Je BMX index pravdivý a je moje dieťa obézne?

maminalucka2014
30. apr 2017

Kto mi vypocita BMX index.
Chlapec vek 3 roky
Vyska 102 cm
Vaha 25 kg
Dakujem

mitchie2805
30. apr 2017

BMI = 24 - Vaša váha je v norme
Gratulujeme! Vaše BMI sa nachádza v bezpečnom pásme. Aby ste si svoju kondíciu uchovali, lepšie porozumeli zásadám zdravej výživy a cítili sa ešte lepšie, ponúkame Vám bezplatnú konzultáciu u výživového poradcu na najbližšej pobočke NATURHOUSE.

Vaša optimálna hmotnosť by mala byť: 20 - 26 kg

maminalucka2014
autor
30. apr 2017

@mitchie2805 dakujem. No kazdy nam hovori , ze sme tucny

hettinka
30. apr 2017

je to BMI index ... BMX je bicykel

Podla mna je dosť ťažký, toľko kíl mal moj syn ked šiel do školy a to tiež nebol žiadne tintítko. Do 20kg by mu pri tej výške stačilo.

Dětská BMI kalkulačka mi vyhodila:
Zadané hodnoty nespadají do žádného percentilu. (bmi=24,03)

maminalucka2014
autor
30. apr 2017

BMI ano ☺ tiez mi naslo tych 24 ze je to norma ?

liushkaaa
30. apr 2017

Bmi index u tak malých detí je úplne nepresný a je nezmysel sa podľa neho riadiť. Inak keď vám každý hovorí že je tučný, asi natom niečo bude. Môj má necelých 6 rokov, asi 120 cm a cca 22kg.

maminalucka2014
autor
30. apr 2017

@liushkaaa ani viem , ze nie je chudy preto by nesedel ten bmi. Uz viem , ze je teda nepresny. Dakujem

eni01
30. apr 2017

Každá matka by mala vedieť či je jeho dietatko silnejšie ked sa nam pozrie vidí či je gulatejšie ..v každom prípade deťom pohyb detom veľmi prospieva aj kvoli zvykom v budúcnosti. Ak máš pocit, že je teraz silnejší je vyššia pravdepodobnosť, že v buducnosti to bude horšie.Moja dcerka ide mať 3 roky v lete a má 98cm a 14kg zdá sa mi akurát na jej výšku.

maminalucka2014
autor
30. apr 2017

@eni01 ano silnejsi je.
Manzel tie bol v jeho veku teraz ma 97 a je sportovec ☺
Pohyb sa snazime, jedlo vyberame.
Chlapcek a dievca vzdy maju inu vahu. Dakujem za radu ☺

mamadoma
30. apr 2017

Neviem či BMI platí aj na deti,no vo všeobecnosti treba brať do úvahy celkovú stavbu tela, svaly sú ťažšie ako tuky. Moja má 113 cm a 19 kíl.5 ročná.25 má môj 8 ročný synovec. Dôležité je čo vám povedala doktorka.

maminalucka2014
autor
30. apr 2017

@mamadoma no ten BMI som nasla kalkulacku pre deti. Stavbu tela ma pevnu a velmi hrube kosti co potvrdila doktorka nasa.

jankakvetka
30. apr 2017

@maminalucka2014
Prosím ťa neries ostatných mech sa každý stará do svojich detí a do seba...
Ja keď počujem ako nám hovoria ze mas je veľký tlsty kks tak sa mi chce grc....
Náš má 15 mesiacov a 15 kíl výšku na dva roky keď sa narodil mal 4460 a 56 cm nech si každý hľadí svojho.
Hlavne ze ste zdravý on vyrastie.

maminalucka2014
autor
30. apr 2017

@jankakvetka v 4 mes mal 8 kg kojeny veľmi dlho. Este mi pisala jedna pani ze ci nie stitna zlaza.??? Ako sa to prejavuje nevies prosím ta ?

jankakvetka
30. apr 2017

@eni01
Prepáč ale nieje pravidlo že to bude v budúcnosti horšie dcéra bola guľatá a teraz vysokanska babizna športuje každý jej hovoril aka je tlstá a teraz jeeemine ako si sa vytiahla aka si pekná.
A deti už si neskôr stravu vyberajú je aj na mame čo dovolí a co nie.😎

maminalucka2014
autor
30. apr 2017

@jankakvetka ja mam 57 kg manžel kulturista 😂 vojak 97 kg. Obaja sportovo zalození. Ale trapi nas to 😕

eni01
30. apr 2017

@jankakvetka netvrdim, že pravidlo ale vyššia pravdepodobnosť, dieta si berie zvyky z domu z detstva

jankakvetka
30. apr 2017

@maminalucka2014
Moja dcéra aj mama aj neter majú štítnu žľazu choru.
Prejavuje sa to buď zníženou váhou alebo naopak zníženou.
Môže byť zmena hlasu chrapot pocit tlaku alebo pocit na vracanie ak sa dotkne krku napr dcéra neznáša rolaky šatky.zatial lieky nemá nakoľko je v puberte a sme v štádiu čakania ako to jej telo zvládne.
Mamine rástol hrvol to je taka hrca ktorá rastie buď smerom dnu alebo von.
Ale to už je vyzsie neliecene štádium.
Potom únava naladovost opuchy nôh....z krvi sa to da zistiť....

kristinka86
30. apr 2017

@hettinka Mne sa to tiež zdá, že váži dosť. Náš syn má 5,5 roka a váži 23kg. A to je jeden z najťažších v triede. Má ale 122cm, čo je teda rozdiel oproti tomuto chlapčekovi (i vekovo i výškou). On je ale skôr chudší a vyšší. Je to asi individuálne. Napr. dcérka má 2,5roka (čo sa viac podobá tomuto prípadu i keď sa jedná o dievčatko) a má 13kg. Chlapček v jej veku (kamarátkin) váži 11kg. To len pre porovnanie.

maminalucka2014
autor
30. apr 2017

@jankakvetka aha dakujem. No malý zatial nic take sa u neho neprejavuje. To mi vcera pani napisala ze to moze byt problem, alebo daka metabolicka porucha. Alebo proste je taky a vyrastie z toho. On uz od mala bol taky . 4 mesacny mal 8 kg krvny obraz aj tuky v krvi aj vsetko mal vtedy ok.

maminalucka2014
autor
30. apr 2017

@kristinka86 chlapcek v jeho veku vazi 11 kg 🙈🙈 moj mal v 4 mesiacoch 8 kg...zdravotne ho vtedy vysetrovali bol ok. 😐

henikav
30. apr 2017

@maminalucka2014 ak mas dojem ze je gulatucky, len sa stale snazte ho navadzat k pohybu a zdravo papat, ale v tomto veku deticky rastu tak nepravidelne, videla som na synovi, raz do sirky, potom do vysky a tak dookola, Co je dnes pravda o 2 mesiace moze byt uplne naopak. Cize mozno pribral a onedlho sa natiahne do vysky, takze sa to strati. Nejako extra by som ho dietami, ci chudnutim nestresovala. Len ako som pisala, predsa trosku strazila, snazila sa nahradzat sladkosti napriklad ovocim a udrziavat ho v pohybe ak mas dojem ze na tendenciu priberat, aby sa to nevymklo spod kontroly.

pribinak
30. apr 2017

@maminalucka2014 prosim ta, ak sa ti nieco nezdá, tak to ries s pediatrickou. Lebo tu na koni sa docitas pekne koniny.

maminalucka2014
autor
30. apr 2017

@henikav dakujem za info. Sladkosti to u nas vobec. Na strave si davame zalezat. No je pravda ze svokra vzdy povie nedavaj mu jest 🙈 co sa tyka pohybu chodit zacal v 23 mes zo dna na den a je lenivý.

maminalucka2014
autor
30. apr 2017

@pribinak haha 😂 no veru ano clovek sa docita vsetko mozne. No par veci ma nakoplo a mam chrobaka napr ta stitna zlaza a porucha metabolizmu. Tiez prader willi syndrom.🙈 ja uz v malom zacinam od vcera vidiet vsetky diagnózy 🙉

pribinak
30. apr 2017

@maminalucka2014 prosim ta, nepreháňaj. Praded willi syndróm je velmi zriedkavý
Pises, ze mas pomaly 100 kilového muza, tak asi svoje robi aj genetika, nie?

maminalucka2014
autor
30. apr 2017

@pribinak no moze byt ked ideme po ulici tetusky co poznali manzela ako maleho... booze to je cely petko..ale svokra ze manzel nebol az taky tucny 🙈 ze mu nemam dat jest 😂 zajdem za pediatrickou a vyvalim na nu ze chcem radsej vsetky testy nech mu spravia...lebo uz mi z toho sisi...

pribinak
30. apr 2017

@maminalucka2014 ty, zajtra nechod. Nechaj si tuto velku akciu az na utorok 😔

maminalucka2014
autor
30. apr 2017

@pribinak no muz je riadna skrina to je pravda len to ma uz dako inac rozlozene 💪💪😂

henikav
30. apr 2017

@maminalucka2014 nestresuj sa zbytocne, nehladaj neexistujuce syndromy, male deticky byvaju aj baculkate. Radsej to preber s lekarkou a nestuduj na nete, to ti hned nanho sadne 200 diagnoz

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristinka86
30. apr 2017

@maminalucka2014 Nie v jeho (5,5roka). V jej. 🙂 2,5 ročný. 🙂