Je pri prvej menštruácii bežný pocit na vracanie?

mima75
27. aug 2011

Dobrý deň
prosím vás potrebujem poradiť ohľadne problému mojej dcéry.
štvrtok bola u babky....jedla tam v záhrade dve na tri...černice, slivky...potom kel obed aj na večeru....všetko bolo ok, večer si dala ešte misku černíc. ráno sa zobudila a povedala že jej je zle troška akoby sa jej chcelo vracať ale nevracala...cítilo sa neisto, dala som aj za glg pepsicoly a vtedy si grgla - trocha sa ulavilo...išli sme k lekárke...ešte cesto hovorila že cíti nervozitu v bruchu.....bola nasadená diéta apozorovanie...potom na obed išla aj na WC - veľkú potrebu tá bola ok, ale bola som rada že kel a jedlo sú už preč. ale prekvapenie bolo poobede ked dcéra dostala prvú menštruáciu (má 11 rokov)....chcem sa len spýtať všetkých na názor....čo si o tom myslia....hlavne ma trápi ten rannjaší pocit akoby na vracanie - ktorý akoby cítila tam pod rebrami v strede nad žalúdkom....akoby odtial chcela vracať....prosím môže to mať všetko dokopy súvis? každý názor ma poteší a ukludní...dakujem moc.
doktorka vyšetrila...nasadili sme diétu pre istotu ....
prosím hlavne mi ide o to...aké máte príznaky a prvé skúsenosti s prvým menzesom....či tam mohol byť aj ten pocit na vracanie...
dakujem ešte raz

simsalabim
27. aug 2011

Ja si spominam, ze ked som dostala prvy menzes, tak som vracala, velmi ma bolelo cele brucho a mala som aj hnacku...mala som pocit, ze umieram 😖 Odvtedy som fungovala iba s tabletkami od bolesti, ak som si ju dala neskoro, tak som tiez vracala.....po porode sa to zmiernilo, tabletku potrebujem len 2-3x do roka.
No a u tvojej dcery - ved uvidis, ako s to bude vyvijat...mozno to ma suvis s menstruaciou, mozno nie....

dada1212
27. aug 2011

No prvé menštruácie bývajú zväčša najhoršie, často je krvácanie príliš silné a teda celkovo oslabuje telo, bývajú hnačky aj zvracanie, silné bolesti brucha a silné krče, takisto zvykne bolieť aj celé telo a hlava.
Ja som tiež mávala zo začiatku veľmi silnú menštruáciu a s tým spojené aj hnačky a strašné bolesti.
Takže podľa mňa je to z toho menzesu, ak by mala aj pri druhom veľké problémy, tak by bolo možno dobre vyhľadať lekára aby jej dal niečo, čo by pomohlo tie prejavy trochu zmierniť.

5katarina7
27. aug 2011

@mima75 moja dcéra mala 11a pol keď dostala menzes,teraz má 18 a ešte stále má každý mesiac tie isté ťažkosti,ona aj vracia má hnačku,kŕče,niekedy aj dva dni.Aj gynekologička hovorila,že s tým sa nedá nič robiť,že to musí pretrpieť,má aj takú ospravedlnenku do školy,že vtedy jeden deň môže zostať doma.Odporučila jej týždeň pred menzesom brať magne b a šumivé kalcium.Niekedy má slabšie tieto prejavy,ale väčšinou si pretrpíme svoje.

mona333
27. aug 2011

Ja mam 24 rokov a od zaciatku mam taketo bolesti...obcas sa mi zahmlieva pred ocami od bolesti. Skusala som rozne tabletky od bolesti a mne osobne sa velmi ulavilo po ockovani proti rakovine krcka maternice. Je to uz rok od prvej vakciny a odvtedy si vystacim 1 nurofenom na mesiac + salka matoveho caju...ten je uplne uzasny na taketo bolesti...

maca793
30. aug 2011

@mima75
ahoj moja má 10.5 roka a príznaky ako pred menzesom. častejšie močí, máva bolesti brucha, viac prdká 😀 a bolieva ju hlava. hnačky.. dnes sme boli na testoch aby sme presnejšie vedeli či je to náznak už nastávajúcej menštruácie. podotýkam, že takéto priznaky má už pol roka každý mesiac v rovnakom čase.

mima75
autor
31. aug 2011

ahoj
no vieščo aj moja dcéra pred menzesom vtedy viac močila...aj mala vetry....možno aj každú chvíľu dostanete...
a na akých testoch ste boli ak smiem vedieť?

mima75
autor
31. aug 2011

@maca793 ahoj
no vieščo aj moja dcéra pred menzesom vtedy viac močila...aj mala vetry....možno aj každú chvíľu dostanete...
a na akých testoch ste boli ak smiem vedieť?

mmonika
31. aug 2011

@maca793 a na akych testoch ste boli??? bo moja ma 9 rokov ,a veru tiez si myslim ,ze to dostane kazdu chvilku .. a neviete co je pravdy na tom ,ze troska pevnejsie dievcatka to dostanu skor ako tie stihle??? moja ma cca 150 cm a cca 40 kg .. 😒

maca793
1. sep 2011

@mima75
@mmonika
brali jej krv, stery z konečníka, moč, hohoho 😀 , lepiacu pásku som musela nechať ráno ked ešte ležala na konečník a potom priložiť na sklo.... a ešte nejak jej vyhukli 😀 😀 😀 prsia už nemá lentilky 😀 😀 😀 ale také 0.5 😅 a aj podrpdy už nosíme a má ich viac ako ja 😉

maca793
1. sep 2011

@mmonika
no to ti neviem povedať, ale doktorka mi vravela, že ked som ja dostala v 11 a moja mama v 9.5 rokoch tak je to genetikou dané. Maťa má 149cm a 42kg, ale hodnejšia nie je. hrubé kosti.

mima75
autor
2. sep 2011

no tak to môže byť aj príchod menzesu.....
moja dcéra sa strašne vytiahla a jej postava ostala taká ženskejšia...vyznel pás, proste to prebehlo nejak v priebehu pol roka...má síce aj staršie spolužiačky v triede o rok, a tiež to už majú....
dcéra mala teraz v júli 11 rokov... a presne mesiac po narodeninách dostala menzes....
je pravda, že behom tohto pol roka jej narástli aj prsia, aj má ochlpenie...proste je z nej slečna 🙂
a je pravda, že mne sa celé prázdniny nejak nezdala akoby sa niečo dialo...bola troška aj nervózna...a jedno obdobie mala viac vetrov - ale to sme pripisovali kukurici 🙂.....výšku má 159 cm...čo hovorila aj doktorka že sa vytiahla...a že od 11 rokov máva dievčence s menzesom...
zmenu nálady som pripisovala aj očkovaniu, na ktorom sme boli.... ale možno to všetko dokopy nejak súviselo... a ešte sa jej hrozne porobili pupáčiky na tvári - puberťácke....
dva dni pred menzesom bola akási iná bledšia....pripisovala som to tým horkám...a zrazu len že jej je zle...a bolí brucho - letela som k dokroke.....a poobede sme dostali menzes....
a určite pevnejšie dievčatá to dostanú skôr.....ved sú aj skôr vyvinuté....

au_moje_brucho
29. okt 2012

mam silnu menštruáciu a velmi ma boli brucho ... mam krče a zvracala som je to strašnee auu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢

edermina
15. okt 2013

ahojte, keď som som dostala prvú mestruáciu som ju dostala v 14. rokoch a myslela som, že vykrvácam išla mi prasknúť hlava a vyvrátim žalúdok. Bože bolo to hrozné. Lekárka mi dala lieky na bolesti ale prestala som ich užívať. Nejako som to prežila. A potom som mala nepravidelný cyklus a užívala ale aj do teraz užívam antiko a bolesti brucha a pocit na vracanie mám aj tak. Má mi prísť meštruácia a cítim nechutenstvo do jedla pocit plnosti. Zjem trochu jedla a cítim sa najedená. Keď mi je zle tak či zjem málo alebo nič. Treba to prežiť.

lericenkam
11. nov 2013

@mima75 ja som pri menzes vracala prvý deň takmer vždy, až kým som neotehotnela a k tomu bolesti brucha, veľa sily a pevné nervy, bolo to naozaj namáhavé, všetko dobré