Hyperbarická oxygenoterapia pri percepčnej poruche sluchu

alana1
24. dec 2015

ahojte
mate s tym niekto skusenost? mohlo by to pomoct zlepsit, minimalne zastavit zhorsovanie sluchu?dakujem

janinah
24. dec 2015

Nie som odborník,ale podľa toho čo o tom viem,tak by mohlo pomôcť.

bonaqa2013
24. dec 2015

daj sa do skupiny Máme dieťa so sluchovým postihnutím.... Tam možno niekto má s tým skúsenosti....

cervikpepik
8. jan 2016

@alana1 ahoj,percepcnu poruchu sluchu nezlepsis...treba sa snazit udrziavat to v rovnakej hladine...sama tym trpim od 12rokov

alana1
autor
8. jan 2016

@cervikpepik no ved ide len o to, aby sa nezhorsovala...a povedali ti z coho to mas?

cervikpepik
8. jan 2016

v uvodnom prispevku si pouzila slovo ,,zlepsit,,tak preto som sa namotala....z nicoho nic strata sluchu na obidve usi cca 50-60%,no vekom sa to zhorsuje
Vraj prechodene virusove ochorenie....nikto mi to nevedel na 100% potvrdit

alana1
autor
8. jan 2016

@cervikpepik no u mna to iste ORL lekarka ma poslala do nemocnice na konziliarne vysetrenie a ti na mna pozerali ako na strasidlo, ze co tam robim...okrem audiogramu mi nerobili ziadne ine vysetrenia, ani neskusili, ci nejaka liecba zaberie, proste nic, potom po mojom namietani mi povedali, ze mi mozu skusit nieco strieknut do ucha - predpokladam kortikoidy, ale ze mam prist az po novom roku ...masaker, jedine co ponukli mi strojcek ...nehovoriac o tom, ze ked som sla pytat odporucanie na oxygenoterapiu, doktor ma poslal prec!!!!!!!! ze on nie je presvedceny ze mi to pomoze, tak som ostala ako obarena, pristupom slovenskych lekarov, ktorym pomaly 15 rokov platim nemale poistenia!!!!!!!!! normalne zvazujem dat podnet na presetrenie - zanedbanie zdravotnej starostlivosti, lebo to je skutocne nonsens toto...

cervikpepik
8. jan 2016

@alana1 to mi chces povedat,ze nic neriesia?no mne ked to zistili a potom kazdy jeden rok aplikovali v nemocnici infuzie s vazodilatanciami a oxygenoterapiu...nebola som v hyperbar.komore
Lieky mi boli nasadene a aparaty odsuhlasene...ale urcite ma nikto nevypoklonkoval z ambulancie....v nemocnici som stravila tyzden a za ten cas zistovali z coho to moze byt...presla som ocnym,neuro atd....toto sa nesmie zanedbavat,pretoze liecba dokaze ako tak zastavit regres

alana1
autor
8. jan 2016

@cervikpepik absolutne nic neriesili, neunuvali sa pred koncom roka, kvoty vycerpane, tak co sa budu snazit! teraz som sa uz rozhodla, davam podnet na presetrenie! je mi z toho celeho systemu tu na vracanie...

cervikpepik
8. jan 2016

@alana1 co na to Tvoja ORL?popripade obvodacka?

alana1
autor
8. jan 2016

@cervikpepik no ved ORL ma poslali do nemocnice na Konziliarne vysetrenie a ti sa na mna pozerali, ze co tam chcem...ze maju take iste pravomoci ako ORL lekari...no comment. ty si bola v kosiciach v saci?

cervikpepik
8. jan 2016

@alana1 ja tomu rozumiem,a preto sa pytam,co Ti povedala orl lekarka,ktora ta odoslala do nemocnice...v poriadku,audiogram ukazal stratu,takze by som trvala na liecbe od ORL...nech Ti vypise hospiitalizaciu,lieky ...skus s nou to riesit,nie s nemocnicou
Nie,ja som od pociatku v Novej na Terase

cervikpepik
8. jan 2016

@cervikpepik este raz...co Ti povedala orl,ktora Ta odoslala na to,ze sa vyprdli na Teba v nemocnici

cervikpepik
8. jan 2016

to malo byt Tebe,prepac

alana1
autor
8. jan 2016

@cervikpepik tak nic mi nepovedali, absolutne nic, rovno ma poslali do nemocnice na vysetrenie konziliarne...a ked som tam prisla znova, tak ma odporucila na kosice a sacu a k foniatrovi. takze tak, taka pomoc, ze dovidenia

cervikpepik
9. jan 2016

@alana1 neviem ako Saca,ale nova nemocnica je fajn....vravim starali sa o mna...foniater Ti poriesi len nasl. aparaty.
Ja som uzivala nootropika a vazodilatancia+hospitalizacia...skus to dat presetrit

alana1
autor
9. jan 2016

@cervikpepik a pomohlo ti to aspon zastavit zhrosovanie?

cervikpepik
9. jan 2016

@alana1 vzdy ked som prisla z nemocnice este dva tyzdne mi hucalo v hlave z toho kyslika
...ono ja to mam od dvanastich a mam dvadsatpat a zhorsila som sa zhruba o 10%....s vekom to bude horsie,to neovplyvnim....ja trpim navyse aj tinnitom,ale to asi aj ty...stav sluchu u mna sleduju audiogramom,co je priserne subjektivne....neznasam to vysetrenie a niekedy neviem rozoznat,ci sa jedna o zvuk v mojej hlave alebo o zvuk z pristroja

alana1
autor
9. jan 2016

@cervikpepik no presne, ja mam tiez hucanie a posledne dni masaker...neviem v noci spat, najlepsie sa mi zaspava pri telke. ja som bola na audio iba teraz prvykrat a tiez som nevedela ci to je hucanie ci zvuk, az ked som si doma na youtube nasla ten zvuk tak to bolo ciste piskanie v mojich usiach... 🙂aku mas ty stratu?

cervikpepik
9. jan 2016

ja som si na to zvykla uz,kolko krat som nevedela,ci syn pisti,ci mne pisti 😉 brutal daco...ale to presne suvisi s percepcnou poruchou sluchu
Vies co,v dB neviem...minuly rok som na kontrole nebola,narodil sa mi syn tak nebolo kedy...je to okolo 60%na obe usi
A ty?

alana1
autor
9. jan 2016

@cervikpepik no tak to mas vaznejsie, ja mam lave horsie 40% a prave nejak cez 30%. mas obe rovnako?no ja tiez kazdu chvilu pocuvam , co za zvuky pocujem, lebo mne nielen pisti, ale sem-tam preskoci aj na iny zvuk 🙂 ale tak vaznejsie to vnimam len od minuleho roka

cervikpepik
10. jan 2016

@alana1 prave preto,ze mam obe takmer rovnako si lekari mysli,ze to sposobil nejaky virus....ja zvuky uz neriesim 🙂
mas deti?

alana1
autor
15. jan 2016

@cervikpepik no tak tebe aspon povedali , z coho to mozes mat..mne nic. no silno verim, ze ta pretlakova komora pomoze - aspon zastavit mozne zhorsovanie. mam jedno dietatko, syna, mal tiez zapal stredneho ucha a tiez ho nejak extra nevysetrili - pravdepodobne ho vezmem a pojdeme obaja este raz k inemu lekarovi na vysetrenie.

maminecka2
15. jan 2016

@alana1 Ahoj, tak toto bol max. neprofesionalny pristup, ja nemam slov, neviem kde a u koho si bola, by ma to naramne zaujimalo. Hlavne ak to bola akutna zalezitost a nic neriesili, tak to uz nejdem radsej komentovat. Ja som "od fachu" a takyto sarlatani nam kazia povest, zial, v kazdom obore sa najdu. Si mala velku smolu ze si zrovna na toho cloveka (ludi) natrafila. Urcite bez este niekam inam, este to stoji za to. A syn ma problem so sluchom? Ak ano tak urychlene bezte k nejakemu normalnemu doktorovi.
Kks som v soku....

alana1
autor
16. jan 2016

@maminecka2 veru neprofesionalny pristup lekarov z konziliarnej ambulancie ORL v Presove...nehovoriac o tom, ze sa sam zastupca primara vyjadril, ze nie je presvedceny, ze by mi hyperbaricka oxygenoterapia mohla pomoct! na moju otazku, ze co akoze mam teraz robit? ci absolutne nic, cakat kymsa to zhorsi...tak mi ponukol, ze ked chcem , mozem prist PO NOVOM ROKU, ze mi skusi nieco dat do ucha ( nepamatam si presne co to bolo)...a to som tam bola pred Vianocami 🙂 takze skutocne neviem o co v tomto pripade skutocne islo, ale bolo to otrasne...

maminecka2
16. jan 2016

@alana1 No, je to smutne. Ja uz by som tam teda nesla, radsej by som niekde aj cestovala ale toto? Ze ho hanba nefackuje. 🙄 Drzim palce.

alana1
autor
17. jan 2016

@maminecka2 cakam teraz za odpovedou z poistovne ohladom preplatenia terapie, za ktoru som zaplatila 670eur...ak pride negativna, davam podnet na presetrenie na urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou za zanedbani...hoci uz aj to som pocula, ze majitel uradu a kliniky je ten isty...takze mi to bude platne ako mrtvemu kabat...ale tak urcite to tak nenecham, bojujem za spravodlivost, a verim, ze aj zvitazi 🙂)))) nejde tu len o mna, ale o kopec inych pacientov - aj malych - u ktorych ked sa nieco takto zanedba, tak ma dosledky na cely zivot...takze tak

maminecka2
17. jan 2016

@alana1 No, je to niekedy boj s veternymi mlynmi. Drzim palce.

alana1
autor
26. jan 2016

@maminecka2 ahoj, tak poistovna mi to schvalila, takze spravodlivost predsa existuje 🙂 dnes som bola na kontrole po prvej serii a aj cuduj sa svete o 10% obe usi lepsie...ale co je horsie, dr. mi robil nejaky test a zistil k percepcnej poruche este aj otosklerozu....a tam pomoze len operacia...takze tak.

alana1
autor
26. jan 2016

@maminecka2 a normalne mam podozrenie, ze asi pan dr. cital tieto moje negativne komentare, lebo spravanie bolo na jednotku s hviezdickou 🙂 trpezlivo odpovedal na moje otazky, a dokonca mi sam odporucal pokracovat v hyper. oxygenoterapii...tak som rada, ze to takto dopadlo.

alana1
autor
26. jan 2016

@cervikpepik ahoj, tak dnes mi doplnili dg otoskleroza...nie som nadsena, ale aspon som dostala odpovede na moje nezodpovedane otazky co to mohlo sposobit a ci sa s tym da nieco robit....