Je jeho vývin normálny?

mon1806
4. apr 2018

Baby ja uz som suca na psychiatriu ale potrebujem poradot s kazdej strany pocuvam o autizme az som dostala strach a strasne si vsimm mojho drobca mame 18 mesiacov a este nemal ockovanie mmr a aj kvoli tomu ho zvazujem lebo mam strach. Drobec je sikovny zrobi co poviem rozumie napr prinesie vrtulnik, ukaze casti tel vie napodobnit zvieratka vie ppvedat mama tata baba lampa list bus a tak ale aj tak si ho stale vsimam za nieco. Hra sa malo s hrackami jedine ho zaujimaju vrtulniky, rad so vsetkym toci myslim kolieska na autach aj auta toci a tak ale jasne nepresedi pritom dlho ide hned na inu cinnost ukazuje zakyva da pusu . Ma ale strach niekedy z cudzich ludi a boji sa ked niekto nahlas krici. Vobku stale len uteka a uteka nevie ist pekne pri mne a ked nie je po jeho straaaasne krici ale ze strasne. Baby prosim ukludnite ma ale chcem nazor dakujem. A ak tu bude nejaka mamina ktora ma doma autika a tak ake znaky videla v 1.5 roku dakujem

hettinka
4. apr 2018

@mon1806 podľa tvojho popisu príznakov by som mala doma dvoch autistov ako vyšitých ... podľa mňa maš šikového syna a zbytočne stresuješ.

ukulela
4. apr 2018

@mon1806 mas uplne normalneho syna. uplne zbytocne stresujes. za prve - takto skoro sa to ani nediagnostiiikuje, resp ziadny doktor takto skoro diagnozu nestanovi. dalsia vec - dnes uz vidime autizmus/adha/minimalne asperger vsade. podla dnesnych kriterii a pozorovani mamiciek by sme pred 40 rokmi boli autisti pomaly kazdy druhy. nastastie nase mamy a stare matere nemali internet a radsej strikovali deckam ciapky a podobne.
nestresuj, necitaj koniny, neries blbosti, tes sa, ze mas zdrave dieta.

deti95060810
4. apr 2018

ešte počkaj, ale niektoré znaky autizmu tam sú...napr. krútenie koliesok na autíčku....ale najlepšie sa k tomu vyjadrí lekár...

mon1806
autor
4. apr 2018

@ukulela toto mi pomohlo dakujem 😍 s kazdej strany sa to vali na mna a mne uz hrabe az tak ho sledujem vdaka naozaj

jana2679
4. apr 2018

Ahoj, podľa mňa úplne zdravý chlapček. Teš sa z neho, nečítaj žiadne články a nehľadaj zbytočne to čo nie je. Žiadne dieťatko nie je ako z tabuľky.😉

ukulela
4. apr 2018

@deti95060810 vies co, nestras ju, kazde decko kruti kolieskami. moj sa nakrutil jak najlepsie pracovnicky kabelkou pod slovnaftom. a kruti stale 🙂 mava take tiky - rano z postele ho mozem vybrat len ja, lebo zachvat. nieco ine len ocinko, lebo zachvat. ale nikdy by som to nepripisovaal autizmu, ani by ma nenapadlo. vidim, ze je to zdrave decko, akurat sa rano budi hore ritou ako jeho otec, ktory je po zobudeni 2 hodiny nevrly a nesvojpravny.
@mon1806 pozri, keby som sa na mojho pozrela, nasla by som na nom tiez nejake znaky z clankov - ci tie jeho hry, alebo ritualy, celu zimu nosi len jednu ciapku, lebo "to je moja milovana" a podobne, ale nikdy mi to ani nenapadlo takto to vnimat a rozoberat. dieta zdrave, rastie, komunikuje, sem tam chyti amok - vyriesime, vysvetlime, ked nejde, vezmem ho a odnesiem. naozaj sa netrap. uzivaj si zdraveho maleho sarvanca.

mummy01
4. apr 2018

Mas uplne normalne dieta...prestan sa bat a uzivaj si zdrave dieta

miriam439
4. apr 2018

@mon1806 o autizme som písala záverečnú prácu a obhajovala ju na štátniciach, takže čo si ešte pamätám z príznakov, tak by si už okolo 1. roku zbadala dosť veľkú zmenu v jeho správaní, on by sa uzavrel do takej akoby ulity, čo vidím, že u tvojho syna nie je, nakoľko komunikuje z okolím úplne normálne. A to, že sa bojí cudzích ľudí nevadí, on vníma blízke osoby a je normálne, že pred cudzími má rešpekt. A o kričaní mi ani nehovor, mám skúsenosť z jedným dieťaťom v našej rodine, to ked niečo chce alebo sa mu niečo nedarí - tak ti idú prasknúť bubienky, tak vrieska ... podľa môjho odborno-neodborného názoru - máš úplne normálneho chlapčeka, žiaden autizmus nerieš ... a s tým kričaním to je asi takto - dieťatko si vydobíja svoje a ty mu musíš stanoviť hranice, niekedy ho odignorovať a ukázať mu, že nie všetko si krikom vydobije ...

emao
4. apr 2018

podľa toho, čo píšeš, je úplne normálny, nemyslím, že je autista 🙂

miriam11
4. apr 2018

@mon1806 vyzera to na uplne normalneho cloviecika. Autizmus to nieje, neboj sa.

zuzubb007
4. apr 2018

tak isto si myslím, že nič mu nieje, je to normálne obdobie, kedy si dieťatko robí čo chce a v tomto veku neposlúchajú deti behajú a robia si čo sa im chce, kričanie je normálna reakcia, keď dieťatko ešte nevie rozprávať dobre to poznám, myslím, že keby bol autista má problém nadviazať očný kontakt a má svoj svet

somavi
4. apr 2018

@mon1806 jaj sa smejem . Prepáč , ale si horšia ako ja a to je čo povedať 😃 čo stresujes zbytočne ? Vôbec nič mi na tvojom synovi nepríde zvláštne ani cudne , ci iné . To je úplne normálne že vonku vkuse lieta , ved má 18 mesiacov . A keby si videla čo moja dcéra vyvádzala.. von v zime sa vyzliekla a jačala ako zmyslov zbavená , keď som ju chcela obliecť , dokonca ľudia čo má von videli na mna chceli volať políciu a socialku - jedna pani mi dokonca nadávala, že som nenormálne , keď dieťa obliekam von v takej zime a že čo jej robím , keď tak jačí a pod . Toto si určite nezažila 😂 rozprávať začala až ako dvojročná . Kriku sa bala tiež a aj cudzích ľudí , dokonca ani k babkam nechcela ísť a keď prišli , chcela sa zavrieť do izby .. ked tak nad tým rozmSlam , asi som sa mala stresovať ja vtedy.. 😃 teraz má 2,5 , je to rozumne , empaticke , rozprávajuce dievčatko 🙂 neboj sa , všetko je ok 😉

mon1806
autor
4. apr 2018

@somavi ja som debil ti vravim chora na hlavu moj muz uz len kruti hlavou nadomnou ale ja som taka od mala uz som bola raz tehotna a moj drobec ked prisiel na svet tak som sa na neho tak naviazala ze amen tma ja sa vsetkeho pri nom bojim to som az taky strach nezazila ako teraz dalujem mas to pestre aj ty 😙😙😙

pribinak
4. apr 2018

Co ine sa da robit s kolieskami ako krútiť? Moj syn ich krútil tiez, lebo ine sa s nimi robit neda, autista nie je.
Prosim ta, moj syn je uz druhak, doteraz nevie kráčať a normalne chofit, len beha. Je uplne normalny.
Nevymýšľaj mu ziadne dgn. Tes sa z neho a užívaj si materstvo

A hlavne tu na koni podaktoré “odborníčky” najzákladne opisu ti daju take diagnozy, ze az !!!

maminuska
4. apr 2018

@mon1806 moja štvrtá dcérka v roku a pol ukladala trvanlivé mlieka do radu . Presne , nesmela byť žiadna odchýlka. Žiadne horehlavou , otočene... presne. veľmi sa hnevala ak sme do toho kopli alebo jej to premiestnili . Ukladala do radu kocky podľa farby , šnúrky na topánkach museli byť na milimeter presne rovnako v dvoch rokoch , nové veci na seba ani za milion , jedna čiapka celú zimu , pravidelne sa mi celá vyzliekla a behala pobyte holá a to aj niekoľkokrát denne ...podľa určitých opisov jasný autista.
Dnes má 8 rokov , je druháčka , je družná , má kopec kamarátok , krásne kreslí ..normálne dievčatko.

juriva
4. apr 2018

Sprosty net!

somavi
4. apr 2018

@mon1806 ja som tiež taká , ale treba sa kontrolovať - aspoň to skúsiť 😉 a hlavne nečítať internet . Pri prvej som nič neriešila . Aj očkovanie , všetko som brala normálne. Treba ockovat , ockovali sme a bolo. Pri druhej som sa skoro od strachu pototo. Lebo som už čítala kadečo na internete. To je najhoršie . A teraz neviem , ale taký boom je s tým autizmom sa mi zdá . Každé dieťa , ktoré je trosku iné alebo ešte nerozpráva alebo čo , je autista hneď .

zabina27
4. apr 2018

Mňa by zaujímalo, či ti niekto priamo čosi povedal na malého, lebo mne sa tiež zda úplne normálny. Má tú krásnu detskú možnosť, že je spontánny a úprimný, my dospelí už sa musíme ovládať, premáhať a pretvarovať, deti môžu kričať a utekať😀

kondaska1
4. apr 2018

@mon1806 myslim že je to ok, aj moj synovec odkedy zacal chodil tak iba uteka a uteka, v klude nekracal vedla nas asi nikdy 😀 viac ako hracky ma rad nejaku aktivitu, ak sa mu nepaci tiež krici, on je proste taky, to je o povahe. a autista teda rozhodne nie je, takže nebala by som sa toho podla tvojho popisu 😉

xena0
4. apr 2018

Upokoj sa a nesleduj to dieťa toľko.. Autista nieje

elizita
4. apr 2018

@somavi presne, autista alebo ma adhd 🙂

mirka_kardosova
4. apr 2018

krutenie koliesok na auticku je znakom autizmu?? hmmm chudaci vsetci ti chlapci co sa hraju s autickami...
tvoj syn nechodi pri tebe lebo ho vsetko zaujima a chce objavovat svet-skus niekedy s nim ist tam kde chce on a mozno sa bude tej cinnosti venovat dlhsie, lebo ho to bude zaujimat...
mozno sa doma len nudi..stale ta ista izba, tie iste hracky..
a dalsia vec-autizmus sa v tomto veku nediagnostikuje-podla tvojho opisu by vsetky mamy stali s touto diagnozou u lekara..mas normalneho syna-vsimaj si co ho zaujima a podpor ho v tom a nevymyslaj pre syna diagnozy 😊

ebi88
4. apr 2018

Si aj citala nieco o autizme? Lebo zjavne nic, z toho co popisujes... nic z toho nie je ani priznakom. Tak ja neviem, nechcem byt vazne sprosta, ale fakt to moze byt aj na psychiatra, ked sama v hlave stanovujes diagnozu dietatu, a navyse, ani si len neprecitas ake su skutocne prejavy...
Medavno tu jedna mamka autistu pisala ako sa to prejavovalo. Nic zntoho si nenapisala. Ani nevies co vlastne na dietati hladas... ale uz hladas mamu “autika”. *facepalm*

ebi88
4. apr 2018

@mon1806 a ked si sa nanho tak “naviazala”, tak co? By si ho mala ako autistu menej rada? Predpokladam, ze odpoved je nie, tak na co sa pozastavujes, miluj si dieta take ake je vsak je tvoje a ne somariny riesit.

ankare
4. apr 2018

Máš zdravého šikovného synceka. Držte sa!

maminuska
4. apr 2018

@somavi ano , ja mám tiež ten pocit. Nastal boom autistov.

maminuska
4. apr 2018

tak ja mám trojmesačného synka ,vyškereného ako lečo ,kontaktného ,nádherne fixuje očami , teší sa z ľudskej spoločnosti ale má rád svetielka , keď zasvietim svetlo tak sa naň nevie vynadívať. Bola u mňa kamarátka a po chvíli mi znepokojene hovorí ...nebude on autista keď ho tak zaujímajú svetlá ? No čo na to povedať.

ebi88
4. apr 2018

@maminuska :D kks

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminuska
4. apr 2018

@sylvia217 ja mám mentálne retardované dieťa a tiež som si diagnozu nevymyslela. Ale dnes je už sú matky tak zmagorené z tých rôznych príznakov že vidia aj to čo nie je . Dieťa v dvoch rokoch nerozpráva , už sa uvažuje o autizme, zakrúti kolieskami na aute , už je autista. O to tu ide.