Je to rotavírus?

marzii35
10. apr 2022

Ahojte maly ma 3 roky minuly tyzden mi 2 noci prevracal nasadila som dietu preslo, o 4 dni mi zacal teplotovat 39 . Den bol klud a dnes hnačky. Viroza tak dlho netrva 😐 zajtra idem k dr. Nasadila som hylak a probio. Pije dobre . Da sa to zvladnut doma ak je to rotavirus alebo automaticky posielaju do nemocnice?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aschkimka
10. apr 2022

@marzii35 nám zistili adenovirus, malá mala príznaky rotvirusu (sú tam minimálne rozdiely). zisťujú to zo stolice. ak pije, tak sa vôbec nemusíte báť hospitalizacie. treba dodržiavať pár dní diétu. žiadne mlieko, keď tak trochu bezlaktozove

pininka1
10. apr 2022

Teraz je toho kopec,.aj nasa to schytala. Podstatna je ozaj ta dehydratacia aby nenastala. Cize odsledovat kolko pije, hoci po lyzickach, davat kulisek a sledovat aj kolko vycika.

lucia147852
10. apr 2022

Nemusíte ísť do nemocnice ak pije a cika. My sme rotavirus zvládli v pohode s 3 ročnou doma.

marianarem
10. apr 2022

@marzii35 Moj maly mal nedavno takuto virozu, vracal iba raz, ale teploty mal 3 dni a hnacky tyzden. A este 3 dni pred plnym vypuknutim mal jeden taky den, ked to vyzeralo, ze nanho nieco lezie - nechutenstvo, nezvykla unava. Potom aj vyzeral ze ok, ale nechutenstvo ostalo, az kym to neprepuklo. Viroza kludne moze trvat aj takto dlho.

andrejka1974
10. apr 2022

Teraz je taká viróza a my sme to zvládli do týždňa teraz to má muž neboj sa sa to zvládnuť doma a to moja dva dni vyzerala ako handrova babika

kalianka
15. apr 2022

@andrejka1974 mali ste i teploty? Nás ma stále zvýšené

aschkimka
15. apr 2022

@kalianka viem že to nebolo mne, ale moja počas tých 10 dni ani raz nemala zvýšenú teplotu

andrejka1974
15. apr 2022

@kalianka moja malá dva dni trošku 37,3