Kiahne a vysoká teplota

15. okt 2022

Ahojte. Malý ma kiahne, je celý vyhadzany. Ale problém je ze ma veľmi vysokú teplotu. Najviac 40,6. Bojím sa o neho. Aj keď mu dám tabletku tak klesne len na 39,3. Bola som aj na pohotovosti. Samozrejme bez neho lebo je to infekčné aspon tak mi kazali peist len sama. Dali mi len diazepam aby nemal fibrilne kŕče. Prosím čas ako mu mam pomôcť? Ako znížiť teplotu? Ma 9 rokov. Ďakujem.

pribinak
15. okt 2022

Volaj pohotovosť

autor
15. okt 2022

@pribinak ale ja som tam aj bola. Povedali mi ze je to normálny príznak. Ale bojím sa o neho. Neviem ako to znížiť. Ci je to normálne. Ja sama som kiahne nikdy nemala.

eliska105
15. okt 2022

Zábaly

autor
15. okt 2022

@eliska105 to mi povedali ze nemám vôbec dávať lebo som dávala na zápästia. Ale keď ma kiahne tak sa nesmie.

pribinak
15. okt 2022

Volaj že teplota neklesá, čo máš robiť.

mikadooo
15. okt 2022

Ahoj, sorry, možno blbá otázka, ale... Dala si mu len diazepam alebo aj niečo na teplotu? Ak aj niečo na teplotu, tak čo a kedy?

amonet
15. okt 2022

bacha, nurofen sa pri kiahnach nesmie

evaachesa
15. okt 2022

Volaj záchranku pokiaľ neklesá a stále ju má takú vysokú. My sme volali keď mal syn vyše 39,3 pri covide lebo nedarilo sa ani zabalmi znížiť...no našťastie sa potom podarilo pod 38,5 ...vraj pokiaľ sa tak udrží cez noc tak ok, no ak by bola dlhšie nad 39,5 a nešla dole, tak máme volať znova.

autor
15. okt 2022

@mikadooo o 9 som mu dala nurofen. Cez deň paralen. Povedali ze to mam striedať.

autor
15. okt 2022

@amonet nesmie? V lekárni som im povedala ze je to na horúčku pri kiahniach

mikadooo
15. okt 2022

@amonet prečo sa nesmie? To by aj mňa zaujímalo... 🤔

autor
15. okt 2022

Cez deň mal 38,4 večerom mu takto vyskočila.

drake122
15. okt 2022

Má 9 rokov a na pohotovosti Vám dali diazepam aby nemal febrilné krče?🙄 Toto je snáď vymyslené

amonet
15. okt 2022

pomaha podla studii prenikat lepsie virusu do koze a sposobi silnejsi vysev a niekedy aj komplikacie

autor
15. okt 2022

@drake122 no nieje. Povedali mi ze ma vela pit, streidat paralen a nurofen a davat mu fenistil a diazepam pri vysokej horucke.Teraz som mu merala klesla mu na 38,8.

autor
15. okt 2022

@amonet co mu teda dávať okrem paralenu?

dzulli1980
15. okt 2022

Takáto vysoká teplota je pri kiahňach nebezpečná ... ak nemá vyrážky na stopách, natieraj rozkrojeným citrónom, zrazí to teplotu.

autor
15. okt 2022

@dzulli1980 vyrazky ma úplne všade. Ano viem ze je to nebezpečné preto som utekala s nim na pohotovosť. Ale čakal ma v aute. Keďže je infekcny.

luliu
15. okt 2022

@amonet raz keď má vysoké teploty, musí zrážať a musi striedať, nemá inú moznost

luliu
15. okt 2022

Môj mal 41 pri kiahnach, striedaj každé 3h, musí veľa piť. Neboj dobre bude.... Píšeš, že klesla na 38,8. To je super, nemusí klesnúť na 37. Hlavne, že klesa

autor
15. okt 2022

@luliu stále mu dávam vodu. Čistú. Ako dlho mal také teploty? Co si mu dávala? Všetko v poriadku dopadlo?

luliu
15. okt 2022

Áno všetko OK. Môj mal tiež vyrážky všade a vysoké teploty. Striedali sme každé 3h Paralen a nurofen. Veľa musel pit

autor
15. okt 2022

@luliu klesla po tom nurofene. Ale stále sa prehadzuje je nekludny. Dala som mu aj dithiaden lebo sa strasne skrabal.

autor
15. okt 2022

@luliu ďakujem ti. Pomohla si mi. Budem aj ja tak.

drake122
15. okt 2022

9 ročné dieťa už nie je ohrozené febrilnými krčmi, diazepam je úplná blbosť, len ho uspíš a bude ešte menej piť ako doteraz. Môžeš mu dať paracetamol, zábaly, vlažná sprchu, a ano, aj keď sa to nedoporučuje, môžeš mu dať aj ibalgin či nurofen, ak na iné teplota nereaguje. Ale treba preferovať paracetamol. A ak si sama doteraz naozaj nemala kiahne, do pár týždňov ich dostaneš aj ty.

luliu
15. okt 2022

Áno, aj môj bral dithiaden a veľmi pomáhalo kúpanie v hypermangan.

autor
15. okt 2022

@drake122 dala som len to co mi kázal na pohotovosti. Praveze spi nekludne stale sa budi. Davam mu pit stale cistu vodu. No ja som doteraz nedostala aj keď som bola v kontakte s osobou co mala.

autor
15. okt 2022

@luliu môže sa kúpať? Kde to kúpim?

guiseppinka
15. okt 2022

Nech ti na pohotovosti alebo v pondelok vas pediater predpise antivirotikum... Pri extremne silnom.vyseve to dost pomoze. Vela stastia.

autor
15. okt 2022

@guiseppinka ďakujem.