Je to norovodenecké akné?

26. jan 2024

Ahojte, včera večer pri kúpani dcérky (má 6t) som si všimla že sa vyhádzala. Na ušku a jeho okolí, krku a hrudníku. Dnes ráno to mala hrôzostrašne červené (viď foto). Natrela som ju krémom s panthenolom a neskôr som použila trochu sudokrému. Zmiernilo sa to. Môže to byť novorodenecké akné, prípadne nejaká reakcia alebo letieť k doktorke? Tak či tak by som pre istotu zbehla, ale neviem či to riešiť hneď alebo to odpozorujem a pôjdem v pondelok.
Nejedla som žiadnú novú potravinu (je dojčená), akurát som ju 2-3 dni potierala olejčekom namiesto krému. Tak som premýšľala, či napríklad to nemohlo spôsobit reakciu. Horúčky ani teploty nemala, nič som nezaregistrovala.
Môžete mi prosím poradiť? 🙂

anavixy
26. jan 2024

Toto podla mna akne nie je. Mohol to sposobit kludne aj ten olej. Olej NIE JE vhodny na pokozku. Olej upchava pory, nehydratuje, je uplne zbytocne ho pouzivat a uz duplom ak je to nejaky silno parfumovany detsky olej. Na hydrataciu treba pouzivat jedine telove mlieko, ideal neparfumovane. Olej max do kupela. Ma to aj na tvari a olejovala si aj tvar? Pokial ano, tak by som sa naozaj prikladala k tejto verzii. Pediatricke mozes aspon zavolat, ci neodporuci podanie antihistaminik. Pokial ju to nesvrbi, nemusia byt potrebne. Kazdopadne vhodny je kupel v hypermangane (kupis v lekarni, par krystalikov das do vody aby vznikol slabo ruzovy roztok a okupe, pozor na oci a usta, tam len potupkat tamponikom). Hypermangan vysusuje, takze nasledne mozes pokozku natriet neparfumovanym telovym mliekom (napr la roche posay lipikar). Pomoct moze aj kupel v repiku alebo ciernom caji (pigi, ten sa odporuca pri novorodenenckom akne). Sudocrem a pdooben biele pasty si nechaj na zadocek, nie je vhodne vyrazky natierat pastami ktore ich zadusia, mozu sa zapalit, navyse Sudocrem je opat dost vonavy a obsahuju zasa zlozky, ktore mozu alergizovat. 🍀

domiklik
26. jan 2024

@anavixy veľmi pekne zhrnuté 👍

autor
26. jan 2024

Dakujem za krasny komentar! .. olejcek som pouzila teraz prvy krat tie 2-3 dni, lebo mi dosiel krem. Ale uz sme stihli kupit s panthenolom. Takze vcera uz som dala radsej ten ako som si vecer vsimla vyrazky. A neolejovala som tvar, ale usko som presla 😓
Uvarila som si repik, ze jej to s tym dnes potriem ale skusim aj ten kupel a ak sa to nezlepsi pojdeme k doktorke v pondelok 🙂

anavixy
26. jan 2024

Pokial dieta nema extra suchu pokozku, nic sa nestane, ked par dni nebude natrete 🙂 drzim palce, nech sa to zlepsi a teda ak je to z oleja, malo by to byt za par dni ok 🍀

taktotedanie
26. jan 2024

Joj kdeze akne .
Hypermanganovy kupel a ja by som aj fenistil dala, zvolaj pediatricke predpise a je zadarmo
Nedavaj zidne oleje maste ked nevies ako dieta zareaguje, nic parfemovane