Hrčka na viečku

dadinka1311
18. sep 2021

Ahojte mamičky chcem sa spýtať či niektorá z vás nemala náhodou s týmto skúsenosť malý má na viečku takúto hrčku.. pred asi dvomi týždňami mal to oko napuchnuté boli sme aj u očnej ako som mu začala dávať kvapky očko mu odpuchlo no potom sa objavilo toto, aj som volala očnej A tá mi povedala že mám začať dávať znovu tie kvapky do oka..myslíte že to pomôže tie kvapky? Vôbec neviem čo to môže mať .
Za každé info a radu ďakujem 🍀 (lepšie mi to odfotiť nešlo )

ewelinka21
18. sep 2021

Nebude to tzv. jacmen?

cariad
18. sep 2021

@ewelinka21 akurát som toto išla napísať. Vyzerá to up´l e ako jačmeň na hornom viečku zvnútra. Už keď to má dva týždne a dávali ste kvapky tak už ho to ani nebolí ani nesvrbí. Teraz to má asi vyplnené žltým hnisom. Tie kvapky čo Vám dala očná niekedy pomáhajú niekedy nie. Na jačmeň treba iba čas aby praskol. Moja malá stredná nebývala nikdy chorá ale jačmeň mala pomerne často naposledy keď mala 2,5 roka (teraz má 6,5). Ono jedno ráno sa iba zobudí a bude mať veľa,veľa,veľa žltého ťahavého a tým vy to malo hasnúť. Veľa šťstia. Rýchle zmiznutie. 🍀💕

dadinka1311
autor
18. sep 2021

@ewelinka21 neviem prvý x som sa s takýmto niečím stretla ako aj doktorka očná mi spomínala po telefóne že to môže biť jačmeň ( ale to nevidela ani foto ani oosobne) len podľa toho usúdila ako som jej to popísala . Preto sa pýtam tu čo to môže biť 😕

dadinka1311
autor
18. sep 2021

@cariad a to ako dlho bude trvať kým to zmizne ? Ďakujem 🤗

cariad
18. sep 2021

@dadinka1311 aj mesiac niekedy dlhšie. 🍀💕

kika831
18. sep 2021

@dadinka1311 aj mne to pride ako jacmen. Davajte teple obklady na ocko- ale suche teplo. Nahriat bavlnenu vreckovku a jemne prikladat. Malo by to prejst ale zvycajne sa davaju aj kvapky. Pre dospelych Tobradex ale ten nie je vhodny pre deti. Ja by som asi skusila volat ocnej- nech to vidi odbornik. Drzim palce

dadinka1311
autor
18. sep 2021

Dr. Povedala že mu to môžem aj jemno masírovať, lenže bojím sa mu to masírovať premna je to na dotyk nepríjemné 😥 skôr sa toho bojim 🤷😩

via88
18. sep 2021

@dadinka1311 mne na jacmen pomahalo prikladat cajove vrecusko vyluhovane teple. Baby pisu sice ze suche teplo, ale ja som si to vrecusko prikladala, a tou cevrenou lampou nahrievala a praskol a hotovo

ivka21
19. sep 2021

Ak sa dá zdvyhni mu viečko aby si videla do vnútra ak tam bude mat bielu guľku je to jačmeň. Môj to mal pred mesiacom. A to nemá ani 2 roky

kaluzka
1. jan 2024

@dadinka1311 Viem, že je to už staršie, ale prosím ťa, zmizlo to malému z viečka samé, za ako dlho? Ja som tiež mala asi pred mesiacom jačmeň a niečo podobné mám na viečku stále i keď to už nebolí. Čo ste s tým robili? Ďakujem za radu

dadinka1311
autor
16. jan 2024

@kaluzka napíšte mi na Facebooku alebo sms 0944935368

kaluzka
17. feb 2024

@dadinka1311 chcem sa len spýtať ako ste to vyriešili, či mu to museli chirurgicky odstrániť, ja tam mám stále po jačmeni zatvrdnutú hrčku, ráno ťažko otváram viečko, oko ma z toho často reže. Ďakujem za odpoveď