Intolerancia laktózy u bábätka

ligyakovak_gmail
20. feb 2022

Skusali ste dat babatku po 6m npr. Kozie mlieko namiesto Lactose free ? Mali nejaku reakciu ?
S akou znackou ste mali skusenost ? Vyrastli z intolerancie ?

petruldo
20. feb 2022

@ligyakovak_gmail laktoza je aj v koziom mlieku takže NIE nedala by som žiadne mlieko ktoré nieje upravené na bezlaktozove. Dcéra z intolerancie laktózy vyrástla zhruba po 6.roku

makova333
20. feb 2022

@ligyakovak_gmail ako pise kočka vyssie, aj kozie obsahuje laktozu. Takze nie nedala by som. A my sme napriklad z laktozovej intolerancie nevyrastli, ma ju vrodenu.

ligyakovak_gmail
autor
20. feb 2022

@petruldo ano viem. Pisete po 6r. vyrastla uplne alebo ma urcitu toleranciu ?

ligyakovak_gmail
autor
20. feb 2022

@makova333 kedy ste to zistili ?

renab
20. feb 2022

@ligyakovak_gmail mojim synom sa enzym na spracovanie laktozy zacal tvorit medzi 5. a 6. rokom zivota.
Dovtedy len bezlaktozove potraviny, alebo enzym v tabletkach raz za cas. Len nie u tak maleho dietatka.

evica17
20. feb 2022

@renab a ako ste zistovali kedy presla intolerancia ? Ze dali mlieko normalne a sledovali reakciu ?

makova333
20. feb 2022

@ligyakovak_gmail od narodenia mal problemy, potvrdene v 8 mesiacoch, ze ide o vrodenu intoleranciu laktozy.

renab
20. feb 2022

@ligyakovak_gmail v 6tich tyzdnoch.
@evica17 na kontrolnom vysetreni na gastre

petruldo
20. feb 2022

@ligyakovak_gmail teraz toleruje mlieko bez ťažkostí

@evica17 ja som na to prišla náhodou, prešla zo škôlky, kde to vedeli do školy kde som to zabudla povedať. asi po 2 týždňoch som sa pred vedúcou šk jedálne zmienila o intolerancii, len na mňa vyvalila oči, že oni varia na mlieku a aj ho pijú. a vtedy mi došlo, že malá veselo pije mlieko a na bolesť brucha sa už nesťažuje

bubik6x
20. feb 2022

@makova333 ja mám tiež vrodenú intoleranciu laktózy a od mala som pila len kozie mlieko a nemala som z neho žiadne problémy a ak je potvrdená intolerancia laktózy tak sa odporúča piť kozie mlieko

makova333
20. feb 2022

@bubik6x Prehľad zloženia laktózy hlavných druhov mliek v g/100g mlieka:
Ovcie 4,2
Kozie 4,8
Kravské 4,7
Ako sama vidis, kozie mlieko obsahuje este o trosku viac laktozy ako kravske mlieko. Ak by si mala naozaj vrodenu intoleranciu laktozy, tak kozie by si urcite neodtolerovala. Ziadny gastroenterolog nebude odporucat kozie mlieko pri intolerancii na laktozu. A ani nam ho nikdy nikto neodporucal. Dokonca ani farma Kozi vrsok neodporuca ich vyrobky pre ludi s intoleranciou laktozy.

evica17
20. feb 2022

@petruldo tak nas maly nema potvrdenu intoleranciu, len mam tusenie , lebo pije um a vzdy bol plac od porodnice a potom nam poradili coliprev, co je vlastne enzym na stiepenie laktozy. A eozmyslam ci.to povedta dr ci to presetri alebo to sama.vyskusat uz dat bez kvapiek alebo normalne a nie bezlaktozove

ligyakovak_gmail
autor
20. feb 2022

Dakujem pekne za komentare a info. Nas syn mal krce a zvijal sa od bolesti od 2t. od narodenia. Kedze lekarka a okolie ma presvedcovali ze su to koliky prisli sme na to gastro testom az v 2m. Nie naozaj si nemyslim zeby dieta malo plakati cely den a spat z vycerpania. Chcela som vyskusat kozie mlieko lebo som pocula ze to intolerantni mozi.. ale ozaj to nedava logiku kedze laktozu tiez obsahuje. Radsej sa poradim najprv s gastro. nech mi to vysvetli. 🙂

bubik6x
20. feb 2022

@makova333 tak ako je možné že keď vypyjem kravské mlieko alebo zjem syr tak mám také kŕče že až odpadávam od bolesti? A mám to potvrdené lekárom ktorý mi robil testy, a keď sme pritom nikdy som nepovedala, že neobsahuje laktózu, ale má v sebe ďalšie enzýmy, kvôli ktorým je ľahšie štiepená takže takto a áno MALA SOM ODPORUCANE PIT KOZIE MLIEKO, ale pokiaľ to ty nemáš a nezazijes na vlastnej koži tak to tak aj vyzerá

bubik6x
20. feb 2022

@makova333 Deti, ktoré sú alergické na výrobky z kravského mlieka, lepšie znášajú produkty z kozieho. Asi 7,5 percenta detí je alergických na kravské mlieko, no na kozie je alergických len 60 až 70 percent z nich. chces aj link?

makova333
21. feb 2022

@bubik6x a ty aj rozumies rozdielu alergia na kravske mlieko (teda jeho bielkovinu napriklad kazein) a laktozova intolerancia? Lebo splietas dokopy dve uplne rozdielne veci (tvoj druhy prispevok o alergii) A ver, ze viem velmi dobre ako to vyzera na "vlastnej kozi".

bubik6x
21. feb 2022

@makova333 a ty aj vieš čítať medzi riadkami? Asi nie 🤣🤣 príde mi úplne smiešne že keď niekto ide poučovať a má min vedomosti niekoho kto ma s tým 35 ročnú skúsenosť a odporúčania x milión lekárov 🤣🤣🤣🤣píšeš tu nejaké tabuľky "vyrobených " mliek, ktoré majú prd spoločné so skutočnosťou 🤣🤣 ok tak ináč "Nízky obsah prírodného mliečneho cukru (laktóza) v tomto produkte ho robí vhodným na použitie bez strachu pre tých, ktorí nemajú dobrú laktózu. Z rovnakého dôvodu, nie je hnačka z pitia tohto mlieka" CHCES LINK? 🤣🤣🤣🤣🤣🤦🤦

makova333
21. feb 2022

@bubik6x Tvoj prispevok: "Deti, ktoré sú alergické na výrobky z kravského mlieka, lepšie znášajú produkty z kozieho. Asi 7,5 percenta detí je alergických na kravské mlieko, no na kozie je alergických len 60 až 70 percent z nich. chces aj link?" Co ma toto s laktozou?

makova333
21. feb 2022

@bubik6x ale pobavilo ma to minimum vedomosti 😀

bubik6x
21. feb 2022

@makova333 no ak by si to fakt vedela tak by si vedela aj o tom že kozie mlieko má viac tukov preto je tá laktóza ľahšie štiepená a strávená, preto nehrozia nežiaduce účinky, to sa v tej tvojej tabuľke asi nepísalo, však?🤣🤣🤣🤣 Je rozdiel prečítať si prvú vetu, ktorú nájdeš a dočítať to aspoň, keď už nevieš 🤣🤣🤣🤣

makova333
21. feb 2022

@bubik6x 🙈🙈🙈

bubik6x
21. feb 2022

@makova333 no možno to bude len neschopnosť čítania s porozumením 🤣🤣

makova333
21. feb 2022

@bubik6x 🙈🙈🙈

bubik6x
21. feb 2022

@makova333 dobre skúsim to takto pretože vidím že to s tebou nemá zmysel : autorka sa pýta na skúsenosť z kozím mliekom, pozerajúc sa na tvoj prvý príspevok si to ani "nevyskúšala" takže podľa toho usudzujem že o tom fakt nič nevieš, z môjho ďalšieho príspevku o alergiách len podotýkam na fakt, že kozie mlieko je lepšie čo sa týka aj alergií, už som ti aj viackrát napísala ako to je s laktozou v kozom mlieku, odmietas to no nevieš o tom, pretože ako si sama napísala určite by som nedala, sama mám vrodenú intoleranciu laktózy, ktorú ty odmietas aj keď ju mám potvrdenú čo mi príde úplne smiešne od teba 🤣🤦 nepoznáš má a ani nevieš ako po mlieku reagujem ale aj tak to odmietas, znovu smiešne 🤣🤦 ja hovorím a svojich skúsenostiach a faktoch, ktoré ovládam a na ktoré sa pýta aj autorka, je to trochu od veci že si niekto prečíta nejakú tabulku ale zvyšok už nie ale dobre budis, chod si za svojim presvedčením, tvoj život, tvoja voľba, tvoj názor - neberiem ti to, inak dcéra má tiež vrodenú intoleranciu laktózy a pije len kozie a nemá z neho žiadne problémy ale to už rozoberať nebudem, pretože sama som odchovana na ňom ako aj ďalších x milión ľudí aj ich deti, ktorí ti to môžu len potvrdiť že kozie mlieko je najlepšia voľba všeobecne nie len pri intolerancii, a áno obsahuje laktózu, ktorá je však dobre stráviteľná aj u ľudí s intoleranciou laktózy, vďaka vysokému obsahu tukov, ktoré pomáhajú v štiepení a následnom vstrebani laktózy bez následných problémov ale ďalej to už fakt rozoberať nebudem, pretože treba vedieť aj to ako fungujú určité orgány, v ktorých sa to odohráva, atď ....ako som napísala vyššie neodcudzujem ťa pretože každý má nejaký názor a skúsenosti, ja len píšem o svojich skúsenostiach tak ako autorka chcela

makova333
21. feb 2022

@bubik6x aj tebe pekny den 🙂

bubik6x
21. feb 2022

@makova333 😀

kaciato
22. feb 2022

@bubik6x pani má ale pravdu alergia na bielkovinu kravského mlieka a intolerancia laktózy sú dve rozdielne veci...synček má alergiu na bkm čiže nemôže nič z kravského mlieka a upozornili na obzvlášť ze ani bezlaktozove veci ...pretože aj tam bkm je hoci tam nieje laktoza...montelane to všetko nemôžem ja keďže kojim... usudzujem z toho že kozie by mohol neskôr..a možno nemohol až tak ďaleko som sa so štúdiom nedostala keďže je ešte babatko...takze je rozdiel alergia na BKM a intolerancia laktózy...

bubik6x
22. feb 2022

@kaciato ale veď ja som nepísala že nie je, ako som napísala vyššie poukázala som na fakt že má viac výhod, čo sa týka intolerancie aj alergie nie že medzi tým rozdiel nie je