Kakanie 5 mesačného dieťaťa s refluxom

janka1990
15. máj 2012

Ahojte mamicky.Mozno moj problem uz tu je niekde rieseny, ale pri malom nemam vela casu hladat po nete 🙂 Potrebovala by som poradit,lebo som uz zufala.Mam 5 mesacneho syna.Pred 2 mesiacmi mu diagnostikovali reflux. Bohuzial uz nekojim, tak mu doktorka naordinovala Nutrilon AR.Pred Nutrilonom pil Sunar. Strasne ho zapieklo a praskla zilka po Nutrilone,tak som sa zlakla a zmenili sme mlieko na Bebu AR.Po Sunari mi pekne kakal .Po mesiaci sme presli naspet na NUtrilon AR lebo z Beby strasne grckal. Z NUtrilon AR negrcka skoro vobec, ale strasne ho zapeka :( Kazdy den mu musim pomahat s kakanim. Uz mu davam aj prikmi, ako naprk..zeleninovu polievku,mrkvicku,zemiacik, vyzivku. Zatial nic nepomohlo :( a aj tak mu musim pomahat,len vynimocne sa niekedy sam vykaka. Lekarka na gastre nam povedala ze mozme "vyskusat " normalny Nutrilon, nie AR a uvidime ci nebude dalej grcat.Ale ja sa bojim ze bude z neho grcat,ze to este nie je preliecene. Mal tu niekto podobny problem ?AKo mu mam pomoct s tym kakanim ?

katren
15. máj 2012

@janka1990 my sme zmenili mlieko na Hipp Bio Combiotic / to mu vyhovovalo co sa tyka bruska/ a zahustovala som 1 odmerkou nemliecnej kase 😉 bo bolo riedke a vela z toho vrackal...

klincek
15. máj 2012

@janka1990 bud sa vrat spat k Sunaru, ked po nom kakal lepsie, alebo ak kvoli grckaniu nechces, tak ostan pri sucasnom mliecku, a na kakanie nasad probiotika - vyborne su Infants Dophilus. len treba par dni vydrzat, kym si brusko zvykne, potom uz je dobre. ak nechces davat ani to, skus v priebehu dna par lyziciek bieleho jogurtu. ja viem, ze sa dava az neskor, ale ked tak tazko kaka, tak by som to tak prisne nebrala.
obycajny nutrilon by som uz nikdy ziadnemu dietatu nedala ani neodporucila, moje baby z neho grcali v kuse, to je podla mna snad najhorsie mlieko zo vsetkych. este aj chuti hnusne 😖

janka1990
autor
16. máj 2012

No pouzivala som probiotika BIO GAjA ale nejako nepomohli.Skusim ten Infants Dophilus. Ved to ze ked teraz nasadim malemu Sunar, je riedky a bude z neho grcat.Ale mohla by som skusit tou jednou odmerkou nemliecnej kase zahustit. Prejst na obycajny Nutrilon sa urcite nechystam. DAKUJEM pekne za rady,snad nieco pomoze, lebo trpaime sa s tym kakanim

tinki
16. máj 2012

@janka1990 Držím palce, ja len dodám, neviem ako dlho si dávala probiotiká, ale najskôr sa ukáže výsledok, tak o dva až tri týždne.. 😉

hajanka
16. máj 2012

@janka1990 dvoj slovna odpoved (z vlastnych skusenosti, presne rovnaky problem) - Probiotikum Biogaia 😉

ako dlho ich dieta uzivalo?

janka1990
autor
16. máj 2012

No celu flasicku som mu dala,ale uz nepametam ako dlho.Dnes som kupila znova tie probiotika a uvidim ze co dalej. Ale to nie je normalne, kazdy den pomahat dietatu kakat.