Je účinnejší Bioparox alebo Dorithricin?

gaspar
8. mar 2015

Dcérku bolí hrdlo, po týždni v škole zasa nejaký bacil :( .... predtým brala atb., teraz sa snažíme vyhnúť sa im lokalnou liečbou. Nie je to len skriabanie, sťažuje sa na bolesť. Mám doma bioparox aj dorithricin. Neviete, ktoré je účinnejšie? Dokonca mi známa odporučila kombinovať ich, ale neviem, či to už nie je priveľa... nemáte s tým niekto skúsenosť?

maria123
8. mar 2015

oba su to atb,aj ked lokalne,ja by som skusila skor nejaky spray,na dezinfekciu aj proti virusom a bakteriam,napr.septolete alebo inu lokalnu liečbu,cmulacie tablety,kloktanie,ved pišeš,ze nedavno dobrala atb,nema vyznam to davat,vacsina bolesti v hrdle sposobuju aj tak virusy

jeennyv
8. mar 2015

atb.by som nedavala bez porady s lekarom ako pise maria obe su to atb...bud znova navstiv lekara, ze mate zas problem,alebo to ries pastilkami a liekmi ako tantum a tak ....

katarina1984
8. mar 2015

Ja som si kupila dorithricin lebo ma fest bolelo hrdlo a nic,ani trosku nepomohlo

bonaqa2013
9. mar 2015

Bioparox stojí za figu. Škoda kupovať. NEODPORÚČAM.

julia283
14. mar 2015
Používateľ julia283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julia283.

ja dávame Strepfen...pocmula ho a je lepsie.

iwet7
14. mar 2015

ja mam odskusane obe a mne teda bioparox pomaha, aj dorithricin, ale ten sa mi zda, ze menej. asi treba odskusat, kazdy sme iny

kacena4
14. mar 2015

bioparox je sprej pouziva sa nie len na hrdlo ale aj na dychacie cesty a sliznicu hrtana. kdezto dorithricin sa cmula a hoci je tiez atb ucinkuje len lokalne v ustach, najdalej tak v hrdle. urcite by som nekombinovala dvoje rozne atb - blbost. skor by som sla k doktorovy nakolko sa rozne atb nemaju brat tesne po sebe, zbytocne sa pretazuje organizmus. mal by sa spravit vyter a cielene nasadit vhodne atb na spravny virus ci bacil. zbytocne budes dietatu davat nieco co jej vobec nemusi zabrat a tka ci tak o tyzden budes musiet ist znova. potom tu citam spravy typu "mne aj tak tento liek nezabral", kedze dany clovek pouzil nevhodny liek k svojej diagnoze... 😝

karolina2002
24. mar 2019

Bioparox nepomáha skoda vyhodit za to peniaze.