Hyperaktívne 6 mesačné dieťa

mravcek31
28. okt 2014

Ahojte, prišla som sa tu poradit kedze iný mi dochádzajú sily. Mam pol ročnú dcérku velmi šikovnu, motoricky velmi napreduje, uz pretáča sa od 3 mesiacov, par týždňov sa plazí , sedka sama, stavia sa na nôžky.. Od maličký je velmi aktívna. Uz v pôrodnici som si vsimla ze ma uplne iný temperament ako ine babatka. Ako dvojdňový nemala problem byt hore aj šest hodin.. Oveľa viac a intenzívnejšie plackala.. Je velmi vnímavé babatko od narodenia. Posledné asi 2 mesiace to uz prestávam zvládať s nou.. Neustále je v pohybe a to do slova.. Ked ju dam na zem na podložku za minútu je 5 metrov ďalej, ked si ju posadim do lona, stavia sa na nôžky, ked ju chcem prebalit robi mostíky.. Este aj ked ju Kojim tak si naťahuje ponožky na nohách..🙂 no proste nonstop nieco robi.. Ked sa jej nieco prestane páčiť tak začne plakať, mrncat.. Občas ma dni kedy sa vyhra sama ale to musím byt v inej miestnosti.. Inak vyžaduje moju neustálu pozornosť.. Snazim sa jej venovať kedy len možem no treba aj navariť popratat.. Niekedy mam pocit ze len to moje dieta je take ked vidím kamaratkine pokojne babatka, ktoré sni nezamrnkaju a kde ich posadia tam sa pekne hrajú.. U nas nemysliteľné.. Poraďte je mozne ze dcérka uz taka malinka by mohla byt hyperaktivna alebo je len ziva.. Mate niektorá skúsenosť s takým neposednim bábätkom?

sense
28. okt 2014

no 6 mes . dieta nie je hyperaktivne, ...a gratulujem mas dcerku milujuci zivot....aj moja je taka....a ked sa ma niekto spyta aka je tak poviem miluje zivot, vsetko juzaujima,neobsedi, odkedy zacala chodit v podstate kocik ani nepotrebujeme terza ma 18mes. a podla lekarky je minimalne na dva roky fyzicky aj psychicky....

pribinak
28. okt 2014

6 mes. dieta nemoze byt hyperaktivne, aby mohlo byt dieta oznacene za hyperaktivne, musi "splnat" viac kriterii a to 6mes dieta nemoze
Tvoja dcera je proste ziva a vyvinovo je trosku vpred, starostlivost o nu je narocnejsia to iste ano, ale urcite nie je hyperaktivna

oladuna
28. okt 2014

@mravcek31 tvoja dcerka je vyvinovo popredu.ty sa stazujes ze ti jedno male uteka 5 metrov odkial si ho polozila...pockaj si ked bude mat rok.budes sa stazovat ze neobsedi. A si teraz predstav ze ja mam DVE take naraz (dvojicky) ako ty mas jedno. Bud rada ze je zdrava a silna.co by druhe matky dali za to keby ich lenive 9-10 mesacne deti takto napredovali.nebodaj tie, ktore maju telesne vady.podakuj sa tomu hore ze vas tak dokonalo obdaril a skus sa z toho tesit a nestazovat sa 😀

andrejka1974
28. okt 2014

Máš ju len veľmi sikovnu, vsak počkaj o 6 mesiacov, ked tí začne behať potom uvidíš čo je to hyperaktivne dieťa, vtedy ju už nedobehnes, buď šťastná, čo by sme za to niektoré dali ,aby sme mali take šikovne bábätko ako máš ty

nanka3
28. okt 2014

@mravcek31 ahoj, sa smejem pri tvojom popise 🙂 , akoby si o mojej pisala, akurat ze moja ma 2,5 mesiaca, takze este sa neplazi.... ale par krat sa mi sama pretocila, uz v porodnici bola velmi zive dieta, otacala hlavicku este v den, ked sa narodila.... ked nespinka, tak vyzaduje moju pozornost, 10 minut sa zabavi sama, zrazu sa jej cosi znepaci a pusti plac.... ale pritom hybe rukami, nohami... nie je 5 sekund aby nebola v pohybe, pri prebalovani robi mostiky, vrti sa...zaujima ju vsetko co sa deje okolo, najradsej sa nosi na rukach chrbtom opreta o moj hrudnik a pozera dopredu, akurat si neviem predstavit, ako ju budem takto vlacit neskor, ked bude ma 10kg, teraz ma vyse 5kg a uz mam celkom dost.... mam nosic manducu, ale v tej sa jej vobec nepaci, mozno keby v nom mohla byt tvarou dopredu, tak by bola spokojna, ale na mna sa jej asi pozerat nechce 😀. Inak oznacenie hyperaktivna nemam rada, s manzelom pouzivame - zive dieta. A poviem ti, radsej nech je takato, ako ma lezat bez pohybu 😉.

sense
28. okt 2014

moja mamka robi na rehabilitaciach kde cvicia aj vojtovku vzdy ked sme tam sli pozriet a pocula som ako deti placu a rodicia sa bezradne mpomaly so slzami v ochiach divaju alebo cakaju vonku kedze to velmi zle znasaju, tak vzdy dakujem Bohu ( a to do kostola nechodim) ze mam take zive dieta....

katarinamarkova
28. okt 2014

@mravcek31 uplne normalne zvedave zive dietatko.
pockaj ked zacne behat, potom bude este aktivnejsia 🙂
nemozes cakat, ze dieta co sa prave naucilo lozit a objavilo, ze sa niekam dostane, ostane na podlozke 🙂 objavuje svet, chce vsetko vidiet poznat, skuma svoje hranice, kam az sa dostane.....ved staci umyt dlazku, teplo obliect a nech si lozi kade tade....

timca55
29. okt 2014

to je uplne normalne , ja mam take iste , odvtedy co sa narodila nam dala zabrat a teraz uz ma 11 mesiacov a z kuchyne do kupelne, potom do spalne vsade je tam, vsetko chce a ked jej daco zobereme taky krik spravi a keby nevim co by sme jej robili no a neposedi ani 5 minut ,tolko skace a beha ze kazdy vecer ju musime kupat bo tak sa spoti , a ked som s nou sama tak este aj na wcko si ju beriem zo sebou lebo nemozem z nej spustit oci lebo hned ide napadnut televizor a pocitac, ale ja sa jej necudujem je cela po mne 🙂 ja tiez neposedim he

pavla137
15. okt 2020

idem pridať aj svoj pohľad. nás doktor posielal na rehabky keď mala 2,5mes.lebo ešte nedržala hravu. pritom podľa "učebnice" by mala v 3mes. a..poslal nas k sukromníkovi ale od leta sme sa dostali na rad o celé dva mesiace, na prvú kontrolu. okrem toho, že hlavu začala sama držať v troch mesiacoch a troch dňoch, čiže podľa učebnice 3dni "spoždení" tak v štyroch sa mi začala pretáčať zo dňa na deň a rovno už aj plaziť (presne 4mes a 8dní).teraz má zachvíľu 5 mesiacov, a ja mám pocit, že je to pevné hyperaktívne dieťa, silné, obratné, pohyblivé ...že nechápem ako mohol doktor napísať že má svalový tonus slabý. no a ešte dokončím pôvodne čo som začala že samozrejme na tej prvej kontrole u rehabilitacnej doktorky nám povedala že nevidí dovod na navstevy. a nas ten doktor tak vystresoval že sme si sami z vlastnej iviciativy ked mala tych 2,5mes zaplatili detsku neurologiu a sono vysetrenie hlavy či je všetko v poriadku...lebo v karte "poznačil" kadečo. a má bratranca 6mes. ktorému doktorka nič nevytkla a ešte sa neotáča. dieta sa mení rýchlo.

martinad84
15. okt 2020

Nie hyperaktivne,ale aktívne. A viem o čom píšem,mam take dievčatko doma! Ako novorodenec dokázala nespať nie 6h,ale v pohode vydržala aj 12h hore. A tým,že počas dňa nasavala vsetko z okolia,v noci bola aj 20-25x hore,každých 21min (áno,v tomto bola presná ako hodinky) dcérka neplakala,ani neplace,naša dcérka vrestiiiii ale neskutočne,ako divé mladá v džungli,o prežitie... má 4,5r a je neskutočne zíva,aktívna,temperamentná...je proste úžasná! Slovo nuda,ticho a pokoj pri nej nepoznám. Ja som presný opak 🙈 čo mne pomohlo (ja som padala na hubu,už keď mala 4mes) prijať to. Prijať,že nespí 3x denne (to vôbec nepoznám. Dcérka do 10mes spávala 2xdenne po 20min. Od 10min do 2r spávala 1xdenne 20min a od 2r nespáva) dcérka dodnes neprespala celu noc. V priemere je hore 2-3x. Neustále sa jej musíme od narodenia venovať,nechať ju len tak “napospas” bolo nemožné do jej 3r. Odvtedy sa zahrá 10-15 min sama. A s rým plačom. Dcérka non-stop na rukách. Kočík neznasala,vykúpením bol pre mna nosič. V tom som aj upratala,navarila,ona sa upokojila...buďte šťastná,že máte take dieťatko. Zažijete s ňou ešte VEĽKÉ VECI ❤️

pavla137
15. okt 2020

@martinad84 ano mate pravdu. len som zistila že som tehotna tak budem mat po roku dalsie babo. a ano ako pisete, v noci sa budi aj 20x.niekedy je to lepšie, niekedy horsie. minimum bolo asi 6x s tým že od 5 uplne hore. lubim ju a dakujem jej, že ma vytrhava z komfortnej zony, len mám napríklad obrovsku zahradu a sad, chcela by som....(ja viem že pocas materstva slovo chcela by som je asi uplne zbytočne) mat chvilu pokoj pre seba a zahradu. ale ano. mate pravdu. a dakujem, na život s nou sa teším. hihi