Jazva po odstránení znamienka na tvári

dominik117
14. aug 2017

Dobry den chcel by som sa spytat uz som po odstraneni znamienka mesiac a mam jazvu hned pri nose chcem sa opytat teda ze ci to nevadiked jem lebo sa to namaha a stale ju citim

lukyazojka
15. aug 2017

Dobrý, jazvy na tvári sa hoja vo všeobecnosti veľmi dobre, treba jazvu chrániť pred slnkom, natierať vysokým UV faktorom. A na noc môžete skúsiť nejakú mastičku z lekárne.. Bi oil, Imunoglukánovú mast na jazvy, dermatix gel.. veľa ich je. Jazva vyzrieva aj trištvrte roka.. takže môžete ju ešte "cítit " zopár mesiacov, môže byť ružová, Ak by začala vystupovať, hrubnúť svrbieť.. treba ísť na kožné

dominik117
autor
17. aug 2017

@lukyazojka presiel uz mesiac zatial sa o nu starat na noc prelepujem leukoplastom kvoli kontaktu s poduskou rano umyjem natriem gelom contractubex nepouzivam ale mam gel ktory je tiez na jazvy a odporucil ho doktor/ka mojmu blizkemu cize pouzivam ten aj na vecer ho pouzivam co sa tyka slnka tak som vecsinou doma ked idem von co len malokedy tak si to prelepim a dam si okuliare presiel uz mesiac ale ze by sa to neak rychlo hojilo to by som nepovedal podla zmeny tvaru

lukyazojka
17. aug 2017

Mesiac je velmi kratka doba..naozaj jazva sa hoji niekedy aj rok kym je to tenka biela ciara..a zalezi aj od lokalizacie a aj od techniky rezu..neviem ci je jazva taka velka ze ju treba prelepovat.. treba byt len trpezlivy...a poznam ludi ktori si aplikovali aj biolampu na jazvy a boli spokojni s rychlostou hojenia

dominik117
autor
17. aug 2017

@lukyazojka nemam skusenosti s biolampou nikdy som ju este ani nevidel ani nepocul o tom viem ze si to vyzaduje trpezlivost to mi je jasne ale ja si o svoju jazvu pecujem zo vsetkych sil neviem co by som este vyskusal okrem toho co som v tejto teme uviedol a ked jem tak mimika tvare sa v tom mieste hybe neviem ci mam menej jest alebo v klude jest tym som si neni isty cvicit som kvoli tomu prestal odkedy som po zakroku sa to nesnazim namahat schvalne aj ked uz je z toho miestami aj depresia ci stres ako sa jazva zahoji mam 20 rokov ale na tvari je to viditelne a chcem aby sa to pekne zahojilo one je to ohranicene cervenou az trochu ruzovou svetlou farbou v strede jazvy to je biele nieje zas tak rozsiahla

lukyazojka
17. aug 2017

chápem tvoje obavy, ale to hojenie proste potrebuje svoj čas, skús sa toľko kvôli tomu nestresovať , kľudne sa smej, jedz, užívaj si život.. jazva časom vybledne.. ani na noc by som to nelepila leukoplastom.. aj ten leukoplast to dráždi. Ak máš pochybnosti skús sa poradiť s kožným lekárom, možno Ti predpíše nejakú mastičku účinnejšiu.. . Malá jazva na tvári môže byť aj zaujímavá, a možno ju za rok budeš hľadať.. tak sa pekne zahojí. Je to veľmi individuálne , každý máme inú hojivosť. Určite je lepšie mať na tvári jazvu ako nebezpečné znamienko, z ktorého by mohol byť v budúcnosti problém.

mia407
17. aug 2017

nesuhlasim,tvar sa velmi tazko hoji ak bol hlbsi rez a hlavne na zahyboch napr.pod okom pri nose...a dlho.co sa tyka odobratia znamienka.nakolko je stale vystavena vonkajsim vplyvom a koza sa stale natahuje.treba nehat volne dychat a hlavne faktor 50+ cez den,nic ine.a na noc jemne dermatix bo silkyderm,ak je samozrejme jazva uplne uzavreta.to ze je ruzovkasta ako ked sa hoji popalenina je normalne..niekedy to trva aj rok😉 a hlavne ziadne naplaste!

lukyazojka
17. aug 2017

My môžeme len hádať ako sa to zahojí kedže sme tú jazvu nevideli. mám roky odpracované na plastickej chirurgii... jazvy na tvári sa väčšinou hojja veľmii dobre , len treba tomu dať čas. Dermatix som odporučila už v prvom príspevku, taktiež krém z UV filtrom, a sú aj špeciálne hojivé náplaste s kolagénom .. napr. Siltape. sú telovej farby, a napomáhajú hojeniu jaziev. Takže ak chlapec cíti že ho tá jazva trápi nech navštívi kožného lekára, alebo plastického chirurga. Tam mu najlepšie poradia.

najk
17. aug 2017

Jazvou sa vobec nestresuj. Moj manzel mal uz v case ked som ho spoznala asi 10 cm dlhu jazvu pri oku z padu na bicykli. Prislo mi to od zaciatku drsnacke a sexi 🙂 Moj Joffrey de Peyrac (to asi nepoznas, ale je to zjazveny hlavny hrdina z filmu Angelika) Dokonca ked sa ma svadobna fotografka pytala, ci ma jazvu na fotkach vyretusovat, povedala som, ze urcite nie ;) jazvy po znamienkach naozaj mozu byt dlhsie cervene, ale casom zblednu. Mam ich vybratych uz 7. Tiez si myslim, ze prelepovanie len zbytocne drazdi pokozku

dominik117
autor
18. aug 2017

Co sa tyka toho prelepovania ked vsetky tri nesuhlasite potom ako my vysvetlite ze ked sa clovek v spanku pretaca zo strany na stranku a trie tu jazvu o podusku alebo ked ide von a vystavuje sa skodlivin zo vzduchu tak naplast tomu zabranuje a ja si myslim ze to ma zmysel ked mi to sama sestricka na chirurgi povedala aby som to dodrziaval a co sa tyka cvicenia tak po mesiaci mozem povedala no ja este cvicit nechcem riskovat .. pouzivam hirudoid forte gel a prikladam aj moju aktualnu jazvu

lukyazojka
18. aug 2017

Tak ta jazva je uplne v pohode..nechat na vzduchu, neprelepovat, vonku cez den natrit kremoms UV filtrom masmastnejsi typ pleti, tak to je viac zacervenane..a ten typ rezu nebol voleny prave idelne.. nuz trochu sa ti to roztiahlo..jazva ale nieje velka.. nechaj to na vzduchu..vecer gel ..a cakat.. vybledne..aj ked asi sa uz nestrati

dominik117
autor
18. aug 2017

@lukyazojka preco si to myslis ze sa nestrati a ze to robil zle predtym co mi robil jazvu tak je pod bruchom a to uplne vybledlo uz ani vidno to neni len ak by o tom niekto vedel tak by to mozno nasiel ale druhe jazvy su na miestach kde sa dost namahaju a su od druheho chirurga pri tych som podcenil natieranie gelom a su roztiahnute ovela viac tak nechapem ..

najk
18. aug 2017

Kazda jazva sa hoji inak. Moje niektore ani nie su vidiet, niektore sa roztiahli. Ale vybledli vsetky. A ako dlho Ti prosim Ta sestricka povedela, ze to mas prelepovat? A v akom strasne znecistenom meste zijes, ked sa tak bojis, ze sa Ti do nej dostanu skodliviny zo vzduchu? Tvoja imunita si s tym poradi a ked sa jazva nezapalila doteraz, tak uz tam ziadnu infekciu nechytis. To skor ak to budes prelepovat, bude tam vlhko, tak sa nejaka infekcia vyskytne lahsie.
Inak znamienko na tvari by som si nechala radsej odstranit na plastickej chirurgii. Predsa len vedia asi krajsie sit 🙂 Aj mojej neteri kozna povedela, ze ak bude chciet odstranit znamienko na tvari, nech ide radsej do BA, pritom znamienka na inych castiach tela odstranuju aj u nas v meste. Robil Ti to plasticky chirurg, alebo normalny?

dominik117
autor
18. aug 2017

@najk mlady chirurg roman samek sa vola a jeho ambulancia je v nmnv nepovedala mi ako dlho ale cital so mniekde na internete ze jazva potrebuje vlhkost a kyslik tak neviem na tvari ja mam prvy krat tak o to viac chcem aby to vyzeralo co najlepsie

lukyazojka
18. aug 2017

Posledne co tvoja jazva potrebuje je vlhkost, uz si to neprelepuj... len nechaj na vzduchu. Tym ze som napisala ze sa nestrati som myslela to ze aj ked vybledne..bude to take mistecko, mala jamka...proste nic sa neda chirirgicky odstranit tak aby sa to skoze uplne stratilo..iba v pripade ze sa jazva umiestni do vrasky. Uz kasli na to kto a ako ti to vybral..nieje to vobec ziadna tragedia..teraz sa na to moc sustredujes.. uvidis za 3 mesiace to mude ovela lepsie. Do buducna naozaj na tvari si daj vybrat znamienko plastickemi chirurgovi.. skusenemu.. nie kazdy chirirg napriklad vie šit z velmi jemnuckym materialom aky by sa mal pouzit na tvar..na klasickych ambulanciach ho mozno ani nemaju

dominik117
autor
18. aug 2017

hadam to dopadne dobre nic ine momentalne nechcem

lukyazojka
18. aug 2017

Jasne bude to v poriadku..som o tom presvedcena. 😉

dominik117
autor
23. aug 2017

No mam tak problem ze dnes rano sa mi tam vytvorilo v strede jazvy neviem teraz co to je ale vyzera to ako pucku kde v strede je biele ako hnis neviem co mam robit ..

lukyazojka
23. aug 2017

Tak ak mas v strede hnisave miesto treba ho vyčistit..ist na amb. kde ti to vyberali... mozno ti sili aj pod kozou a nechali tam steh ktory sa teraz vylucuje von.. treba ho vybrat..vycistit to a osetrovat.. uz necakaj a chod k lekarovi...sam si asi neporadis

dominik117
autor
23. aug 2017

To biele uz tam nemam ale zacervenalo sa to este viac je to tmavsie cervene a trochu to tam zcernalo kedze je tam uz cierne co som necakal ☹

dominik117
autor
25. aug 2017

Tak nakoniec som to mal zapalene hnisave a chirurg mi odporucil 5x namacat s lekarskym liehom 😕

maykaaa1122
20. sep 2017

jazva sa hoji niekedy aj rok kym je to tenka biela ciara..a zalezi aj od lokalizacie a aj od techniky rezu..