Je šanca, že sa dieťatku upraví zležaná hlavička?

katika1811
18. máj 2021

Ahojte tie co mali vase degi zlezanu hlavicku je nejaka sanca ze sa ro este upravi? Nasmu vidno len zhora ze je trosku zlezana zboku ani zozadu nie prikladam foto.

evaachesa
18. máj 2021

Nezdá sa mi že je zležaná. Čo na to povedal pediater? Možno sa ti to len zdá. Ak by bol nejaký problém, dr by to asi riešila a odporučila prilbu.

katika1811
autor
18. máj 2021

@evaachesa povedala mi lekarka, ze je mierne zlezana ale ze sa to upravi. A boli sme v 4m na ortopedii to uz ubehlo 3m a vravela som to. Ortopedovi on mu chytil hlavicku a povedal ze to je len mierne a dalej neriesil.

evaachesa
18. máj 2021

@katika1811 tak potom sa tým netráp, ono sa to upraví. Polohuješ ho v postieľke? Po každom papaní som syna ukladala na druhý bok. Aj to by malo pomôcť proti zležaniu.

judit47
18. máj 2021

@katika1811 vypytaj si helmu.

Je to vidno ale nieje to velmi, avsak ak uz mal okolo 7(ak to spravne chapem) tam uz nenapolohujes kedze otaca sa ako mu je dobre...samo sa to nespravi..

vierocka888
18. máj 2021

Nas sa narodil s trosku viac viditeľnou deformaciou lebky ako ma tvoj. Upravilo sa to len minimálne, ma 3r a hlavička ostala rovnaká. Nikto okrem nás doma si to ale nikdy nevšimol, takže sa tým nejak netrapime....

zuzka102
18. máj 2021

Sorry, ale toto nie je mierne. Choďte premerať normálne 3D skenerom kde robia kranialne ortezy, a uvidis.

ivka27101
18. máj 2021

Aj náš ma zlezanu hlavičku kvôli torcotolis, má vyše 2 roky a zlezana je stále, tiež doktorka povedala ze sa to upraví a trosku aj upravilo ale je zlezana a viac ako tvojho bábätka.

lienka.7
18. máj 2021

@katika1811 dat si premerat hlavu a ak je potrebne nosit kranialnu ortezu.
Uz je dost veliky, to sa same len tak nenapravi.
Tusim sa nosi od 4 mesiaca ci ako... nepatam si uz presne.

euie
19. máj 2021

Ahoj, urcite by sa to este trosku same upravilo, otazne je, ci natolko, aby si si casom nevycitala, ze si mohla urobit viac. Uz je dietatko dost velke, takze casu uz nie je vela na pripadne nosenie helmicky. Vyziadaj si termin na 3d premeranie hlavicky. Drzim palce.

marlent
19. máj 2021

Ja by som to riesila aspon skusila nech ma posle na to premeranie.keby je to dievcatko zakryje vlasmi ale chlapcekovi to vlasky nezakryju

doominicka
19. máj 2021

@katika1811 Aj moja prvorodena mala zležanú hlavičku ,ale pediatrička ma ukludnila aj tým že som mala ťažký zvonovy pôrod. Potom som ju len polohovala stále ,ako píšu ti aj mamičky ,a hlavička sa jej krásne upravila dnes má 4 roky a 4 mesiace a je kočenda. Len polohuj, hlavička sa upraví 🤗

doominicka
19. máj 2021

@katika1811 vidíš ? To je len fotene z telky keď som si na usb fotky prezerala. Akú má hlavičku . A teraz krásna hlavičky múdra sem tam papuľnatá 🤦🤣