Kedy dať dieťa po chorobe do škôlky?

3. sep 2022

Ahojte chcela by som poradiť ohľadne toho kedy dať dcéru do škôlky po chorobe.
Situácia: mladšia dcéra ma vysoké horúčky, na 3. Deň sme šli k lekárke mala zapálene hrdlo uzliny, ma angínu dostala antibiotika. Je aj zahlienena unavená atd
Deň nato- staršia dcera( o ktorú sa jedna) sa sťažovala že ju stipe hrdlo, šla tiež k leksrke keďže som čakala že sa najskôr nakazila- lekárka povedala že ma trochu chytenie hrdlo a teda radšej jej dá to čo mladšej. Tiež atb. Dcéra je inak fit, odkedy berie atb už sa ani na hrdlo nesťažuje.

A ja mám zly pocit, nedostala staršia dcéra atb neuvážene? Nepoškodí jej to?

V pondelok mala nastúpiť do škôlky, keďže berie atb (aj keď je ok) tak by mala byt radšej doma- čiže ju nedám. Môžem ju dať na ďalší týždeň? (Atb ma do piatka)
Alebo počkať dlhšie? Alebo ju dať aj keď berie atb keďže je navonok ok?

Dakujem

luccija
3. sep 2022

Nasa pediaticka vzdy tvrdila, ze tak 3 dni po ATB
Ale zalezi aj ci ma dieta horucky, je oslabene....tvoju to asi len "lizlo"

anjelicek26
3. sep 2022

Ked ma mladsia streptokoka v hrdle a antibiotika a starsia nabeh na cervene hrdlo, podla mna boli tie antibiotika rozumne dane, kym sa to rozsiri a bude uplne ohen v hrdle... Od pondelka (ak ma antibiotika od piatku) by som ju este teda nedavala...

janage
3. sep 2022

Vezmi to tak, že po ATB a chorobe vôbec je imunita ešte taký týždeň nižšia ako normál. Ak si doma s mladšou dcérou, nechala by som určite ešte oddýchnuť organizmus. V škôlke sa stretnú deti každé so svojím bacilom, oslabené dieťa sa skôr nakazí a niečo chytí.

janage
3. sep 2022

A vôbec by som neuvažovala dat do kolektívu počas brania ATB.

autor
3. sep 2022

Zle som to napísala- atb ma do piatka, budúceho. A uvažujem ju dať od ďalšieho pondelka (teda 2 dni po dobrati atb)

fiafia
3. sep 2022

Ja keby nemusím do práce dieťa nechám este týždeň doma. Po ATB je imunita beztak oslabená.

janage
3. sep 2022

Tak ako píše baba vyššie po ATB je imunita oslabená ona ich bude brat zrejme 7 až 10 dní. Aby sa Ti nestalo, že po 3 dňoch v škôlke ju budeš mať doma s virozou. Ak máš možnosť nechala by som ešte týždeň doma v kľudovom režime.
Vychádzala som z úvodného príspevku, tam si dala otázku či ju máš dat do škôlky aj keď berie ATB, keďže je navonok OK. Vyznelo to, že uvažuješ ju tam dat počas brania ATB

autor
3. sep 2022

Dakujem ženy, ešte nikdy do škôlky nechodila a atb mala len raz do nosa čiže som z toho vyhukana že čo a ako. Mrzí ma že zmeska začiatok roka, deti už budú zabehnuté kým ona príde ale čo už

nikpa
3. sep 2022

Ja mám skúsenosť, že keď som dostatočne dlho nenechala malého doma po chorobe, vždy za pár dní doniesol niečo ďalšie, iné. A ešte k tomu keď má tvoja ATB plus choroba, to je dokonale oslabená imunita. Ak ťa neženie, že musíš ísť do práce tak by som ju ešte v ten pondelok neposielala do škôlky. Tak najskôr vo štvrtok, cca tyzden po ATB.

nikpa
3. sep 2022

A neboj sa, deti sa rýchlo prispôsobia, aj keď prídu do kolektívu neskôr. Tiež určite nebude jediná 🙂