Kiahne - aké prostriedky ste používali pri vašich deťoch?

anna393
13. jan 2019

Ahojte baby
Moja 6 rocna dcera vcera dostala kiahne chvalabohu znasa to bez teplot samozrejme aj ju sem tam svrbi a chcem sa opytat s vasich skusenosti doktorka nam dala tekuty puder s mentolom a fenistil kvapky znamy mi stale hovoria ze tie kiahne sa tam len dusia a bude ich mat este dlhsie ... vsak samozrejme inkubacna doba sa odporuca 2 tyzdne... tak kamaratka mi dala tanno-hermal lotio vraj to zabera este lepsie ... poradte co ste vy davali svojim detickam aj co sa tyka kupania kedy ste ich kupali a davali ste nieco do kupela? Chcem trochu aj nato byt pripravena lebo mame este 2a pol rocneho syn a urcie ich chyti kedze su vzdy spolu ... dakujem za info 🙂

pininka
13. jan 2019

@anna393 nám pomohlo betadine a viem že aj alpa robí dobre ale.chladi, nie každé dieťa to znesie. Určite by sa to nemalo kúpať, aj keď niekto odporúča hypermanganovy kúpeľ, ale to len tak že vložiť a vybrať. Našich to našťastie nesvrbi ale dávala som fenistil kvapky.

pribinak
13. jan 2019

Kamoska ti poradila dobre. Este kup hypermangan do kúpeľa. Fenistil je OK.

kika831
13. jan 2019

@anna393 tanno herbal lotio je dobry vyber, my sme tiez davali hypermangan do kupela, ale to naozaj len stipku. Maly sa len na minutku ponoril a von z vody. Jemnucko len uterak prikladat a hotovo. Fenistil je ok, ale moje decka ho zle znasaju takze sme davali aspon aerius. Skore uzdravenie.

anna393
autor
13. jan 2019

@pribinak a ten hypermangan je na predpis?

anna393
autor
13. jan 2019

@kika831 pred pol hodinkou som sla malu zase natriet a sama mi povedala aby som jej dala tu masticku co som jej davala od vcera myslela puder😁 sama povedala ze ju vsetko horsie svrbi a ked sme dali puder tak ju to nesvrbelo.vobec asi kazdy nato inac reaguje a teraz mi vravi konecne ju nesvrbi nic 😂 asi ostavame pri pudre ked jej robi lepsie

pribinak
13. jan 2019

@anna393 Nie, normalne kupis v lekarni

anna393
autor
13. jan 2019

@pribinak dakujem 😉😉

pribinak
13. jan 2019

@anna393 hypermangan je super, dezinfikujú kozu a dobre vysusa chrasty

marienka1989
14. jan 2019

Mám tri deti, dva týždne pred Vianocami sa vysypal najmladší syn, takže dvaja starší súrodenci mali "pekný" vianočný darček 😀 kúpili sme tekutý púder a pani doktorka predpísala Fenistil, dávali sme len ten, nenatierali sme ničím....na tretí deň mali už pekné, suché chrastičky, nesvrbelo, len najstarší syn sa chvíľu sťažoval, keď už vyprchávala dávka Fenistilu, že ho to svrbí, ale po podaní Fenistilu bolo dobre...horúčky mal len najstarší syn, mladšie deti bez akýchkoľvek ťažkostí....kúpali sme po týždni v čistej vode...za seba som rada, že som nenatierala a vyrážky naozaj skoro uschli a nemajú ani jazvičky 😉

eryka03111978
14. jan 2019

Prikláňam sa používala som iba hypermangan a zabralo to krásne a áno fenistil kvapky tiež....

mijunik
14. jan 2019

@anna393 nám tiež odporučili hypermangánový kúpeľ, lebo synček mal najmä chrbátik dosť vyhádzaný, ale pozor - farba roztoku musí byť len jemne ružová ako býval pijak v zošite. Možno to zarob do lavóra a dcérku len trošku oblievaj s tým. Ono to totiž farbí (na fialovo) a nepamätám si, či to zafarbí aj vaňu a či sa to dá potom umyť. 😁

petravas
14. jan 2019

Ahoj ja som ten tekuty puder davala dcerke tiez. Aj napriek tomu, ze som hucala do muza ze som na nete citala same dobre mienene rady a chcela som nieco uplne ine 😅 on vsak dal na istotu lebo samozrejme aj my ako deti sme to mali a vdaka Bohu za to. Dcerka sa po nom vobec neskriabala, kiahne sa krasne rychlo vysusili, zahojili a nezostali po nich ziadne stopy. V hypermangane som ju kupala 3x denne 🙂

miso1111
15. jan 2019

@anna393 dobrý den naozaj nič nedávajte tak či tak musí byt doma dva týždne a za tu dobu sa to pekne zahojí aj samo ako nižšie spomína pani hypermanganovy kúpeľ každý večer je dobrý pomocník. Ak veľmi svrbí dajte fenistil alebo ditiaden😉môžem odporúčať lebo momentálne ležím aj ja so svojim synom doma s kiahňami aj ja vo svojich 29 som to schytala 🙈takze toto mi odporučil na infekčnom tak pevne nervy nebojte najhoršie je prvých 5-6 dni potom bude lepšie

anna393
autor
18. jan 2019

@marienka1989 no dcerke kiahne krasne miznu a to bude zajtra tyzden co ich ma na nohach ani stopy este par ich je na rukach brusku a chtbatiku a na tvaricke jej tiez pekne miznu pred chvilou vstala az sme obe pozerali ze dalsia nam zmizla 🤗🤗🤗 ale dakujem za kazdu radu kazdemu nieco ine zabera my sme dali na radu nasej lekraky tekuty puder a fenistil a ten fenistil sme uz na 4 den nemuseli davat lebo ju uz nic nesvrbelo co som happy 🤗🤗🤗