Jedlo ako ukľudňovací prostriedok

keira
23. apr 2014

Dieta place v obchode, tak sa mu supne rohlik ci ina sladka dobrota, diete je nervozne v aute, strci sa mu banan do pusy a pod .. pouzivate niekedy jeho oblubene jedlo preto, aby sa ukludnilo?

25daniela
23. apr 2014

No u nas je tak, ze je dieta nervozne prave preto ze je hladne, takze urcite ak zacne nervacit, kricat a podobne, tak iba jedlo zaberie 😀 😀 😀 a to ma 9

keira
autor
23. apr 2014

@25daniela no ale zaberie hocake jedlo?

jasminet
23. apr 2014

hladne/smadne dieta = nervozne dieta, takze banan alebo rohlik vyriesa nervozitu. ak hladne nie je, ten rohlik alebo banan nezoberie ani do ruky, nie to este do ust... a ak je hladne, tak naozaj staci aj suchy rohlik alebo soletka

25daniela
23. apr 2014

@keira jasne a hlavne hladne dieta nebude vymyslat, co zje, teda ak je naozaj poriadne hladne

pribinak
23. apr 2014

Co máš proti banánu? Si pozri aké vitamíny obsahuje 🙂)

siska53
23. apr 2014

Ja to nejak nerobim,viem vsak,ze ked je maly nervozny okolo obeda,treba mu dat jest obed,lebo to je z toho.aj my sme,nervozni,ked sme hladni.
obcas to robi muz.
ja som davala kedysi chrumky,ale skor na podporu zuvania,ako na upokojenie.

lucka011
23. apr 2014

Ja vyskusam najprv hracku. Ked prestane bavit alebo ak nezaberie tak dam napit caju alebo starsej vezmem dzus v obchode a ked nahodou potom nezabera ze sa trosku neukludni tak dam nieco zjest. Pri starsej nie, ta je uz v pohode, ale pri mladsej mam tento postup. Aj ked ona je taaka povaha ze je nervozna skoro stale cize keby som jej davala stale nieco papat, tak je ako gula... tak ruky to istia 🙂 😉

keira
autor
23. apr 2014

@siska53 no odmieta ine jedlo .. len to svoje, mne to pride ako zly navyk!

siska53
23. apr 2014

@keira tak to ano. Jedine,oducit. Nedat. Len treba byt vytrvaly a dosledny.

keira
autor
23. apr 2014

@siska53 vsak to, osobne si myslim, ze by to ako utisujuci prostriedok nemalo byt .. lebo je to ako so sladkym, a to je navykove

siska53
23. apr 2014

@keira presne,tak. Moja sice obcas dostane kusok rozku,ale len ak nebola mimo kocika a nie je tesne pred obedom.inak nedostane. Syn nikdy nepytal a teraz,ked pyta,mu poviem,ze ma spinave rucicky.
jedine,co sme,aj,v aute pojedali pri dlhych cestach,su tie neslane chrumky(aj dnes sme,ich hadam po tristvrte roku kupili). A malu som v aute dojcila,ked mala tak do roka,ona nevedela vydrzat tak dlho,bola teda dost casto a vela na prsniku,ale to sa,uz upravilo,ako je starsia(uz v auguste to bolo v pohode),no a teraz,ked pojdeme,by mala,smolu,uz sa nedojcime 🙂 ).

keira
autor
23. apr 2014

@siska53 to ich mas pekne naucene, ja take tiez nedavam, ale pyta to, hlavne, ked vidi ine deti (sladkosti a pod) .. ako vysvetlit a postupovat citlivo v takychto pripadoch .. 😒

siska53
23. apr 2014

@keira jedine vysvetlovat a neustupit.my sladkosti jeme,ale,neprehaname,to,cize vie,ze dostane,nebranime,uplne,ale v urcitych hraniciach to je.napr.vie i to,ze,ked si uz vecer umyje zubky,moze sa napit uz len cistej vody a chape to.len neviem,o ake stare dietatko ide.
nasa mala to este az tak nechape,tak,si obcas trosku poplace.
len,maly priklad.maly dostal ma,sibacku kindervajicko odo mna. To bolo rano. Kinderko plus i jeden keksik,ktory dostal akoze od sestricky,som odlozila hore do policky. Spomenul si na to vcera pred obedom,ze,ma,chut na vajicko.myslel vsak to kinderko. Tak som mu normalnym hlasom pokojne povedala,ze bude ho papat po obede. Najskor polievka,druhe,potom kinderko.este raz naliehal,zopakovala,som. Sli sme,jest,najedol sa,dostal kinderko. Obcas sa sice stane,ze ho to viac zoberie a aj sa porozculuje,ale pockat musi.ked chcem a potrebujem,aby pockal,tak musi pockat a hotovo.

marionmarion
23. apr 2014

dat dietatu jedlo na upokojenie = naucit ho ze problemy sa riesia jedlom...a to nie je vyhra, preto je dnes tolko obeznych vsade po svete...

veriiii
23. apr 2014

@keira a o akom starom dietati hovoris?inak, myslim si,ze u dietata je jedlo na "ukludnenie"nieco ine ako ked sa dospely clovek prejeda z frustracii.samozrejme,ze nehovorim o sladkostiach..hej,ked si rychlo spomeniem,ze kedy jedla naposledy a ze teoreticky je hladna,smadna a place od hladu, smadu, dam jej chrumku, makovku atd..alebo skusam ponuknut nieco napitie..ma 16 mesiacov..u takychto malych deti,ktore este nevedia povedat,ze su hladne by som hlad nepodcenovala,zle si este udrzuju glykemiu...a male deti pocituju hlad ako bolest..

keira
autor
24. apr 2014

@veriiii 2 roky

keira
autor
24. apr 2014

@marionmarion no v tom vidim prave probelm

siska53
24. apr 2014

@keira tam jedine trvat na svojom a kratko povedat nie. Oni este dlhe obkecy nepochopia. To mas vek ako moja mala,tiez dva roky. Tak,ta si poplace chvilu,ked nieco nedostane. V obchode jej skor davam do rucicky daku potravinu,ktoru moze drzat-bracekov dzusik,jogurt zvykne drzat a tak. V aute kratke cesty neriesim,na dlhsie (4 a viac hodin) kupujeme,neslane chrumky,to pojedame vsetci,plus hracky,na maleho zaberali i pesnicky z telefonu,to vsak na nu neplati.