Je možné, aby 6 mesačné bábätko stále grckalo?

dadusa21
11. feb 2010

Mam 6 mesacnu dcerku ma problem s grckanim papa nutrilon ar proti grckaniu mno ak skusim ine mlieko stale grcka je to važny problem?

rimmel
11. feb 2010

a papa nut od zaciatku ci si jej ho zacala teraz davat? mozno sa prejeda.

a ak uz papa odjakziva, tak neviem..a grcka iba trosku alebo prudom to z nej ide?

germik
11. feb 2010

my sme s tým mali problémy od narodenia min do ukonč.6 mesiaca, potom sa to upravilo tým že sme začali prikrmovat. Mali sme reflux a doktorka mi vravela že to prejde až prechodom na tuhú stravu. Bohužial mala pravdu 😠 Ale vy už mate 6mesiacov,takže asi začnete papat aj iné dobrotky okrem mliečka 😀

misellll
11. feb 2010

dadusa21:naše malá taky,papá Bebu sensitiv nic jiného papat nechce a jí jí od třetího měsíce.A když byly na mm tak taky.Dřív to házela obloukem teď už ne.

dadusa21
autor
11. feb 2010

No ked papa vyživu tak negrcka grcka len ked papa mliecko aj ked nie velmi lebo papa ten nutrilon skor sa bojim ci to nieje nejaka porucha.Davala som jej aj kasicku a ine jedla ale tam to grckanie nieje nebavi ma stale jej davat podbradnik.

nikollette
11. feb 2010

čo ťa nebaví na tom jej dať podbradník 😅

sonazitnanova
11. feb 2010

Ahoj dadus 21 je to urcite mlieckom aj my sme to mavali vzdy ked sa napapal grckal stale sme nosili podbradniky lebo nikdy som nevedela kedy vygrcka az nakoniec ked som to doktorke povedala ta nam predpisala mliecko ktore nam sadlo treba asi vymenit ine mliecko skuste sa poradit z detskou doktorkou

dadusa21
autor
11. feb 2010

mno a kedy to asi prestalo lebo nutrilon je na predpis a ten mi može lekar dat len na dobu 6 mesiacov neviem co potom stale grcka v kuse ju musim prezliekat lebo je mokra niekedy negrcka vobec inokedy prilis.

nikollette
11. feb 2010

My sme tiež nosievali podbradníky, lebo sa stalo že si občas odgrcol.
Aj teraz nosíme stále, aspon ked sme doma, lebo slintá ako psík 😅

sonazitnanova
11. feb 2010

dadus21 nam to prestalo skor nez sme maly 6mesiacou ja som potom malemu vyskusala dat mliecko normalne polotucne a v pohode negrckal nic vyskusajte dat ale neviem ci ste boli kojeny lebo mi ani nie ....

nikollette
11. feb 2010

Mlieko kravské 6m bábu??? ešte k tomu polotučné???? 😕 😕 😕

Určite nedávaj dadus21........

lenka_66
11. feb 2010

dadus aj my v kuse grckame.vodu abo cajik neudrzime.skoc na gastro .

rimmel
11. feb 2010

😀 😀 😀 ved je to normalne nebezpecne niektore tie rady 😀

nikollette
11. feb 2010

Ešte niekto zoberie takú radu vážne 😕

rimmel
11. feb 2010

sak to..

misule82
11. feb 2010

dadus: my už jsme na obědové příkrmu a zvrací stále i tuhou stravu, akorát to změnilo barvu. Teď jak je pořád na bříšku, tak neustále uklízím loužičky 😠 bryndáky máme celý den. Do nutrilonu dávám nutriton a stejně to nepomáhá. Doufám, že do roka to přejde nebo až zavedeme vícekrát tuhou stravu.

nikollette
11. feb 2010

Podla mna to nie je normálne, ked už tak velké bábo stále grcká 😒

rimmel
11. feb 2010

ahh co ja viem ci to je normalne, deju sa vseliake veci 😒 ale ja osobne by som urco aspon konzultovalal po telefone s lekarom ved zato nic nedam, a trva to co 5min? 😎

misule82
11. feb 2010

Já to zvracením zatím moc neřeším, podle mě je to nevyvinutou tou záklopkou, tohle mi teda řekla doktorka. Zatím nezvrací obloukem (reflux), to bych asi pak lítala po různých vyšetřeních. Mám dvě kamaráky a oběma dítka blindí, takže mi to přijde skoro normální 😀

mata222
11. feb 2010

my tiez stale grckame, niekedy viac niekedy menej. chodime na gastro od narodenia, reflux mal stale aj v pokoji, v 6.mes.potvrdeny reflux len ked je v pohybe..papame nutril.s nutritonom..tiez to neriesim..dufam, ze to prejde..a podbradnik mame stale aj kvoli slineniu pri zuboch 🙂 , urcite by som nemenila mlieko len tak sama od seba..fakt sa treba poradit s lekarom, myslim s gastro..

sonazitnanova
11. feb 2010

neviem nikollete co je pre vas nebezpecne rady mne to moja detska lelarka povedala aby som vyskusala od pol roka davat kravske polotucne mlieko kedze maly nebol skoro vobec kojeny neni na tom nic hrozne 😒

nikollette
11. feb 2010

Fíha, tak od takej lekárky by som rýchlo utekala 😔
ešte k tomu polotučné... ved deta potrebuje dôležité tuky v mliečnych výrobkoch. Preto ja jogurty sa odporúčajú kvalitné plnotučné!!

hanka274
11. feb 2010

kravske mlieko??? fuuuuha... 😕 😕
dadus, a ma reflux? boli ste na vysetreni alebo?? je tu o refluxe viac tem...ak vies o com pisem...reflux je grckanie babetiek...
my to mame, mame vyse pol roka, no uz sa nam to ustaluje...tak neviem co pre teba je hrozne grckanie a nebavi ta davat podbradniky...bojim sa, ze to hrozne grckanie je vlastne normalne iba sem tam...mozno nie...
precitaj si o tom refluxe, ci grcka prudom alebo? ako casto a tak...
a mliecko davas umele? nekojis??

sonazitnanova...ok, ked ti to poradila doktorka...100 ludi, 100 rad...a aj u doktorov...no je sirokodaleko zname, ze nieeee, toto nie...mliecko obsahuje nieco co este polrocne babenko, no, hm, na jeho zaludok proste NIE...
a samozrejme uz duplom, ze nebol kojeny!! 😉

pia22
11. feb 2010

Dadusa a intoleranciou alebo len horsim spracovavanim laktozy to nemoze byt? Ale gastro vys. treba urcite, lebo teraz pediatri strasne bagatelizuju.

hanka274
11. feb 2010

a presne polotucne!! plnotucne. 😉
vies, teraz su nazory take, ze deti mliecko po roku! niekde dokonca po 2! dokonca po 3! co si vyberies??
zda sa mi to uz prehnane, ked mi sme pili mliecko skor a sme tu, preto moj nazor, davat mliecko az v roku a pol cca, napriklad, je ok a nieje na tom nic hrozne a nie v pol roku....

hanka274
11. feb 2010

a ano, aj ta intolerancia na mlieko to moze byt...
rozhodne radim navstivit lekara.

hanka274
11. feb 2010

...samozrejme, ak si myslis, ze to grckanie take nema byt.

dai
11. feb 2010

dadusa,
nemam cas citat celu diskusiu, ale moja mala grckala pomaly do 1-ho roku, mala reflux a poriadny... kedze napriek tomu priberala, nikdy som jej specialne mlieko nedavala - papa aj dalej ako drevorubac, je krasnucka, ziaden tucko, metabolizmus funguje na 100% ( a to mi ako hovorim do toho 1-neho roku grckavala prudom... teda ani by som to nenazvala grckanim ale riadnym grcanim 😀 )
neboj, to sa spravi - pokial pribera a inak prospieva tak sa nic nedeje...

veronika81
11. feb 2010

daduša, kamoškin malý bude mať 10 mesiacov a ešte stále grcká. Má reflux, potvrdený doktorkou, aj na gastre boli, sú sledovaní, majú ísť ešte aj na kontrolu. A tiež pijú také mliečko proti grckaniu (neviem presne názov) a papajú 4 menšie príkrmy denne..a stále grcká.
Detičky proste z toho musia vyrásť, teda ak to nie je niečo vážnejšie. Nechcem samozrejme strašiť, ako radili baby vyššie, pýtala by som na gastro.
A to kravské mlieko podľa môjho názoru tiež nie 😒 a už vôbec nie polotučné.

zoja
11. feb 2010

daduš moj uz ma vyse dva a pol roka a grca este aj teraz - potvrdený reflux , jemu staci ze zacne plakat, jedovat sa a hned mu to vybehne

zuzi118
11. feb 2010

mali sme reflux, ale nikdy na to nic neuzival. Akurat som prezliekala ako diva 🙂 obcas som len pod mokre dala cisty podbradnik, aby nemal studene na hrudnicku a bol v pogrckanom, lebo ako by som ho prezliekala tak by sa znova pogrcal. Mala som straaasne vela deckych veciciek a aj tak som v kuse prala. Volali sme ho grcman. 🙂 Prestal grckat asi v 8m. Najhorsie bolo obdobie prikrmov, to sme mali od mrkvicky oranzove vsetky vecicky.