Kedy ísť so štvrročným synčekom von po kiahňach?

marcy1980
20. mar 2014

Ahojte mamičky, môj syn je od soboty doma s ovčími kiahňami. Neboli sme dodnes vôbec vonku, teploty nemal zvýšené a našťastie nebol ani veľmi vyhádzaný. Zajtra máme prísť na kontrolu aby sme mali záznam aj v karte lebo v sobotu sme boli pre potvrdenie kiahní iba na pohotovosti. Išli by ste dnes s dieťaťom na chvíľu von? Vyrážky sa mu tvorili iba prvé dva dni teraz mu už pekne vysychajú. Alebo radšej počkať do zajtra čo povie lekár? Dakujem za všetky odpovede.

angie267
20. mar 2014

Aj nasa ma kiahne od pondelka, je este dost vyhadzana, ale celkom pekne to schne, tiez by som chcela ist s nou na chvilu na dvor von tak len doma, vonku je nadherne a teplucko uz ma mrle doma zeru 😝

magic08
20. mar 2014

Kiahne su infekcne ochorenie, pockala by, som rDswj na vyjadrenie lekara. Alebo dojdi k nam sa podelit 😉

saska.t
20. mar 2014

dieta je infekcne kym su neni vsetky pluzgiere suche tj.11-14 dni,takze do tejto doby ste nosici a von by ste nemali ist 😉

dara76
20. mar 2014

nie, dieta je infekcne, moze niekoho nakazit a predlzuje sa tym aj doba liecenia. Na slnko sa s kiahnami nema chodit vobec. Okrem ineho ma oslabenu imunitu, takze lahko moze ochoriet.

kvieta
20. mar 2014

Dieťa je infekčné, pokiaľ nemá všetky pľuzgieriky suché. Dr by mal posúdiť po kontrole, kedy už infekčné nie je, hoci ešte chrasty má. Dovtedy prenosom choroby ohrozíš aj tie deti, ktorých matky o schytanie tejto choroby nestoja, alebo by ich mohla ohroziť pre ťažšie znášanie, komplikácie a pod.

stary_ujco
20. mar 2014

Von ano, medzi ludi nie. Takze az mas dom, tak na dvor. Ak nemas, tak bohuzial, bud trochen spolucitiaca k okoliu. S tuberkulozou by si urcite nebehala po vonku, nech sa niekto nakazi... Tak preco s kiahnami ano?

sarinka123
20. mar 2014

Von mozes ist a kontakt s inym dietatom moze mat az po odpadnuti poslednej chrasty.
A vyhybat sa slnku, aby sa to neopalilo, keby by dieta malo pigmentove flaky.
Po kiahniach ma dieta oslabenu imunitu, tak pozor na prechladnutia a podchladenia

danielalen
20. mar 2014

Von môže ísť po desiatich dňoch aj do kolektívu,vtedy už nie je ani infekčné. Aj nám kázali podporiť imunitu, lebo kiahne ju výrazne oslabujú. 🙂

betka_oli
20. mar 2014

my sme mali kiahne minulý rok. kým mali deti pľuzgieriky von sme vôbec nechodili. moja známa to nebrala veľmi važne, chodila von- nie medzi ľudí, len tak na dvor- a jej dcérke ostali jazvičky po pľuzgiernikoch. nevravím že sa to musí stať, ale načo riskovať. moja dcérka mala asi celkom 5-6 pľuzgierikov,ktoré uschli hneď, no napriek tomu keď nás prišla navštíviť sestra na 12ty deň, tak jej synček dostal kiahne. takže 14 dni nie medzi ľudí by som určite dodržala.

sosovica
20. mar 2014

Aj mi mame kiahnicky od soboty moja dcerka ma 2,2mesiace.Tak aj mi uz ratame dni nech ideme na kontrolu a užívať si slniečka

brisilda
20. mar 2014

my sme s kiahnami chodievali na zahradu nakolko bolo v tom case velmi pekne pocasie a doma 3 deti 😉 mali sme len par pupacikov ktore sa do tyzdna zahojili a ani mlasdi syn v tom case novorodenec ani sestrina mala 5r. sa nenakazila

kykuska
21. mar 2014

...my sme boli u lekarky dnes, po 10tich dnoch na kontroli, a vravela ze mozme sem-tam von, a po 14-tich dnoch do kolektivum uz niesu sice infekcne, ale deturence vraj maju oslabenu imunitu....ale som rada ze to mame za sebou, chvalabohu nic hrozne to nebolo🙂))

leanax
21. mar 2014

Kiahne majú byť v teple, takže dnes je slniečko tak na chvíľu kľudne by som išla, ale nie medzi ľudí. Na dvor, alebo na prechádzku. 🙂