Hydronefróza IV. stupňa a megaureter

dominica27
15. aug 2021

Ahojte mamičky.. 😊
10.8.2021 sa nám narodilo naše tretie krásne dieťatko, náš Teo. Už v tehotenstve počas morfologickelého UTZ v 20tt nám zistili hydronefrózu pravej obličky a megaureter. Pripravili nás tiež na to, že drobček o obličku príde a tiež mi podsúvali umelé prerušenie tehotenstva. Avšak ja som mu verila a je tu! ❤️

Po pôrode v pôrodnici diagnózu potvrdili. Máme v papieroch diagnózu Q620 - hydronefróza IV stupňa s megaureterom. Včera nás pustili domov a v pondelok sa ideme objednávať na nefrológiu k Doc. ČERVEŇOVEJ v BA. Boli sme tam už keď bol malý v brušku.

Máte niektorá dieťatko s rovnakou diagnózou? Čím ste si prešli? Pripadne kde ste dávali dieťatko operovať a ako to prebehlo? Budem vďačná za každú vašu skúsenosť ❤️

tortelinka
15. aug 2021

@dominica27 my sme tým prešli, po operácií je všetko ôk, neboj sa

dominica27
autor
15. aug 2021

@tortelinka ďakujem za reakciu ❤️ mam skôr strach z operacie. Vám obličku odstránili? Naša vyzerá byt nefunkčná. A ako prebiehala operácia, laparskopicky?

tortelinka
15. aug 2021

@dominica27 nie, obličku zachránili, ale to sme nevedeli dopredu ci sa podarí, áno, laparoskopicky

lubinkap
16. aug 2021

@dominica27 mne v tehotenstve nezistili nic,az po narodeni pri utz malemu nasli dilataciu oblickivej panvicky na pravej strane..nasadili infuzky,maly sa nalieval, moc neodtekal, a hydronefroza sa vytvorila aj na lavej oblicke...podstupil operaciu pravej oblicky v 3,5m a v 9m lavej oblicke..konkretne operaxia sa vola pyeloplastika oblicky...viac sa docitate aj v skupite nefrologicke problemy u deticiek
Operaciu mu robili v KE..konkretne urologicka dr.Kurcinova, vsetko dopadlo v poriadku, oblicky malemu zachranila..teraz mame iba kontroly
Na nefrologii chceli riesit dany problem iny sposobmi, ale nastastie sme sa rozhodli pre radikalnu opeaciu a to uz bolo v hodine 12tej...🙏

88miriam88
22. jan 2022

Ahojte. Je tu nejaká mamička ktorej dieťa malo vrodený megaureter a po absolvovaní scintigrafie nebola nutná operácia ? Ak bola nutná ako prebiehala a aké boli vaše detičky po narkoze ? Ďakujem za odpoveď.

habibi2023
17. aug 2023

@dominica27
Ahoj, ako ste dopadli a odstupom casu aj nasmu Teovi,ktory je este v brusku zistili zavaznu hydronefrozu 😪

simona2712
2. dec 2023

@habibi2023 dobrý deň, aj my máme hydronefrozu pravdepodobne nás čaká operácia ako ste na Tom vy ? Hľadám niekoho kto si prechádza niečím podobným, idem sa zblázniť od strachu

habibi2023
3. dec 2023

@simona2712 kolko ma vase babo? My sme sa len 23.11. Narodili a o mesiac ideme na prvu kontrolu

simona2712
3. dec 2023

@habibi2023 náš Adamko má 4,5 mesiaca neviem čo nás čaká ale doktor mám neodporúča čakať, pravdepodobne budeme musieť absolvovať operáciu

habibi2023
3. dec 2023

@simona2712 odporucam dr. Polaka, Michalovce