Hyperkinetické dieťa - čo o tom viete?

13. mar 2024

Ahojte, dnes mi neurologicka povedala na zaklade vysetrenia, ze syn je hyperkinericky, ale vysetrenie mozgu syn este nemal, to bude az v maji, a ze mam ist k psychologicke. Uz sme boli predtym pri jednej psychologicke a vravela, ze to nic nie je, ze z toho vyrastie a ze to je taka nervova sustava a povaha. Jedna ucitelka v MS vravela, ze to je povaha a je skoro na nejake diagnozy, druha odporucila ist k psychologicke, bud potvrdit alebo vyvratit moje obavy a odporucila ist k inej psychologicke, mavla rukou nad tym, ze jasnee, ze psychologicka vravela, ze vyrastie z toho.. Nedavno mal styri roky, neurologicka nam dala lieky s omega 3 a 6 a mineralmi, ze ma brat 2 krat denne. Trochu som z toho vsetkeho taka, no... vselijaka, spracovavam to. Je to podobne ako ADHD? Alebo aka je prognoza? Vyrastie z toho? Nemali sme moznost vela o tom diskutovat, mala som so sebou aj mladsieho syna a ten starsi dnes strasne vystrajal. Mozno vy mi poviete o tom nieco blizsie. Za kazdy komentar dakujem.

kacena4
13. mar 2024

hyperkineticka porucha je medicinsky nazov pre adhd. najcastejsie sa diagnostikuje v predskolsko veku. treba vyhladat psychologa (ak mate problemy) a naucit sa pracovat s takymto dietatom a tiez dieta sa musi naucit respektovat pokyny. treba zavies prisne pravidla a tie dodrziavat na 110%. viac vam porozprava psycholog na sedeniach alebo liecebna pedagogicka