Kefalhematóm u mesačnej dcéry stvrdol

15. aug 2020

Ahojte, mam mesacnu dceru, mala zltacku a ma kefalhematom. Doteraz bol makky a posledne dva dni ho ma uplne tvrdy. Citala som, ze ak stvrdne, uz sa nevstrebe ☹ ake mate skusenosti? Ak to mali vase deti ci uz makke alebo tvrde, po akom case to zmizlo? Dakujem

majjjjjka
15. aug 2020

Môj syn ho mal tiež a tiež stvrdol,bola som z toho nešťastná.ALE ako rástol a rástla mu hlavička,tak sa mu to strácalo,cca v 2rokoch ho už nemal viditeľný.ono asi záleží aj od veľkosti,susedin syn ho mal veľký tak na tretinu hlavičky a jemu aj ostal,má 9rokov. Držím palce,nech sa aj vám vytratí 😉

autor
15. aug 2020

@majjjjjka dakujem. Dufam, ze jej to zmizne :-/ myslis ze to ma nieco s davanim vitaminy K ? Ja mojej nedavam

majjjjjka
15. aug 2020

To neviem,ja vitamín K dávala.

bebotka
15. aug 2020

@majjjjjka našej ho vyťahovali ked mala tri týždne, doktorka ma plašila, že ked sa nevytiahne tá krv,t ak to stvrdne a potom len operačne sa to dá, ked sme po troch dnoch boli na kontrole, tak jej to vytiahli ešte raz a potom bol už pokoj pekne sa jej to vstrebalo a bolo, ale ked som to riešila s primárkou tak, tá tvrdila, že sa to už neodporúča vyťahovať, že hrozia infekcie, že sa to vstrebáva aj rok tak neviem

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz