Horúčka a hnačka dvojročnej dcéry na dovolenke

timejka8
9. aug 2013

ahojte baby maminky vcera sme pricestovali do bulharska sli sme sem autom 18 hod a mladsia dcerka bude mat 2 ma odtedy 38 -38,5 teplotu papa pije tyzden pred ochodom som uz nasadila probiotika by nic nedostali neviem co mam robit od vcera teploty davam cipky a rano uz mala riedku stolicu raz ukazala ze ju aj zubok asi boli ale nemozem si byt ista ci je to z toho pijeme len kupovanu vodu troska zle dycha akoby nieco mala v nosteku ale sopliky velmi nejdu kedy mam vyhladat pohotovost alebo ako mam postupovat davam jej cipky probiotika a dala som jej teraz aj hylak...prosim pomozte som zufala

kveta
9. aug 2013

@timejka8 Chodte k lokalnemu dr. Z tohto moze byt rychlo nebezpecne dehydrovana. U nas stacili dve hnackove plienky na stredny stupen dehydratacie.

timejka8
autor
9. aug 2013

ale ona normalne pije a rano mala len riedku stolicu od tedy nic len ta teplota je od vcera...

lenkahruskova
9. aug 2013

Mozno by som pockala aspon dozajtra, ci sa to neupravi, moze byt aj zub, alebo zmena prostredia, unava z cesty. Na teplotu cipky, ale ak sa rozbehne hnacka, tak potom prejst na rozdrvene tabletky (my davame Paralen), pokracovat v hylaku a nasadit dietu. Vela ryze, zemiaky, mrkva, nic mliecne. Ak sa dozajtra nezlepsi, uz by som asi skusila pohotovost, pre istotu.

timejka8
autor
9. aug 2013

ok dakujem teplota je od vcera sm si myslela ze tiez unavena z cesty ale dnes nepresla vcera kakala normalne a dnes rano mala riedku stolicu papa aj pije dufam ze to prejde cim skor lebo 2 tyzdne dovolenky vcude..:(a to sme prisli aby im to more pomohlo

natasjajane
9. aug 2013

Práve sme s podobným problémom boli u lekárky. Ale našťastie bez horúčok. Nasadene probiotika + rady veľa, veľa piť najlepšie len vodu - inak ovocny čaj nesladený (žiadne bylinky), diéta na 7 dní - nič vypražané, nič mastné, nič ťažké, pozor na zeleninu z ktorej nadúva. Nám sa osvedčili suché hrianky - celozrnný toast. Žiadne mliečne produkty - laktóza udržiava hnačku. Ak má dieťa horúčku a hnačku je potrebné, aby ho určite prezrel lekár.

namornicka
9. aug 2013

Ja by som jej dnes dávala iba piť a nič jesť keď má hnačku a teplotu, oddych na izbe alebo v tieni. Striedajte sa pri mori so staršou s mužom, aby si ona užila. Podľa mňa je to nejaká viróza a prejde to, keď ustúpi horúčka a hnačka postupne nech začne jesť, dbajte na diétu aby sa jej to nevrátilo, prvé dni nech sa zdržuje viac v chládku. Uvidíš že sa to začne zlepšovať, ak by to neprechádzalo alebo by si videla znaky dehydratácia (apatia, suchý jazyk, bez močenia) potom vyhľadaj lekára.

timejka8
autor
13. aug 2013

ahojte tak v sobotu sme nakoniec sli do burgasu do nemocnice a povedali nam ze je to len viroza probiotika som zacala davat uz tyzden pred dovolenkou a ako sme boli u lekara viroza pominula malej nic neni takze si konecne uzivame dovolenku