Kedy ste začali chodiť po Frejkovom vankúši?

kaselka
3. aug 2011

Ahojte, chcela by som sa spýtať ako dlho nosili Vaše detičky abdukčnú perinku a kedy potom začali chodiť. Moja malá ju nosila od 3 do 8 mesiaca. Potom bol už nález OK. Teraz má rok a zatiaľ nechodí (lozí ale ako "šarkan"). Na nožičky sa stavia len pri stole a v ohrádke. Boli sme ešte na kontrole a ortopéd bol z toho, že ešte nechodí nejaký prekvapený, otázku mi opakoval 3x.... . Normálne ma nejako zneistil, či je všetko ako má byť. Ja verím, že je ale aj tak by som rada vedieť, ako to bolo u vás. Dúfam, že aspoň pár odpovedí sa nájde. Dík 😉

jarus1
3. aug 2011

ahoj, to že lozí je super, hlavne pre jej klby. Neviem odkiaľ si a prečo sa Tvoj ortoped čudoval, že malá ešte nechodí, ved v roku nechodia mnohé zdravé deti. My sme mali tiež také problémy a sama začala chodiť v 14-tich mesiacoch. chodila aj dovtedy, ale za rúčku. Závisí aj od temperamentu dieťaťa, moja malá je pokojná pohoďáčka 🙂

janka5861
3. aug 2011

aj moj syn mal tuto plienocku a zacal chodit ked mal rok . ale on mi nelozil . z jedneho dna na druhy zacal chodit sam . ale ono sa vseobecne hovori , ze ked dieta lozi bude neskoro chodit . tak sa neboj vsetko ma svoj cas.
inak ta plienka ... to je bez komentara. obdivujem kazde babo co to dostalo a nosilo.