Kakanie 3-ročného dieťaťa

mama4444
6. mar 2024

🙏🏻❤️ PLS O RADU / KAKANIE U DIEŤAŤA

dobry vecer , prosim o radu , 3 r dieta mi kaká s plačom ( nema tvrdu stolicu ) ako keby sa bál vždy toho prveho tlaku ( ide aj malicko krv )
jablka , vela čaju s medom , ovs.vločiek papá kazdy den !!!
mrkva banan 1 tyzdenne.

ked kaka , musi ma drzat pevne az kym sa nevykaka a krici pritom ale neplace , ide do skolky bojim ss , co bude ked tam nebudem.

prestsne to ? davam mu vela jedla ked ho to boli ? stretol sa s tym niekto ?
ako malicky vyskusal hadam vsetko , domtorka mi len tyzden co tyzden diktovala co mam kupovat atd …..

alebo nejaka stranka tu na konikovy s odbornou radou?

ku_uk
6. mar 2024

@mama4444 piť vela tekutín, Slivková šťava, cajiky ale hlavne veľa vody

deedol
6. mar 2024

odporucam macrogol (existuje viacero pripravkov, my sme mali dulcosoft), je to nenavykove, nie je to prehanadlo, viaze to vodu a zmakcuje stolicu. moze sa uzivat dlhodobejsie (par mesiacov), kym si dieta navykne, ze kakanie neboli a prestane zadrziavat.

mamina2217
7. mar 2024

...každé dieťatko je iné, u nás pomohlo až keď sme pili vitamin c,olej,veľa vody a čaje, no je dôležité aby rodič bol pokojný, dieťa všetko vníma a prežíva s ním...

moga
7. mar 2024

@mama4444 ahoj, u nás bol problém s ovsenými vlockami, keď sme ich vysadili bolo po probléme...

luteam
7. mar 2024

@mama4444 a to ze mu ide aj trocha krvi so stolicou vie dr? Lebo mozno ma nejaku trhlinku na konecniku a proste ho to boli stipe ked kaka. Nemal v minulosti zapchu resp tvrdu stolicu?

mama4444
autor
7. mar 2024

@luteam vie , ked bol babo kakal s velkym placom az som plakavala ja :(

cookie29
7. mar 2024

Nie neprestane ale zhorsi sa to. Vacsinou. Osobna skusenost. Odporucali Ti Macrogol, ja sa pridavam. Forlax/Macrogol je osmoticke laxativum (nie je to prehanadlo) viaze to v crievku vodu, zmakcuje stolicu a a podporuje vyprazdnovaci reflex. Ak ma dieta v stolici krv, tak moze ist o trhlinku a ta svinsky boli. neviem ci si rodila prirodzene, ale ak ano, skus si spomenut na prve chodenia na zachod... nieco podobne je aj pre dieta...
Mne doktor povedal, ze treba 6 mesiacov bez hocijakej bolesti, aby sa dietatko uvolnilo a nemyslelo na to. Preto sa Forlax dava dlhodobo, leb potom treba vysadzat. My sme to podcenili, teda vtedajsi pediater a uprimne, keby som vedela co viem dnes, tak skocim na Forlax okamzite, lebo my sa s tym trapime este dnes a to uz je dieta skolak. Bohuzial, tam zacalo zadrziavat stolicu co este kruto zhorsilo situaciu. Takze za mna smer pediater a Forlax/macrogol/Lactulose/Duphalac nieco z toho

mama4444
autor
7. mar 2024

@cookie29 ale on neplace ani ho nic neboli , on len pri prvom prejdeni “kaka von” zakrici AKO KEBY SA BAL a potom si hned zatlieska a smeje sa. netecu mu slzy ani nic podobne. pediater o tom vie a dal “ len “ VLAKNINU toho tucniaka vela vody ziadne zemiaky mrkvu a jablka jest

cookie29
8. mar 2024

@mama4444 pises citujem "3 r dieta mi kaká s plačom"
to uz potom musis vediet Ty