Infekcia v ústach

natyadko
18. apr 2012

Ahojte mamicky. Syn mal 3 dni horúčku. Potom aj zvracal. Spozorovala som že má opuchnute dasienka. Myslela som si že má to kvôli zubkom. Šli sme na pohotovosť a ošetrujúca lekárka nám povedala že má infekciu. A na mandlach afty a že sa mu to môže preniesť aj do presun jazyk ústa. Malý je strašne mrchavy nechce jesť a ani pit. Len place. Máme nejaký bilinkovy sprej ale nemám pocit že by mu to pomáhalo. Máte niekto skúsenosti s takouto infekciou. Prosím poraďte om utrapena a nešťastná lebo neviem ako mu pomôcť. Dakujem ...

viki2912
18. apr 2012

HNISAVA ANGINA.... crp vysetrenie a tam lekar uvidi ci dieta potrebuje atb.pri hnisavej angine je dieta umrncane,bolave,nemoze hltat,odmieta jest a pit.chdo k obvodnej,nech mu pozrie poriadne do hrdla a nech ti poradi,ci to skusite bez atb alebo ich rovno nasadi,uvidi podla toho v akom stave su mandel,hrdlo,dasienka...urcite su biele,hnisave....chudatko...daj mu nurofen,utlmi bolest.
ak ma ale teplotu,pravdepodobne vam da penicilin.nam dala na hnisavu anginu a preslo to do 2 dni.drzim palce.

mummy01
18. apr 2012

@natyadko my sme to mali teraz.Moj syn mal tiez 4 dni horucky a strasne ho bolelo v pusinke len s tym rozdielom ze my sme prisli na to ze tam ma afty az ked uz bol takmer zdravy.Lekarka na pohotovosti to nezbadala.Ale bolesti mal 6 dni,nejedol len trocha pil a straaasne plakal od bolesti.Davala som len nurofen,lebo CRP bolo negativne.

drzubok
18. apr 2012

@natyadko ide o primoinfekciu virom herpes simplex labialis teda v tejto fáze je to herpetická stomatitida- resp.stomatitis aftosa. liečba je symptomatická

latvia
18. apr 2012

@natyadko k tym aftam bolavym, kup mu v lekarni gelik na prerezavanie zubkov, cokolvek co mu utlmi tu bolest a po polhodinke od aplikacie geliku mu daj najest.zaroven mu daj aj nurofen podla davkovania co mas v letaku.

moen
18. apr 2012

ak ma afty, tak na to nezaberie nic. Len ich treba nejakym roztokorm casto natierat, napr. tym bylinkovym, to mu nachvilu strpne a tie afty nebolia ale zachvilku to zacne zase boliet. Ja mavam afty casto a bolia poriadne, chuda dietatko, to musi teraz strasne trpiet. Mne to prejde tak za 10 dni az dva tyzdne.

danielaviki
19. apr 2012

ak to nie je angina moze to byt tzv slintavka alebo ako pise dr. zubok, nam pomohol sprej tantum verde, repik a na podpotu imunty echinancea sirup, trvalo to az 2 tyzdne ale to len preto lebo za zaciatku par dni sme nemali spravnu liecbu....tiez nepapal ale mliecko mu chutilo/my pijeme ryzove/ takze mal aspon tekutiny, drzim palce, je to neprijemne....