nov 2012

vzdy,ked mali moje deti zelene sople,doktorka predpisala Pamycon- kvapky...treba ho aj nakvapkat do oci....raz mi tiez tak mala zacala v piatok chytat zelene sople,a ze teda pred vikendom ju preliecim,tak sme sli do lekarne,nie vsade to chcu predat na volno,lebo Pamycon je antibiotikum,tak som povedala ze pre seba a do pondelka bolo ovela lepsie

skoricaxx
23. nov 2012

Ahoj
s tymi ockami chod k ocnej, nie je to žiadna sranda,,,,
mi sme mali hnisave ocka striedavo oblačno od narodenia s prestavkami a očna u nas stale kvapky take a hentake antibioticke..až som povedala doktorke že tam chodim jak naklavir a stale oči ....zapalene
a tak nam napisala listok do BA do fakultnej a ža stav očiek hrozny zapal spojivie...a že to ak by sa nechalo tak to mohlo mať aj následky (2 krat nam čistili slzne kanaliky ....a zatial mame pokoj jasne ked ma sopli tak to ide aj do oči ale dva krat kvapky a OK)

p.s. určite to nenechaj tak ....ak bude treba zmen lekarov

sampo
23. nov 2012

Podla mna jej uz davno mala zobrat stery.. moja to tiez mala, doniesli sme si z porodky zlateho stafylokoka 😝 mala to v ociach aj nose. Nenechaj sa odbit alebo zmen lekarov.

alena0305
23. nov 2012

na zelené sople sa musí užívať pamycon - antibiotické kvapky ale sú len na predpis. Tie očká s tým môžu súvisieť - mohla si tam preniesť zápal -určite treba ísť na očné. A tie dlhodobé soplíky tiež nie sú sranda lebo jej môžu opuchnúť a zväčšiť sa nosné mandle a museli by ste dať vybrať. Treba ísť inde na krčné - trebárs aj k súkromnému lekárovi.

kveta
23. nov 2012

Urcite ihned k ocnej do nemocnice aj teraz vecer. Neliecene moze sposobit az stratu zraku. Toto nie je sranda.

amadora
23. nov 2012

neviem, ale pokiaľ mi je známe zo zubov bývajú sople priesvitné, zelené sople znamenajú infekciu, bacila...

zlatica89
23. nov 2012

Moj maly to mal ako 5 mesacny,nas vsak doktorka hned poslala na ocne..mal zapchate ocne kanaliky...tak mu ich potom prepchavali,bola to bolest ale mame odvtedy pokoj...ja som to tiez ako mala mala take problemy,doktorka to neriesila a trpim tym dodnes....tak aj pri malom mi povedali ze ak mu to nedam spravit tak moze potom trpiet..

nela435
23. nov 2012

já bych šla určitě na oční,aby neměla od rýmy zánět.....moje starší dcera často trpěla na hnisavé rýmy a vždy jí to přešlo do očí a uší....na očnom nám dali kapky a na noc mastičku a oči vyšetřili

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zakoto
23. nov 2012

určite z nošteka treba vziať výter, keď soplíky žltnú, resp. zelenajú, na 100% budete mať nejakého bacila... aj my sme mali takéto príznaky - mala mala vtedy zo škôlky takú kombináciu bacilov - v nose streptokoka a v očkách zlatého stafylokoka... ale pri dnešných lekároch - nad všetkým mávnu rukou - že to je už bežné a má to v škôlke každé 3.dieťa - sa nad ničím neznepokojujú - dajú atb a ide sa ďalej...

bambinkaa
24. nov 2012

my sme tiez mali antibioticke kvapky pamycon do nosteka koli hustejsim zelenym soplikom. Ocko mala tiez v kuse zalepene, som jej ho umyvala, cistila dlho. Ale na ocko sme nic nedostali. Dr. este naordinoval Quixx do nosa, ale ten podrazdil ocko este viac (nos a slzne kanaliky su prepojene) Vsimla som si, ze ked dam do nosteka iba obycajny libenar (tiez solny roztok), tak ten vyplavil z oka vsetku "spinu" a slzne kanaliky sa uvolnili, vycistili sa same. Uz som to potom len utrela cistou vodou.
Tiez nam vytery robene neboli. Tiez nam bolo povedane, ze urcite jej idu zubky. Aj isli, ale este stale idu... a sople nie su.