Môžem dať Nurofen na zníženie horúčky?

babetko13
16. dec 2022

Ahojte moja 8rocna baba mi horúčku je od dnes o ôsmej som jej dala polku paralen,ale teplota vôbec neklesla, môžem jej dať už teraz nurofen detský? neublížim jej tým? horúčka už nabehla na 40,dala som vlažný zábal čo ešte prosím môžem urobiť aby som znížila ďakujem vám som v koncoch

barbie1981
16. dec 2022

Ak nabehla na 40, tak by som rýchlo podala nurofen, našim deťom zaberá len nurofen, a keď trocha klesne tak urob vlažný kúpeľ. Zábaly sa nedávajú pri chladných rukách, musíš trocha zraziť teplotu. Nám po nurofene zaberal najlepšie kúpeľ, napustiť teplú vodu a postupne ju ochladzuj na Max 37

babetko13
autor
16. dec 2022

@barbie1981 ďakujem,len keď som je dala o ôsmej paralen neuskodim jej keď jej dám nurofen teraz

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadka128
16. dec 2022

@babetko13 po 4 hodinách až môžes dať, skôr nie. A zabali na telo, hlavne jej ochraň hruď suchým uterakom..

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babetko13
autor
16. dec 2022

@majamat ďakujem

babetko13
autor
16. dec 2022

@majamat 39.9

zuzicka1451
16. dec 2022

Tiež kombinujem nurofen s paralenom.a nám pomáha potrieť citrónom tepny ,babsky recept ale účinný.

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzicka1451
16. dec 2022

@zuzicka1451 ale po 4 hodinách kombinujem ....

babetko13
autor
16. dec 2022

@majamat už jej idrm dať nurofen , áno rospelacky polovicu som dala

majamat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
euka210
16. dec 2022

@babetko13 az po 4h sa mozu striedat a aj u nas zabera viac nurofen ako panadol. Vlaznu sprchu, to pomoze.

dzulli1980
16. dec 2022

Natieraj stopy aj lýtka rozkrojeným citrónom ... moja dcéra pri každej chorobe 40+ st. ... toto jej vždy zrazí teplotu ... naposledy som vyskúšala aj zemiak, pokrájaný na plátky dať do ponožky ... stiahlo teplotu aj to ... osobne by som po tak krátkej dobe ďalší liek, aj keď s inou účinnou látkou, nedávala.
@babetko13

luliu
16. dec 2022

@babetko13 striedať môžeš po 3h. Ak má vysokú horúčku skor treba dať zabaly

luliu
16. dec 2022

@dadka128 @euka210 po 3h úplne v pohode

barbie1981
16. dec 2022

Naša dcéra mala takéto teploty a volali sme na pohotovost a tam radili okamžite dať liek aj po hodine, lepšie ako trápiť dieťa 40- kami.

nikpa
16. dec 2022

@babetko13 pol paralenu teda 250mg je pre 8 ročnú málo. Koľko váži? Mne kázala dávať dr. 5 ročnému 22kg 3x125mg alebo trištvrte z 500mg tbl pre dospelých. Nemôžeš nechať stúpnuť teplotu na 40, veď dostane kŕče. Daj jej ten nurofen kľudne a poriadny zábal ale najlepšie v jej veku osprchovať vo vlažnej vode pár minút a teplota pojde hneď dole. Sprchuje sa len od krku dole, hlava nie a začína sa od nôh smerom hore, pomaly.

nevenka
16. dec 2022

@barbie1981 ano, ja mam kamosku lekarku a tiez mi poradila, ze ked je zle, jednorazovo dat aj naraz 2 ucinne latky, a to prosim, pri malickych detoch, jeden sirup a druha ucinna latka napriklad cipok.
Pri covide sme 19 mesacnemu striedali po 3,5 hodinach lieky a davali max. davky na danu hmotnost a medzitym este zabaly. Takto nam poradili aj z urgentu a davat co najviac vlaznych tekutin. Ak by neprechadzalo, to znamena, ze sa nebudu predlzovat tie intervaly, kedy treba podat liek a teploty by neklesali, tak po 3-4 dnoch uz naklusat k dr, vysetrit CRP, pripadne vyyery, to uz moze byt na ATB.

nevenka
16. dec 2022

@nikpa akoze "nemoze", tak pri covide nas 19 mesacny mal 40,5, nech som robila cokolvek. Nastastie krce nedostal. To moze byt aj pri nizsej teplote ako 40, ale to je taka rada, ze nemoze nechat vystupit na 40...no to niekedy nezabrani tomu.

nikpa
16. dec 2022

@nevenka áno, sú prípady kedy to ťažko ide dole ale autorka evidentne podcenila dávkovanie, myslím že to môže byť preto v tomto prípade. A keď si nevieš dať doma rady a teplota zo 40 nejde dole, treba volať na pohotovost, vždy poradia. Ja som zažila febrilne kŕče a keď ide teplota nad 39 hneď dávam do sprchy, ešte sa nestalo, že by neklesla. Chvalabohu.

nikha2809
16. dec 2022

@nikpa tiež sa mi zdá málo polka paralelu, ale tak bohvie koľko váži.Moja dcéra má 25 kg a dr.vcera kázala dávať trištvrte paralelnu a 200mg nurofenu a striedať po troch hodinách

kristiii
16. dec 2022

@babetko13 ako už niekto písal, v najhoršom prípade, keď horúčka neklesala, kázala aj nám na pohotovosti podať doktorka naraz obe účinné látky (dovtedy som počula len o striedaní paracetamolu s ipubrofenom) a až toto synovi pri takýchto vysokých a dlhotrvajúcich teplotách zabralo

ukulela
16. dec 2022

Daj nurofen. Celu davku. A nad ranom mozes znova paralen. Mne dok vyratala, ze moj 8r moze 375 tusim, takze 3/4 z 500ky. Daja si malo. Aj nurofen si poriadne pozri.

laurikalalinka
16. dec 2022

@babetko13 mojej 8rocnej dcére paralen ani na teploty nezaberie,čo účinkuje je nurofen tabletky od 6 rokov a na veľmi dlho klesne teplota až na 6 hodín,až energiu dostane...

ewelyne
17. mar 2024

@nevenka môžem sa opýtať, tie 2 účinne látky že sirup a čipok naraz môžem dať napríklad aj pri 2 ročnom? Ďakujem.

luliu
17. mar 2024

@ewelyne účinná látka je rozdielny liek - teda Nurofen a Paralen. To či dávaš sirup alebo cipok je úplne jedno