Kedy vám prešiel silný kašeľ aj najpriek dobraniu antibiotík?

anasstazia
30. aug 2013

Ahojte maminky, neviem si rady a už som zúfalá. 2-ročný Jakubko užíval 10 dní Mucosolvan, lebo mal vlhký kašeľ a bol doma. Preventívne som ho zobrala k lekárke, či má dýchanie v poriadku. Povedala, že je v poriadku, ešte dobrať sirup a šup do jaslí. Po týchto 10-tich dňoch sa mi nezdal, tak som ho radšej vzala k lekárke, či je to naozaj stále v poriadku. Vraj už nie, tak dáme antibiotiká, spiropent a znova Mucosolvan od tohto pondelka. Antibiotiká boli na 3 dni a kašeľ stále trvá, cez deň trošku menej a v noci sa začal už zas budiť a kašle, kašle. Tento kašeľ trvá už 20 dní a nie a nie sa ho zbaviť. Asi zas pôjdeme k lekárke v pondelok. Stalo sa Vám dačo podobné? Dokedy to trvalo? Nemali ste nejakú vážnejšiu diagnózu? Horúčku mal len jeden deň pred dvoma týždňami. Nálada výborná, papá všetko.
Ďakujem krásne za všetky skúsenosti, len keby mu to už chúdiatku prešlo, mám o neho veľký strach a neviem či mu nemôže škodiť aj tak veľa sirupov. Každý mesiac berie sirup od kašľu, lebo kolektív je kolektív. Len toto už je extrém.

alami
30. aug 2013

No, nám sa takto prejavoval reflux, dlho sme mali rôzne opakujúce sa nevysvetlené kašle, hlavne v noci. Zváž, pogoogli... tu je téma o refluxe u starších detí https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/gastroezofagalny-reflux-u-deti-nad-3-roky-recepty/
Ak si nebudeš vedieť rady, skúsila by som vysadiť to čo najviac dráždi pri refluxe a uvidíš, či sa ti kašel neukludní. teda nedávaj džúsy, citrusy, vyprážané jedlá, mak a čokoládu, kakao - hlavne na večer pred spaním nie. Ak ti kašle hlavne v spaní a tiež ak pobehá, poskáče - to môže byť prejav refluxu.

janelinka
30. aug 2013

moj syn mal tie kašel čo nie a nie ustúpiť,až nás naša lekárka poslala na alergológiu-tam ho vyšetrili zistili alergie a dali lieky,odvtedy kašel ustúpil 😉

beatrice28
30. aug 2013

môj malý tiež asi mesiac kašľal a nám zistili tiež reflux, vtedy bral na to sirup a odvtedy už nič také sa neopakuje

sedem
30. aug 2013

A nechala si malemu urobit vytery?(nos, hrdlo) My sme mali do bodky presne take iste priznaky a z vyterov nam nasli moraxelu, co je v podstate bezny skolkarsky bacil, ale ak sa premnozi, tak robi problemy a vtedy to treba preliecit antibiotikami, vyskusajte tie vytery urobit 😉

suzie
30. aug 2013

Nam pomohla homeopatka, nasadila Terezke konstitucny liek a ten zabral. Dovtedy mala kasel takmer kazdy druhy mesiac a nie a nie sa ho zbavit, teraz uz vyse roka nevieme co je to neutichajuci kasel, ani si nepamatam, kedy sme to naposledy riesili... Odvtedy snad ani nie.

cerez
30. aug 2013

My sme to mali tiež. Dcérka prekonala mononukleózu a rozbilo jej to imunitu na totálku. Pediatrička jej zobrala krvný obraz a zistili, že má nízky počet bielych krviniek. Poslali nás na alergológiu-imunológiu a do troch rokov sme boli fit.

leanax
30. aug 2013

U nás tak bol môj 6. mesačný synček. Mal 5. mesiacov a troje antibiotiká a samé sirupy proti kašlu. On stále ochorel od staršej dcérky, ktorá začala chodiť do škôlky. Samozrejme aj ona je od vtedy na sirupoch, vkuse soplí. Malí teraz konečne asi mesiac je OK, je síce už po druhom očkovaní tak dúfam, že mu to pomôže...

anniera
30. aug 2013

Zažila som to niekoľkokrát pri mladšom synovi. Zakaždým sa z toho vykľul zápal pľúc. Takže asi tak.

danielatn
30. aug 2013

moj syn bral skoro rok s mensimi ci vacsimi prestavkami rozne sirupy od kaslu, ktory sa zhorsoval hlavne v noci. Resp. aj cez den, ked isiel spat. To mu stekali sopliky - z nosa nic, ale vsetko rovno do hrdla. Obcas, ked som mu dala sirup, tak ho to este viac rozdrazdilo a aj ho vyvratil s hlienmi. Antibiotik sa tiez nauzival dost. Cele to vyvrcholilo tento rok na jar, ked sa mu niekolkokrat zopakoval zapal stredneho ucha. Potom sme isli na vyber nosnych mandli a odvtedy POKOJ - ani sirupy, ani antibiotika. Musim si zaklopat...

katy1979
30. aug 2013

Nasi na jar kaslali snad tri mesiace. Prestali az pri mori. Vsetko ciste, vybrali rozne sirupy na kasel, imunitu, cecko, atb a veselo kaslali dalej.

stanislavao
30. aug 2013

vobec to nieje extrem. my sme prvy rok v skolke mali nasledovny: 2 dni v skolke - tyzden doma - 1 den v skolke - 2 tyzdne doma a takto to islo cele mesiace, potom december - februar bol stale doma. cize ked nastupil do kolektivu, je to normalne. a mucosolvan je podla mna jeden z najneucinnejsich liekov na kasel. vymente ho za ditustat, alebo solmucol, alebo nieco ine.

eeffka
30. aug 2013

@anasstazia ja som kaslala z klimy od priedusiek presne 5t, a to som zdrava osoba, takze 10dni mi pripada uplne v pohode, keby si pocula mna v 37stupnovych horucavach... cisty tuberak na lieceni. Preslo, dnes je asi 1.den co som nezakaslala

vinifred
30. aug 2013

..bože keď to tu čítam,tak ma až mrazí,že zase začne škola a čo bude..syn mi takto kašlal 3 mesiace,ale je alergik,prvý krát nám to vrazilo do uší a stále skončíme na ATB kvôli zápalu priedušiek..od rôznych sirupov,liekov,domácich čajov a tých cibulových a cesnakových gebuzín,nám zabral sirup Ventolin,ktorý mu roztiahol priedušky a to č z neho vyliezlo,des a hrúza a potom sa to pomaly začalo ukludňovať..ale tu je každá rada drahá,môže to byť všeličo,ja by som určite volila čo najviac vyšetrení a navštívila ORL až po imulogičku..

akramgad
30. aug 2013

@suzie ahoj prosím ťa aké homeopatiká ste užívali? lebo u nás to isté kašel soplíky týždeň pokoj a potom zas už je to dva mesiace výter má v poriadku dýchanie " čisté "

mikibe
31. aug 2013

my sme pred rokom a pol zažívali podobné situácie stále dookola až ked nám na krčnom poradila p.primárka prírodné vitamínky aj aloe 100%gel tak sme budovali imunitu 3mesiace a sme chválabohu už 14mesiacov bez choroby ani náznak,no my sme ju museli už vybudovať odznova,nemali sme už nijakú 🙂