Hyperaktivita u 10 ročného dieťaťa

saxsana
4. okt 2013

Viem,že je tu vela článkov o puberte a nezvládnutí detí ale,prosím ako inšpirovat dieta s hyperaktivitou aby sa samostatne učilo ked už má deta.Mám 10 ročného syna a nevie sa učit sám,kým ho nikto nenúti a neskôša ho sám sa nič nenaučí.Chodím do práce na tri smeny a ked mám poobednú nič sa neučí celý týžden a potom dalšie dva to musíme dohánat ked nechcem aby mal zle známnky...Pomáha mi mama lebo manžel chodí na týždnovky a mamu vôbec nerešpektuje...som zúfalá...Má niekto taký istý problém alebo podobný,nejak to riešil?A k všetkému klame o úlohách že nemajú a nič nemajú robit....potom príde poznámka...ach díki za každú radu.A inak ako hyperaktívne dieta mal ako štvrtiak iba tri dvojky na vysväčku neviem čo bude teraz ked je toho viac... ☹

jaruska8
4. okt 2013

@saxsana Ahoj. Hyperaktivitu má aj diagnostikovanú?

svano
4. okt 2013

Mala som podobný problém, riešila som to tak, že učiteľka mi denne posielala úlohy mailom. Čo sa úloh a učenia týka, vysvetli mu,že by si ocenila keby prejavil samostatnosť,veď už je dosť veľký. Ak to bude fungovať a bude robiť čo treba, aj ty ho môžeš na konci týždňa odmeniť malým vreckovým,alebo inou pozornosťou.

sendy182
4. okt 2013

@saxsana vieš že ozaj je hyperaktívny, neposedí, nesústredí sa, ?.....nie je iba lenivý sa učiť......

cherry1981
4. okt 2013

Ja som to riesila odmenou. A aj riesim. Ked vidim, ze sa snazi a dostane dobru znamku tak zato ma aj odmenu dostane nejaky centik a strasne sa mu to rata. Ma pokladnicku a tam si hadze a spori 🙂 🙂 A uz ho nemusim ani nutit, sam sa uci aj si pise ulohy, tiez ma 10 rokov.

cherry1981
4. okt 2013

Inak presne moze byt iba lenivy, co aj nas je, hyperaktivny urcite nieje, skus tu odmenu mozno niekto je proti tomu, ale nam to velmi pomohlo , lebo nas je lenivy sa ucit. Najradsej by bol keby skola neexistovala, ale to asi kopec deti 😀 😀

tunzal
5. okt 2013

môj bude mať za pár dni 10 rokov, takže teraz je štvrták, má miernu hyperaktivitu, diagnostikovanú, ale keby sa mal učiť sám tak nenaučí nič, jemu je lepšie ked sa učíme spolu, mám výhodu že mi aspon povie čo majú na úlohu, vie že ked mi náhodou nepovie ale nedajbože náhodou zabudne, tak má smolu a za trest zákaz počítača. a ked sa mi nejak nezdajú úlohy tak vie že si zavolám druhej maminke že čo a ako majú, inak majú velmi dobrú učitelku ktorá im kontroluje či si všetko zapísali. radu ti moc dať neviem , lebo nemám šajnu ako by som riešila keby som chodila na smeny, zatial som na RD, takže pohoda.

janinah
5. okt 2013

koľko denne sedí na pc? kým sa nenaučí a sám,tak pc ani vidieť.....my máme pravidlo,najprv cvičí na husle a potom sa zapína pc,učiteľka v hudobnej sa nevie vynačudovať ako sa zlepšil...

tunzal
5. okt 2013

@janinah cez víkend alebo cez prázdniny má povolené hodinu doobeda a hodinu poobede , a ked je škola tak max hodinu poobede ale to len ked má ulohy hotové, viacmenej to cez týžden ani nestíha lebo akonáhle dokončíme úlohy tak sú už kamoši vonku a ide aj on.

janinah
5. okt 2013

@tunzal ľahká pomoc,za kamošmi vonku pôjde až si urobí úlohy,sám a poriadne...nebudeš pri ňom predsa ešte sedieť aj keď sa bude učiť na maturity 😉

tunzal
5. okt 2013

@janinah mne to problém nerobí, trvá to max. hodinu a to pri nom nesedími robím si svoje , len kontrolujem , u hyperaktívnych je to trošku iné ako pri iných deťoch.

dankamg
5. okt 2013

no moj syn ma kvoli ADHD v skole iste ulavy, nakolko ma k tejto diagnoze pridruzene aj dalsie poruchy ucenia. Nepises ci ma poruchu diagnostikovanu, mnoho mamiciek co maju len trochu zivsie dieta mu hned aj odborne stanovi tuto diagnozu a pritom je to v skutocnosti o niecom inom. Z toho co pises je to skor lenivost a nesamostatnost. Pokial je to ale hyperaktivita treba problemy riesit aj s ucitelmi. Ja si s niektorymi volavam kazdu chvilu ked su s nim problemy. No a zapojila by som do toho aj manzela ked mama nema autoritu. U nas zakaz PC a fin. odmeny celkom slusne zaberaju.

saxsana
autor
5. okt 2013

@jaruska8
áno má diagnistikovanú ☹

saxsana
autor
5. okt 2013

@sendy182 počas úloh si vždy nájde aj ked iba papierik a začne sa sním hrat,dnes to bolo bielitko čo som mu požičala aby nepreškrkával...doslovne ho rozobral a znovu zložil....či je to gumička alebo ceruzka...vždy ho niečo zabaví aj ked mu dám čistý stôl....tak zase sleduje cez okno

saxsana
autor
5. okt 2013

@cherry1981 skúsim...to som neskúšala lebo vždy prídu babky a prababky a tý ho zahrnajú peniazmi čo ja neuznávam tak som to nechcela prehánat

saxsana
autor
5. okt 2013

@janinah nesedí práve na pc...ked tak skôr telka a to ked tak max 2 hodiny a nie každý den iba ked mu idú jeho rozprávky alebo rád pozerá prírodopisné...tie mu tolerujem aj ked trvaju dlhšie....tiež je u nás zákaz telky a aj pc ked sú zlé známky--

saxsana
autor
5. okt 2013

@dankamg áno máme tiež diagnostikovanú a má aj úlavy v škole je integrovaný asi s piatimi detmi s poruchami učenia a sústredenosti---od prvého ročníku sa snažím s učitelkami komunikovat ale už sa vystriedali za 4 roky tri učitelky lebo všetky ostali tehotné a na komunikáciu nemali čas alebo zabudli...teraz v piatom ročníku je to tažšie už komunikovat snimi lebo má na každú hodinu iného učitela...dal sa do športovej triedy a mysleli sme že ho to vybije a bude v klude ale mám pocit že je unavený a nesústredený viac ako v štvrtom ročníku...

sendy182
5. okt 2013

@saxsana takže má hneď zábavku 😉 .......neviem skúšali ste neaké dychové cvičenia, plávanie, jógu?......aké krúžky ho bavia.....v tom by som ho podporovala......učiteľky by mohli mať pochopenie.....nakoľko chodíš do práce........nemôžeš ho ráno budiť skôr aby si tie úlohy dokončil?........kámoškin syn takto musí žiaľ vstávať.....aby to dohnal.....je na neho sama a stále ho musú kontrolovať a to je už šiestak.....nezabudni dieťa motivovať.....a chváliť.......veď sú to naše deti.....ja mám siedmaka ktorý zlenivel riadne....... 😝 😝 😝 😀

saxsana
autor
5. okt 2013

@sendy182 dakujem za pochopenie a podporu všetko skúsim a uvidíme práve budem mat na tento týžden poobednú tak som zvedavá skúsim ho motivovat teraz bol týžden chorý a to sa mu nechcelo nič tak uvidíme ked tak mu slúbim odmenu...S jednej strany ho aj chápem ked si zoberieš je piatak a každý den má 6 hodín a dva krát do týždna vrámci vyučovania 2 hodinové tréningi ráno a trikrát do týždna poobede 2 hodiny tréning...žiaden volný čas mu moc neostáva tak asi má aj on niekedy toho dost a možno už aj olutoval že si vybral športovú triedu...ale budeme ho podporovat za každých okolností ved je to náš chlapec....