Horúčka u dvojročného

12. sep 2021

Ahojte .
Malý (2 roky ) sa mi ráno zobudil s horúčkami 38 ,2 + hlieny v hrdle ( nos čistý , nič mu nejde cez odsavačku )
Dala som mu sinupret a Paralen . Myslíte že môžem mu dať fenistil na uvoľnenie ?

nikpa
12. sep 2021

Áno môžeš ale nepreháňaj to s ním. Mne kazala dávať Dr. keď bol zahlieneny a v noci sa dusil.

ailiba
12. sep 2021

Ja som dala na teplotu a zápal kúsok obvazu do vody s jablčný octom, priložila na paticky a obviazala, dala ponožky. Do pol hodky zmizla teplota, aj celkovo to veľmi pomohlo. Vrelo odporúčam. Na odpuchnutie nosovej sliznice sú dobré fenisrilove kvapky, ale ja by som počkala, nech sa mu spustí soplik a pravidelne odsavat aj v noci. Prajem veľa zdravicka

ailiba
12. sep 2021

Dávala som synovi len tej obklad na paticky a odsavali soplik... Za 3 dní bol v podstate zdraví... Už len soplik bolo treba odsavat

euka210
12. sep 2021

ja som v zivote pri hlienoch nedavala fenistil....to je na alergiu. To sa stava...raz su hlieny v nose a raz stekaju rovno do priedusiek. Staci proti teplote, ked bude kaslat, tak nieco na vykasliavanie...Mucosolvan...

zuz02
12. sep 2021

Fenistil mi doktorka káže dávať vždy, keď majú deti sople. Slúži na odpuchnutie sliznice , dieťaťu sa potom lepšie dýcha, nie je ta sliznica až tak spuchnuta.

autor
13. sep 2021

Ďakujem za rady .bola som s malým ráno u lekára ,kedze horúčka sa v noci vyšplhala 39.5 . Ma angínu.
Predpísala nám antibiotiká, fenistil, a kvapky do nosa 🙂