Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Infekcia vyvolaná Epsteinovým - Barrovej vírusom

zuzula44
14. dec 2013

Ahojte...mám dcérku...má 1,9mesiacov, ktorá prekonala v marci EBV infekciu ...dozvedela som sa to až teraz v decembri u imunologičky....od marca bola skoro každý mesiac chorá a teraz v decembri sme skončili v nemocnici so zápalom stredného uška ,hnisavou angínou a infekciou v krvi...teraz máme byť 2 mesiace v Izolácií...môže sa stretávať so starými rodičmi a ostatnými len vonku....mám ju chrániť aby zase neochorela...nič po nej nedojedať ...všetko musí mať vlastné...má niekto takúto skúsenosť?...ani doktorka nevedela povedať čo bude po tých 2 mesiacoch...či sa z toho dostane....nevie niekto poradiť čo by pomohlo? už som premýšľala nad homeopatikami .

anima9
14. dec 2013

@zuzula44 Syn ju prekonal asi v 1,4 roku. Približne rok po vzniku infekcie je oslabená imunita. Rok sa odporúča dodržiavať aj diéta s obmedzením tukov. Preferuje sa varenie a dusenie pred vysmážaným, taktiež je obmedzenie alebo zákaz údenín. Veľa ovocia a surovej zeleniny, čerstvé šťavy. Na regeneráciu pečene sa odporúča denná konzumácia vlašských orechov a kukurice. Snažte sa vyhýbať aj liekom, pokiaľ vyslovene nemusíte (neodporučí lekár), aby ste zbytočne nezaťažovali pečeň. Taktiež je potrebná kontrola pečeňových testov až do ich úpravy do normálnych hodnôt. Pri tomto ochorení bývajú zvýšené. Tiež sme na tom boli podobne ako Vy, môžem Ťa však upokojiť, že teraz sme úplne v poriadku a imunita funguje tak ako má. Len organizmus po tomto vírusovom ochorení potrebuje určitý čas, aby sa zotavil. Dieťa sme neizolovali od kolektívu, iba pred vyslovene chorými deťmi a dospelými. Držím palce 😉

anima9
14. dec 2013

@zuzula44 A čo sa týka dospelých. Väčšina už túto infekciu EBV počas života prekonala, taktiež aj CMV (tá zvykne byť pridružená pri tomto ochorení). Môžeš si dať skontrolovať protilátky u lekára. Sú to herpetické vírusy, ktoré v nás žijú stále, keď sa raz nimi nakazíme. Len raz sú v kľude a raz sú aktívne. Veľakrát ani nevieme, že sú aktívne, lebo prebiehajú skryto s nejakou inou infekciou, virózou.

zuzula44
autor
14. dec 2013

@anima9 ...ja si mám dať skontrolovať protilátky alebo malá? O pečení mi nič nevraveli ani o diéte. Vlastne naša detská doktorka mi nič k tomu nepovedala....všetko mi nariadila imunologička...v marci máme isť na testy ..a mononukleóza a EBV infekcia je to isté? jedna doktorka vraví že áno a druhá zase nie tak mám z toho guláš....Koľko má teraz tvoj syn rokov?

anima9
14. dec 2013

@zuzula44 Syn má teraz 3 roky. Tak približne do roka po infekcii sa nám imunita upravila. Dovtedy sme bývali tiež častejšie chorí. EBV vyvoláva infekčnú mononukleózu ale väčšinou u starších detí, adolescentov a pod. U menších detí zvyčajne prebieha skryto s angínou, chrípkou, bolesťami hrdla atď. Takže obe doktorky mali v podstate pravdu, len každá trochu inak 🙂 Malej daj skontrolovať pečeňové testy, či sú už v poriadku a taktiež jej môžeš dať skontrolovať protilátky EBV. Či je infekcia ešte aktívna alebo či už je po nej. Pokiaľ vyjde výsledok už o prekonanej infekcii (nie aktívnej), tak dcérka už nie je infekčná. Diétu s menším obsahom tukov a to všetko, čo som Ti k tým diétnym opatreniam napísala, tak dodržuj aspoň rok. T. j. do toho marca- apríla budúceho roku. Dobré je keď si pečeň oddýchne, zregeneruje sa. Pri tomto ochorení je zaťažená a pečeňové testy sú zvýšené. Sebe môžeš dať skontrolovať protilátky EBV, len ak Ťa zaujíma, či si túto infekciu už v minulosti prekonala.

zuzula44
autor
14. dec 2013

@anima9 ..Ďakujem za rady 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli