Sú to kiahne?

2. júl 2023

Dobrý večer
Chcela by som sa opýtať čo by to mohlo byt..dcéra bola pred 3 týždňami v kontakte s kiahňami vo štvrtok ich dostala dcéra a nato ja vcera som sa osypala na oboch rukách a paru už mám aj na nohách a bruchu (kiahne som ešte nemala )nemám ich také veľké ako dcéra pľuzgiere a tak ale strašne ma to svrbí neviem si už rady alergická nie som na nič som týždeň po porode môže to byt nejaká hormonálna zmena alebo niečo ? Či to môžu byt aj kiahne len v dospelosti su iné ? Ďakujem za odpoved

marzii35
2. júl 2023

Sice neporadím ale teda ak mas doma bábätko a kiahne tak to držím prsty aby to nedostalo 😔

autor
2. júl 2023

@marzii35 no krásny darček som dostala keď som prišla z pôrodnice 😞 veď to že aj sa bojím o malinkeho

marzii35
2. júl 2023

Bábätko zvykne mat protilátky od matky ale to ich musela prekonať a kedze si ich este nemala ... Ja som ich este tiez nemala a trpnem kedy ich donesie maly zo škôlky. Mam z toho riadny strach. Ale nechcela som ta vystrašiť dúfam že vám nič nebude a že to zvládnete

nikdenikto
2. júl 2023

Mne sa to nezdá na kiahne podľa foto

autor
2. júl 2023

.

lienka9
2. júl 2023

Posla mna nie kiahne.skor nejaka alergicka reakcia na nieco,po porode je telo dost zmagorene..pripadne potnicky.nemohla si sa upotit,nemala si na sebe nieco silonove?!

autor
2. júl 2023

@lienka9 tak stalo sa mi asi 3x že som sa zobudila komplet spotena ale to nosím 100%bavlnu
Čo by mi nato pomohlo ? Mám pár aj na nohách

nikdenikto
2. júl 2023

Pripadne nemala si nasadené nejaké antibiotiká? Môj syn mal takéto po odvráti ATB Amoksiklav. Neskôr sa mu tie vyrážky zliali do takých veľkých máp, vyzeralo to ako popáleniny.

autor
2. júl 2023

@nikdenikto v deň pôrodu 24.6. som mala nasadený penicilín lebo som mala pozitívneho streptokoka ale tie vyrážky sú od vcera a je ich viac

liv1
2. júl 2023

Stale beries atb? Ak ano alebo si ich dobrala len vcera/predvcerom, je to s takmer istotou alergicka reakcia na atb. Ak by si mala aj na tvari alebo viac toho, tak smer dr hned. Ak ich stale beries, tak ich vysad a zajtra k dr. Babatko by s kiahnami nemalo prist do kontaktu, deti by ste mali oddelit

autor
2. júl 2023

@liv1 nie atb už neberiem len v deň pôrodu som ich mala

terka1122
2. júl 2023

Ahoj, toto nie su kiahne. Niečo podobné som mala aj ja po pôrode aj také mapy červené. Veľmi to svrbelo. Neviem, či to bolo spôsobené jedlom (myslím, že keď som vysadila kokosove lupienky tak sa to o dost zlepsilo), ale ostala mi aj placenta aj po jej vybratí sa uplne dalo do normalu. Myslím, že toto bude jedlo, odsleduj alergény hlavne orechy, vajcia aj ak nie si na nic alergická. Ps. mozo si kiahne prekonala a nevieš, daj si spraviť testy na varicella zoster, nech nestresujes pár týždňov.

liv1
2. júl 2023

Tak atb nie. Vyzera to na alergicku reakciu. Ale ak by to nahodou boli tie potnicky, tak sprcha rano/vecer. Ale nemyslim si. Skor ta reakcia. Ak mas doma Zyrtec, Zodac, Dithiaden, tak si daj. Mohlo by to pomoct. Toto vobec nevyzera ako kiahne

ankare
2. júl 2023

Toto nevyzerá na kiahne.
Bože, nezávidím Ti to teraz doma.
Napis do skupiny Zdravotníci na MK.
Prípadne zajtra pošli lekárovi email s fotkami.
Držím palce!

nikdenikto
3. júl 2023

Podľa mňa je to reakcia na ten penicilín, môj syn bral tie penicilinove atb 7 dni, vychádzal sa až na 10 deň. Boli sme aj v nemocnici pár dni ale dávali mj len dithiaden a ichtyolovu masť. Doma skús z takého volnopredajneho kúpeľ v hypermangane a fenistil na svrbenie aspoň.

martinka13
3. júl 2023

Nie