Intolerancia laktózy

alenkajanko
12. apr 2016

Ahojte, nemáte niektorá skúsenosť s vyšetrením stolice u dieťata kedy vyšlo vyšetrenie pozitívne na prítomnosť cukrov v stolici? Nám to vyšlo 2x pozitívne a teraz máme ísť nagastro....dr.nám nič konkrétne nepovedala len že môže ísť o poruchu vstrebávania cukrov....môže to byť aj intoleracia laktózy? Ako to bolo u vás a aké vyšetrenia nasledovali? A aké ochorenie to nakoniec bolo? Dcérka má 8 mesiacov a 6680g. Iné ťažkosti okrem toho že slabo priberá nemá. Ďakujem za každú odpoveď

janickacrazy
13. apr 2016

laktoza je mliečny cukor, takže možno by to mohla byť aj intolerancia laktózy, na gastre vám urobia sono bruška a odber krvi a uvidíš, my sme tam boli minulý týžden a čakáme teraz na výsledky, takže zatiaľ neviem, čo nám vyjde

alenkajanko
autor
19. apr 2016

@janickacrazy Ďakujem za odpoveď a držím palce....my sme nakoniec na gastre neboli...Dr. na gastre nám povedala,že keď nemá žiadne ťažkosti,, stolica je ok tak si to nemáme všímať. Ale povedala, že by mohla ešte aspoň také pol kilo pribrať. A keby náhodou niečo tak máme prísť. Tak zatiaľ posledujeme a uvidíme 🙂

janickacrazy
19. apr 2016

@alenkajanko takže intolerancia na laktozu sa nám našťastie nepotvrdila, ale vyšli mu vysoké hodnoty IgE, takže vraj to bude nejaká alergia, len teraz zistiť načo, to zas bude, lebo to ozaj može byť hocičo

alenkajanko
autor
20. apr 2016

@janickacrazy tak som rada ze vam to vyslo negat....a ako pises alergia moze byt na hocico...a poslali vas aj na alergologiu?

janickacrazy
21. apr 2016

@alenkajanko zatiaľ nás neposlali, lebo ja som tam len volala o výsledky, na vyšetrenie pojdeme neskor

alenkajanko
autor
21. apr 2016

Aha jasne, tak sa drzte ;)