Je to naozaj iba obdobie vzdoru trojročného dieťaťa?

jasietka
28. okt 2013

Dobry vecer. Tato problematika sa ma zatial netyka, ale velmi trapi moju kamaratku. Jej tri a pol rocne dievcatko sa najprv zacalo v noci budit a volat mamu, dalo sa len tazko utisit, bolo to s placom. Clovek by povedal, ze ma nocny des. Ale vsetko preslo do fazy, kedy dievcatko zacne vzdorovat v hociktoru hodinu dennu ci nocnu. Uvediem priklad: V dobrej nalade si idu s mamkou umyvat zuby a zrazu si zmysli, ze zubnu pastu nechce. S pokojom sa jej vysvetli, ze je iba tato detska zubna pasta, ale ona s placom trva na tom, ze si s nou nechce umyvat zuby. Po dalsom dohovarani a snazeni sa o pokoj sa to iba stupnuje. Tak kamaratka povie, ze si teda dnes nemusi zuby umyvat. A v tom momente zacne dievcatko este viac plakat. Alebo v noci: vola mamu, ked mama pride a chce malu zobrat do narucia, dievcatko ju odmieta a prechadza to do fazy, ze ju zacne bit a hryzt, az sa nakoniec niekedy od placu a vycerpania pozvracia. Ak chce zasiahnut otec, je to ako keby malicka videla certa. Vraj to prejde, ale kamaratka nema pocit, ze je to iba obycajne obdobie vzdoru trojrocneho dievcatka a ze problem je vacsi. Ak mate pre kamaratku radu, prosim vas o nu. Dakujem.

syrik
16. feb 2014

Joj holky, ako dobre mi padlo čítať, že nie som sama...To nočné budenie S krikom poznám.. Opakuje sa to už dlhšie, máme ešte len 22 mesiacov, desim sa,čo bude neskôr... Budí sa niekoľko krát do rána,niekedy stačí pohladit A spí, no väčšinou presne ako píšete,stačí že sa jej prihovorim, pohladim, ju to ešte viac rozzuri, začne kričať, bit má...vtedy ju nechám tak, sama sa upokojí A zaspí... A cez deň, vzdoruje jedna radosť... V poslednom čase nechce nikam chodiť. S krikom von,alebo do materského centra, S.ešte väčším krikom domov. Boli sme V Ba na Dieťa a rodina. Za celý deň skoro nič nejedla,O pití ani nehovorím, samozrejme po hodine chytala nervy A šlo sa domov...Neviem, ako reagovať. Niekedy, V poslednej dobe často si aj poplacem .Cítim sa ako najneschopnejsia matka na svete... Od tatina sa skôr nechá obliecť, skôr ho posluchne. Hrozne na ňom visí, na návšteve si pripadám totálne navyše, lebo mňa odmieta A ide len za tatom... Uvidíme, čo nás ešte čaká, sme na Začiatku vzdoru...

katka14
19. feb 2014

ahojte mamičky, mam podobny problem. mam 3 ročnu dcerku a obdobie vzdoru ma uz asi od dvoch rokov. ale teraz je to horsie. posledne noci sa často budi a jači akoby ju drali. dam ju vycikat, napije sa a doteraz sa vzdy potom ukludnila a prespala. ale v posledne noci jaci akokeby jej niekto ublizoval. ked ju chcem utisit, este viac sa rozjeduje, kope nohami, mece sa zo strany na stranu. a toto ma pravidelne okolo 23., 24.hod, jednej a tretej rano. chceme sa uz s tym obratit aj na psychologa, co mystlite ma to vyznam? len momentalne su prazdniny, musim počkat o tyzden. vzdy si lihame s pocitom - a zasa sa nevyspime. naviac manzel rano skoro vstava a tym padom chodi do prace totalne nevyspaty. ja dufam ze sa to zmeni , ked nastupi zasa do skolky, lebo sme teraz uz dlhsie doma. prosim poradte, dakujem

ka.jo.
18. sep 2014

@katka14 tak môj starší od septembra nastúpil do škôlky a od vtedy je to ešte horšie vzdor a rev a nervičky sú u nás ráno, keď sa má vycikať, ked sa má obliect, večer, keď má ísť umývať, keď sa prezlieka ked má ísť zo spálne do postele (s mm si čítajú kým uspím menšieho). včera reval v spálni a potom v posteli 1,5 hpdiny a samozrejme zobudil bračeka. ja som občas - často s nervami v koncoch a inak u nás aj dostane po zadku.

katka14
18. sep 2014

ahoj ka.jo. tak my sme nakoniec aj navstivili psychologicku, ale aj tak to časom prešlo samo. bola to trauma asi z nemocnice. ale aj teraz pri skôlke ma zasa nocne jačanie, ale nie tak moc ako na jar. takze raz sa vyspime lepsie raz horsie. ale teraz som i ja uz v praci ... tak si nejako zvykam

chovancova27
18. sep 2014

môj malý má 3,5 roku a obdobie vzdoru má od narodenia... čo dodať 😒 😎

sonicika
12. júl 2015

@ka.jo. toto som nepísala nahodou ja? dobodky..