Kiahne a ich priebeh

monyz
24. mar 2013

Ako u vas prebiehali kiahne a co vsetko ste na ne davali? Boli ste v izolacii 2 tyzdne ? Mam doma dcerku s kiahnami, ma tri roky. Syncek bude mat o par dni rok. Nieje to pre neho nebezpecne? Maminky dajte typi na zmiernenie svrbenia. Dakujem

didi35
15. jún 2015

@raffaella aj ja davam na noc. Ako dlho sa to liecilo? A bez nasledkov? Ked to vyzera taaak hrozne... Diiik

raffaella
15. jún 2015

@didi35 no po 2 tyzdnoch sla do skolky. Chrasty sa jej zacali robit tusim na nejaky 5. - 7. den. Nasledky ziadne, len po tele ma ma niekde biele fliacky po tych najhorsich kiahnach. Inak OK. Po nej to chytila aj moja, vtedy 7-mesacna mladsia dcerka. Ta mala ovela miernejsi priebeh, bez teplot a skriabania, nezostala jej jedina jazvicka.

kamajka
15. jún 2015

@didi35 jezismaria,to je katastrofa!!! My tiez mame teraz kiahne, ale toto co vy mate,to je horor.... natierate to niecim? To ho musi priserne boliet☹(((((. Ja natieram malemu aj 3-4x denne normalnym mentolovym pudrom a krasne sa hoja. A kupem v hypermangane vecer + polku dithiadenu

majkat1
15. jún 2015

Och chudatka deti...mne prave druha dcerka 2 rocna konci s kiahnami.0red tym mala skoro 4 rocna....ale take velke pluzgiere nemali.chuda dieta....tak ako pisu kupat v hypermqngane....ja som ich len chvilku oblievala....potom tie najvacsie som potrela sem tam betadine.a na svrbenie jednej pomahal fenistil a druhej dithiaden.......prajem skore uzdravenie.

raffaella
15. jún 2015

kocky este ma napadlo, nam velmi pomahali kupele z repika lekarskeho. To sme na radu doktora kupali rano aj vecer a pomahalo to na to svrbenie aj na dezinfekciu.

majkat1
15. jún 2015

@raffaella ano ano i ja som to robila.najprv hypermangan a sem tam repik....zevraj vysusuje......a davala skm vela pit....kamilkovh caj i ten repikovy.....

rebroza
15. jún 2015

@didi35 ahoj, moj syn mal taketo - chrbat, brusko, okolo pipika, nohy... my sme boli az v nemocnici, lebo mal tri dni v kuse cez 39,5 teploty. uplne ho to odrovnalo. ale kiahne sa mu pekne zahojili, potom som len chraticky vsade vysavala. na tele mu ich viac menej uz nepoznat, par flakov ma na tvari, lebo tam sme ich rozskrabali. mal ich v decembri. ak sa synovi uz nerobia nove a teploty ustupili, uz bude len lepsie 🙂

didi35
15. jún 2015

@kamajka oblievam hypermanganom, neboli ho to, len svrbi, uz odmieta natieranie tanno hermalom, na noc som mu dala fenistil
kvapky, ale vobec nespal, len sa prehadzoval. Ma aj na chodidlach, nemoze chodit, len lezi cely den. Uz nepribudaju, verim ze rano to bude lepsie.... Psychicky to zle znasa, pyta sa ze preco musi takto trpiet. 5 rocny, no do placu je to...

terina25
15. jún 2015

@didi35 my sme mali všetci také pľuzgiere.to je normálny priebeh.z toho pľuzgieru sa potom urobí chrasta.mňa to strašne svrbelo.Ja som to znášala najhoršie...Prvé 4 dni som ani nevstala z postele a celé noci som ani nespala,čo ma to tak svrbelo. Mne nič nepomáhalo,ani ditiaden,ani fenistil.Dokonca som brala aj antibiotiká. Mne čo najviac pomohlo bol fenistil gél - s tým som si to natierala.lenže nevýhoda bola,že mi to spomaľovalo hojenie. A potom som si ešte dávala tekutý púder.A aby som nezabudla-kúpila som si homeopatiká a tie boli super.To mi najviac zabralo,dosť mi urýchlilo hojenie.Držím palce.

kamajka
15. jún 2015

@didi35 no ja som od prvej kiahne natierala pudrom....tiez niektore vyzerali hrozne, aj som spekulovala ze pudrovat to nebudem, ale dobre ze som pudrovala... kazdu jednu hned co sa vyhodila, som natrela poriadne a nadherne to zaschlo...nedam na ten puder dopustit...drzte sa🙂

terina25
15. jún 2015

a ešte ma napadlo.. Moji nemohli do škôlky,kým im neopadli všetky chrasty 😒 Takže obaja boli mesiac doma.A ja tiež. No poviem za seba, bolo to strašné. Nikdy by som nepovedala,že je to tak hrozné. Ja som to veľmi zle znášala.Som myslela,že si to rozškrabem. A ostala mi aj jedna jazva na tvári - pri oku 😖 Ale to som si nerozškriabala ja,ale v noci ako som spala,tak sa mi chrasta odlupla . No čo už...Hlavne,že to už máme za sebou.

denisocka
15. jún 2015

@didi35 ach :( moj ma toto hlavne na nohách a rukách a vo vlasoch,kde nevidim poriadne . Ja davam Fenistil kvapky 2-3x denne , neskriabe sa vobec .

denisocka
15. jún 2015

k tomu pudru .... tie na tvari,ktore som pudrovala Tannom hermal , tie krasne zoschli ... toe co nie,tak "kvitli" dalej

martina1305
15. jún 2015

dcerka mala kiahne minuly rok v marci, po zoschnuti sme kremovali mandlovym mliekom a nema ani jednu jazvicku. odporucam to telove mliecko, bravame si ho so sebou aj na dovolenku. po slnkom namahanu pokozku je po sprchovani ako balzam...vzdy sa na ten pocit vecer tesim

didi35
15. jún 2015
kacena4
15. jún 2015

@denisocka @didi35 ahojto baby toto urcite nie je normalny priebeh ovcich kiahni moje deti tiez mali takyto a sla som s nimi rovno na invekcne doneocky kde boli prijate na oddelenie a dostali antivirotika na zmiernenie kiahni infuzne. ak nechcete lezat predpisu vam recept avsak v plnej vyske si liek hradite(peronalne). pred 4-5r. to bolo cca 500sk uz si presne nepamatam okamzite zabrali a kiahne sa zmiernili vysyp nebol taky velky, taky zapaleny. hoci najmladsej ostali jazvy najma na tvary (hoci sa neskriabala, lebo mala len 3mesiace) ale moji byli vysypani aj vnutorne tak pozor na to nemusi byt vysyp len navonok 😔 ak je takyto skaredy a su vysoke teploty 😔

denisocka
15. jún 2015

@kacena4 teploty mal len 4.den , doktorka to videla , pytala som si antivirotika ISOPRINOSINE , ktory som si hradila sama 10e . Herpesin mi predpisat nemohla . Maly to znasa dobre - najhorši bol 4.den ,ked bola večer i teplota , teraz sa všetko skludnuje , teploty nemal az na ten jeden den - teda večer .... niesme jediný , ktorý to takto vela maju . Ja choroby nebagatelizujem,ale keby mal horučky,alebo čokolvek by a mi nezdalo - isto by som šla i ja na infekčne,ale všetko som priebežne konzultovala s pediatričkou a jej sa to teda nezdalo na hospitalizaciu . Isto by nas odoslala . http://www.pluska.sk/izdravie/zdrave-dieta/11/

denisocka
16. jún 2015

už to máme celkom dobre , na tele mu to už schne,akurat tie nohy su ešte take - sam pluzgier . pediatrička kazala davať Sudocrem ... alebo striekať Dettolom . zatial ho vôbec nič nesvrdí , neškriabe sa ... možno tým,že davam pravidelne fenistil

denisocka
23. jún 2015

kiahne zvládol malý nakoniec bravurne, ma este zopár chrasticiek ... a uz máme doma aj druhe dieťa kiahnové , tak snád to zvladne rovnako dobre a s menším počtom kiahni

didi35
24. jún 2015

@denisocka my podobne, aj druhe dieta dostalo vcera kiahne, ale ten prvy sa este nevylizal z hlbokých ran... po odpadnuti chrasticiek mu zostavaju hlboke jamky ☹ tie pluzgiere boli fakt velkeee, mazem ho hemagelom, tak uvidim, ci to pomoze

denisocka
24. jún 2015

@didi35 aj moj ma par takých hlbokých a 2 chrasty este drzia , tie mega velke co mal .... a mensi si zas uz pluzgiere zlupal ,len tak ... sak co,ne ? ta som zvedava,co bude z toho . Nezlupal si chrastu,ale dvojdnovy pluzgier ... vidiet na fotke na hrudi zlupany a na ramene

denisocka
26. jún 2015

tak dnes sme 5.den, čo má mladši kiahne - ráno mal zas teplotu - 39.2 , cela tvar vyhadzana , okolo oci ,hlava, ústa ,jazyk , riťka ho bolí .... nohy ma najmenej , opak toho, čo mal starší . Tvár si stale šucha do vankuša , niečo uz aj odrýpal nechtami - nad obočím,pri nose , na perách ... :/

evittam
26. jún 2015

@denisocka Ahojky, tak mi našťastie super priebeh, teploty skoro žiadne -až na prvý deň večer - ale to len 37,2 a druhý deň ráno 37,1, vyhádzaný hlavne po chrbte,krku a na hlave, trochu ruky a nohy. Už sme v poriadku - po 10 dňoch - všetko chrasty. 😀

denisocka
26. jún 2015

no moj teraz dostal zimnicu , asi mu ide hore teplota ... :/

evittam
26. jún 2015

@denisocka Tak to mi je ľúto, prajeme skoré uzdravenie.

kamajka
28. jún 2015

@denisocka No pekny je🙂 ešte sa mu robia nové? Môj najmladší je už z toho vonku, za to starší to schytal poriadne. Má 9 rokov. Foto je z tretieho dňa vysypu, dnes je už piaty a má 2x toľko kiahni ako na fotke. ... dúfam že už mu nebudú nabiehat nové, ale teplotuje stále. Mladší nemal vysoké teploty, max.37,7, starší za to 39. A celé oči ma červené, čítala som,že aj na spojivkach bývajú kiahne, tak asi preto ma tie oči také. Aj v ústach to má, neje nič, včera jeden tvarohacik zjedol, nič viac: (

marianka0101
28. jún 2015

@didi35. Dcerka mala este horsie, zacali sa jej az akoby zlievat, mala ozaj cele telo a take velke, brrr. Vyzerala hrozne, som si normalne hovorila, ze preco prave dievcatko to ma take, ze urcite jej ostanu jazvy... este mesiac po zahojeni jej ostali take biele flaky na tele ☹ no vsetko sa krasne vstrebalo a ostala nam jedina spomienka nad obocim, takze super, neboj a vy sa toho zbavite postupne

denisocka
28. jún 2015

@marianka0101 čim ste natierali,ošetrovali ?

denisocka
28. jún 2015

@kamajka náš dostal prve kiahne v pondelok a piatok a sobota bola brutal . včera sme na pohotovosti boli . ma toho plne usta , ani vytriet/ vystriekať si ich nedovolí robenou vodičkou od lekara . kiahne vsade, hlavne v ritke, v ustach,cely jazyk ... a tvár :/

kamajka
28. jún 2015

@denisocka chudatko: / a čo vám povedali na pohotovosti? Ja som tiež chcela bežať predvčerom, zvracal, tak som sa zlakla, ale už je dobre. Len ho to strašne svrbi. Hypermangan je ale super vec, v tom ho kupem. Teraz takto vyzerá: