Kiahne a znížená imunita

sisiska
20. mar 2014

Chcem vas poprosit o skusenosti s prekonanim kiahni u deticiek, ktorym bola preukazana znizena imunita. Zvladali kiahne vase deti v pohode aj napriek tomu, ze mali znizenu imunitu? A v akom veku ich prekonali, aky bol priebeh? Nasa dcerka ma 4 roky, ma ale znizenu nespecificku bunkovu imunitu a bojim sa prekonania kiahni...imunolargolog nam odporucal dat ju zaockovat spolu s MMR aj proti kiahnam, ale zatial to odkladame,,,cize nema ockovanie ani proti osypkam, mumpsu a rubeole a teda tym padom nema ani ockovanie proti kiahnam...ale niekde som tu citala o pripadoch, ked deticky dostali po kiahnach zapal mozgu...bojim sa...prosim, napiste mamicky deti (najma tych, ktore maju preukazanu znizenu imunitu), ako kiahne prebiahali u vas....moc dakujem

sisiska
autor
20. mar 2014

ziadne dietatko so znizenou bunkovou imunitou neprekonalo kiahne?

zuzla2
20. mar 2014

my mame od imunoalergologicky potvrdenu znizenu imunitu...mala prekonala kiahne (6r) mesiac pred vianocami..a vsetko prebehlo v pohode..mala dokopy asi 30kiahni..takze vas super priebeh...syn mal uz horsi...ale zas tiez nie az tak zle ako poniektori maju...🙂

sisiska
autor
20. mar 2014

@zuzla2 mate znizenu bunkovu imunitu? a malu si nemala zaockovanu proti kiahnam?

bubul64
20. mar 2014

ahoj moj syn mal v 3 rokoch,tiez ma znizenu imunitu...mal velmi silny vysyp...uplne vsede a tiez vysoke teploty,ale zvladli sme 😉 dcera asi 5 pupacikov ale ona ma imun .vporiadku

sisiska
autor
20. mar 2014

@bubul64 a ma znizenu bunkovu imunitu? a co vam na to povedal imualergolog? neodporucal vam predtym ockovat proti kiahnam?

dara76
20. mar 2014

@sisiska moj syn ma znizenu bunkovu imunitu, kiahne mal ako 6 rocny a zvladol ich bez vacsich problemov - tabulkovo. Dcerka, ktora to samozrejme od neho dostala, bola vysypana viac.

bubul64
20. mar 2014

ano ma...syn mal tazku reakciu na tbc ockovanie,takze vsetky ostatne povinne ockovania mal posunute ...tie tiez neznasal dobre .a nie imunolog nam neodporucal ockovat proti kiahnam

sisiska
autor
20. mar 2014

@bubul64 prosim ta, ak mozes...ako reagoval syn na tbc ockovanie? aj nasej malej sa ta ranka po tbc ockovani zapalila a zahnisala a museli jej ju cistit na plucnom...tak hladam, ci tam nie je nejaka paralela nasich a vasich reakcii...dakujem moc

bubul64
20. mar 2014

ano tiez sme chodili na plucne pol roka musel uzivat silne antibiotika a tiez lieky proti tbc,museli mu vybrat uzlinu veeelmi dlh sa to hojilo..rok sme sa trapili

siimiii
24. mar 2014

môj malý má zníženú bunkovú imunitu a boli sme päťkrát v inkubačnej dobe a dostal to až teraz na šiestykrát. priebeh bol úplne super asi 40 vyrážok a bez horúčky a ani sa nesťažoval, že ho to svrbí. keby to aj mladší tak zvládal (má viac vyrážok a aj horúčku) a to nemá oslabenú imunitu.

vvia
11. dec 2014

Obnovujem temu, asi ich schytame :( mame zbizenu bunkovu imunitu a cakame na kiahne :/

tomta
19. dec 2014

ja osobne som nebola este so synom u imunológa ale uz teraz viem ze ma urcite znizenu imuntiu kedze je stale chory a kiahne sme dostali asi pred 2 tyzdnami...brutal vysyp vsade na perach v ustach na mandliach prosto uplne vsade ani vidiet ho nedalo...vysoke horucky 6 dni v kuse a kiahne mal obrovske este teraz sa odlupujeme...a potvrdila mi to aj dr ze ked bol takto vysypany brutal ze s tou imunitov to v poriadku nebude len je smiesne ze ma este nikam neposlala aj ked som to uz ziadala...kazdy mi vravi ze to je tym ze zacal chodit do skolky ale ja tomu neverim aby od septembra bol v skolke max 6 krat tak neviem