Je neliečenie bacilov v hrdle nebezpečné?

mucinka15
27. nov 2010

Syn mojej známej (10r.) je teraz znova chorý, doktorka mu zistila, že má v hrdle nejakého bacila (asi nejakého koka), nevedela mi povedať presne, lebo obaja synovia sú stále chorí,tak už má z toho miš-maš. Môže byť neliečenie týchto bacilov nebezpečné a nedajú sa vyliečiť ničím iným iba antibiotikami? Antibiotiká mu moc dávať nechce, keďže v priebehu cca. 5 týždňov by to už boli tretie. A to nehovorím koľko liekov a antibiotík berie počas roka 😨 má oslabenú imunitu. Doktorka jej povedala len toľko, že sa nedajú liečiť ničím iným len antibiotikami a že vraj sú nebezpečné, keď sa neliečia antibiotikami. Pýtam sa preto, lebo ona už tejto doktorke nedôveruje, nakoľko ju už niekoľkokrát sklamala, len nemá chuďátko na výber, lebo v tom zapadákove je to jediná dr a ďalšia je vzdialená niekoľko desiatok km, tak sa nemá s kým takto poradiť. Ďakujem pekne za vaše odpovede. 😉

lauraa
27. nov 2010

bakterie sa normalne liecia antibiotikami a len nechapem preco mu este doktorka neurobila stery aby zistili o ktore bakterie sa jedna a nasadila spravnu liecbu....kedze uz berie tretie tak asi ich zobral uplne zbytocne ....

bambusko
27. nov 2010

su bakterie, ktore sa vyskytuju bezne u deti a nemusia sposobovat problemy, imunita si s nimi poradi. ak vsak nastanu zdravotne komplikacie, lieci sa atb. urcite by som riesila tu oslabenu imunitu, moze byt pri anemii napr. cize vysetrit krvny obraz a nasadit probiotika, vitamin c, doplnky vyzivy s echinaceou, dbat na kvalitnu cerstvu stravu - vylucit sladkosti, prifarbovane a chemicky konzervovane potraviny, udeniny... konzultovat ineho lekara, aj ked treba cestovat, tiez stoji za to kvoli zdraviu 😉

latvia
27. nov 2010

nepises ake koky mu nasli v hrdle, nie vsetky bakterie su nebezpecne, existuje aj nosicstvo niektorych bakterii, ktore u daneho jedinca nesposobuju vacsinou ochorenie. Existuju ale koky, konkretne v hrdle na mandliach, ktore ked nevyhubis, tak mozu sposobit neskor poskodenie srdca a obliciek. K takym patria streptokoky tusim skupiny C a G( je mozne ze pismenka si mylim 😅 ), tam uz lekari vacsinou odporucaju vybratie mandli(v ktorych vacsinou koky prezivaju), pokial sa to neda vyliecit ATB.

klincek
7. dec 2010

@mucinka, je
napr. z neliecenej dlhotrvajucej alebo castej anginy (neviem ci je to kok alebo co, ale je to zapal) mozu vzniknut vazne problemy so srdcom alebo reuma. ja som sa trapila skoro 2 roky, antibiotika som zobala uz ako slepica, take uzasne a hentake manazerske..zabral penicilin, a som rada. lebo uhnat si trvale nasledky kvoli bolavemu hrdlu v 25ke sa mi fakt nechcelo.
a podla mna by urcite stalo za to ist aj k tej vzdialenej lekarke, zvlast ak ide o dieta..

dadis
7. dec 2010

ja sa riadim u svojich deti tymto:
1. vyter...zistit co tam vlastne je...vyhodnotenie trva spravidla tyzden
2. vysledok...
3. ATB?..podla stavu..ci sa za ten tyzden klinicky stav zlepsil, ci zhorsil, nezmenil

stalo sa, ze mali par krat vyter "pozitivny", ale kedze "klinika" nebola, neriesili sme to

ja som si to tento postup u MUDr. vydupala, viem, ze mam na to zo zdravotneho poistenia narok, ba dokonca ak nejde o zivot ohrozujuci stav, tak by sa mali predpisovat ATB iba podla citlivosti, nie zbytocne "mrhat" sirokospektralnymi antibiotikami , lebo casom uz nebudeme mat co uzivat, na vsetko budu rezistencie...

ale ak ma konkretny vyter z hrdla a ide o streptokokaka, ktory je zodpovedny za zapal srdcoveho svalu, ci reumu, tak by som s uzivanim ATB nevahala

kaja73
7. dec 2010

prvorade su stery a klinicke priznaky.Betahemolytickeho streptokoka treba vždy preliečit aj ked priznaky už ustupuju-to je ten povodca reumatickej horučky ak sa neprelieči.Ostatne bakterie treba riešit podla zavažnosti priznakov.napr zlateho stafylokoka deckam nedovolim liečit s ATB ak nie su dlhotvajuce horučky.Liečim prirodnymi ATB-propolisom a citricidalom.A taktiež vysokymi davkami C vit.Inak postup co napisala dadis je spravny.