Hydronefróza 4. stupňa - dilatácia obličkovej panvičky l plodu

christi14
6. júl 2023

Prosim napiste mi niekto realne skusenosti s rozsirenim oblickovej panvicky babatka, som v 29.tt, takze do porodu este dost daleko s takouto diagnozou..Zistili nam to uz skor, ale bolo to este v norme, na jednej oblicke je to okolo 6mm a na druhej sa to behom poslednych par tyzdnov vyrazne zhorsilo, az na 19mm, plus je tam aj cca 2cm cysta z vonkajsej strany oblicky. Viem ze sa tieto veci vedia spontanne upravit po narodeni, ale 19mm je podla mna uz dost vela, googlim vselijake odborne clanky a je to uz podla vsetkeho ten najvaznejsi stupen.. mali ste niektora nieco podobne? Mne este na poslednej kontrole lekari hovorili ze sa to moze/nemusi upravit, zalezi od typu ci je tam nieco "upchate", alebo je to len ta bezna hydronefroza-kazdopadne poriadne vysetrit to vedia az po porode..snazim sa ostat pozitivna, ale vselijak rozmyslam vychadza mi z toho jedine, ze to ta oblicka do porodu nevydrzi a zlyha...😔 kludne mi prosim napiste ze sa mylim, alebo mi posunte hocijaky kontakt, kam ist, za akym lekarom, hladam uz aj v zahranici detskych nefrologov atd.. viem aj to, ze oblicka je parovy organ a ked jedna zlyha tak druha dokaze fungovat v pohode a blabla..toto ma zial zatial nijak neukludnuje 😥za akukolvek radu budem vdacna🙏

murielaa
6. júl 2023

Ahoj, nepamätám si už akú dilatáciu mal syn, ale po prepustení z porodnice sme boli sledovany na nefrologii u p. doktorky Cervenovej, (momentálne je v Interklinik), rok sme boli sledovaný a obličky sa upravili, mierna odchylka tam je, ale vraj nič hrozne. Vždy pri teplote máme sledovať moč a ak by mal zápal močových ciest, tak sa musíme opäť objednať na kontrolu.

otazka1
6. júl 2023

@christi14 my sme boli 3 dni po porode na vyšetrenie u veľmi dobre pani dr,bože nespomeniem si na meno sle už je v dôchodku,ta na sone zistila skutočný stav,keďže sono v brušku je nepresne..potom v prvom rade budú zisťovať či tam nie je reflux podaním kontrastnej latky,my sme take vyšetrenie absolvovali v 3 mesiaci a potom v 6tom bola operácia tej panvičky,Kramáre…nemusí to vyť take zle,cysty sa naozaj zvyknú vstrebať a operácia je závažná asi tak ako každá v narkoze..po porode ta budú navigovať čo a ako ďalej,naozaj zatiaľ treba len čakat a byt pozitívna..mám kamosku ktorá žije s jednou obličkou,úplne plnohodnotne cely život a dokonca brat mojej nadriadenej mal 8 obličiek keď sa narodil 🙂

otazka1
6. júl 2023

@christi14 Ešte upresnim,že sme absolvovali v tehotenstve aj s manželom všelijaké vyšetrenia genetické napr,on bol na sone obličiek atd..teraz pár rokov po operácii je stav taký,že sa začala naspat rozširovať zatiaľ o 1mm

ivka185
6. júl 2023

Mojej dcere to zistili po narodeni, najprv sledovali, ale kedze sa to upravilo len do urcitej miery tak v 9 .mesiaci bola operovana, nic strasne. Potom kontroly kazde 3 mesiace,neskor raz za polrok,neskor raz za rok. A samozrejme boli kontroly mocu. Dnes ma 28 rokov ,vydata pani a vsetko ok, oblicky funguju normalne dakovat bohu.🙏

295anicka
6. júl 2023

Ja sa tu pripnem, mne doktor iba povedal že mame mať dilataciu, ale nevyjadril sa že ktorý stupeň tak čakam na pôrod čo z toho bude

lindusss2016
6. júl 2023

Ahoj, ja pridam skusenost, kedy sa dilatacia neupravila a syna museli ako 15.mesacneho operovat. Len ti chcem povedat, ze nestresuj, neboj sa, snad sa to este da do poriadku, ale aj keby nie, v NUDCH BA su uzasni odbornici a tieto operacie tam doslova idu ako na beziacom pase. Mala som aj ja priserny strach, ale vsetko dopadlo uplne super a od operacie nemal absolutne ziaden problem uz 4 roky 🙏 takze ak by to u vas nahodou dopadlo takto, naozaj sa nemusis obavat, urobia pre vas vsetko, tyzdenne tam na toto zoperuju xy deti 🤷 drzim palce

alex666
8. júl 2023

@christi14 ahoj, mojmu synovi zistili dilataciu oblickovej panvicky asi mesiac pred porodom. Mal ju na oboch oblickach 3. stupen.
Od narodenia sme chodili pravidelne na nefrologiu a stale chodime. Dilatacia sa postupne takmer stratila, zostala uz len par mm. Ale stale sme sledovany lebo ma podozrenia aj na inu oblickovu diagnozu. Ale stale je to len v rovine sledovania, zapaly nemava ziadne a neberie ani ziadne lieky.
Drzim palce

christi14
autor
17. júl 2023

Dakujem vam vsetkym za odpovede a za vase skusenosti, tesim sa ze to u vas dopadlo nakoniec dobre ci uz s operaciou alebo bez nej!
U nas sa odvtedy este zistila pricina tej hydronefrozy -zadna chlopna v mechuri nevypusta moc tak ako treba, preto to ide vsetko naspat do mocovodov a oblicky... Je tam velke napatie a jedna z nich je uz aj zvacsena, nevyzera to dobre...vyzera to tak, ze idem rodit predcasne kvoli tomu a potom sa uvidi co dalej..takze budem mat predcasniatko s nejasnou diagnozou a netusim co nas este caka.. ci to oblicka vydrzi, ci sa ta druha nezhorsi...je mi z toho celkom nanic

alenkatt
17. júl 2023

@christi14 ja som mala v tehotenstve dilatáciu 23mm a zvládli sme to dokonca bez stentu, s občasnými bolesťami. Takže hlavu hore 😊

christi14
autor
17. júl 2023

@alenkatt to vazne? Jej to si ma potesila!! A dietatko bolo v poriadku? Oblicky mu funguju??

habibi2023
26. sep 2023

@christi14 zdravim, uz ste porodili? Ako vase babo? My sme 34 tt a tiez mame zistenu hydronefrozu

habibi2023
26. sep 2023

@alenkatt prejavovalo sa to nejako na babatku, ze ma toto ochorenie?

alenkatt
27. sep 2023

@christi14 jasné aj moje aj malej obličky sú úplne v poriadku

veroniiika1206
6. dec 2023

Tiež sa pripájam, čaká nás zrejme to isté

simona2712
7. dec 2023

@lindusss2016 dobrý deň, prosím vás ako prebiehala operácia nás čaká pravdepodobne operácia strašne sa bojím môj maličký má hydronefrozu 4 stupňa na ľavej obličke vopred vám veľmi ďakujem za odpoveď

lindusss2016
12. dec 2023

@simona2712 viem, ze citis velky strach, ale neboj sa, doveruj lekarom, v ba su skveli a urobia vsetko, aby bol maly v poriadku. U nas operacia trvala 4 hodiny, ale mojmu aj zuzovali, aj skracovali mocovod. Po operacii bol 24 hod na jiske a potom nas prelozili na izbu, boli sme v nemocnici 12 dni, z toho 10 dni mal hadicky a vyvody, ale dalo sa to zvladnut relativne v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre