Kliešť u 5 mesačného bábätka

angel2701
27. máj 2013

Dnes som malému vybrala kliešťa za uchom...nebol ešte veľmi pricicaný, mám isť zajtra k lekárke alebo mám čakať či to začervená??? 😢

elisadavinci
27. máj 2013

podla mna kym to nema červene, tak s tym dokina nič nespravi. popripade pre klud v duši možeš isť, aby dokina skontrolovala, či si vybrala celeho, či tam hlavička neostala

soldi
27. máj 2013

@angel2701 na to aby kliest infikoval musi byt prisaty minimalne 8 hodin. ono to pravdepodobne asi trosku scervena aj tak, vycisti mu to poriadne, ale doktorka s tym pravdepodobne aj tak nic viac neurobi. mozes jej skusit zavolat, ale hnat sa tam isto nemusis 🙂

angel2701
autor
27. máj 2013

to neostala to vidím, a ked som ho vybrala tak som pozrela či je celý, ale dakujem za radu

alami
27. máj 2013

@angel2701 žiaľ, mám s kliešťami bohatú skúsenosť. nemusíš ísť nikde. Len sleduj, ak by sa mu v tom mieste, alebo aj kdekoľvek inde začali vytvárať červené, jasno ohraničené fľaky, vtedy bež a povedz, že mal kliešťa.tak isto ak by sa objavila teplota a stav ako chrípka. Môže to byť aj o 3 týždne.

mirkakab
27. máj 2013

tiež by som nešla, pokial nebol dlho prisatý. ja som dcere našla, vytiahla som ho a v pohode a za týžden mala zase druhá dcera a tiež sa nič nedialo, tiež som ich hned vytiahla.

michaela.g
27. máj 2013

@angel2701 ahoj, ked som bola v lekarni tak mi odporucili Ixoderm...
http://www.ixoderm.sk/

tak ho mam pre istotu stale pri sebe ak ideme niekam do prirody, bola k tomu aj pinzeta na vybranie kliesta, zatial som to pouzila len na seba mala bola asi lepsie postriekana repelentom 😉

milota164
27. máj 2013

chodit podla mna netreba, ak to nezcervenie. Ale ak by sa vyskytla daka choroba alebo nieco nezvycajne tak nezabudni doktorovi povedat , ze mal kliesta.

lucinocka
27. máj 2013

@angel2701 my sme mali kliesta ked mala mala par dni, na 5 den po porode som s nou sla na prechadzku ..len som jej vybrala a nic jej nebolo🙂 a uz na nu ani ziaden nesiel, co je zvlastne, lebo pes dovliekol domov este do vianoc kopu kliestov, nasla som ich vsade a na malu uz nesli..

jarka207
16. jún 2013

Ahojte koceny.V stredu si maly zoskrabal kliesta,manzel mi ho doniesol ukazat a este sa hybal a dnes mi maly ukazoval to miesto a mal ho zacervenane.Myslite,ze s tym treba ist k lekarovi,alebo to niecim osetrit.Dakujem za radu

natty07
17. jún 2013

@jarka207 chcem sa opytat ci ste boli u lekara? ja som dnes dcera vytiahla kliesta, cervene miesto sice nema, ale je ospala a ma teplotu, ale to moze byt aj upal, tak teraz neviem

jarka207
19. jún 2013

Natty07 snad nepisem neskoro,u lekara sme neboli,ma to len tak trosku cervene a myslim,ze uz je to aj lepsie.Ja som uz tych kliestov povyberala teda dost.Mam tri deticky a velmi radi chodime do lesa.Aj ked pouzivame repelenty,aj tak ma vzdy niektore z nich kliesta.Mojemu najmensiemu synovi som nahodou vcera nasla na hlavicke vo vlasoch a bol uz riadne nacucany krvou.Opatrne som ho dala dole.Maly je v poriadku,ziadne zacervenanie.Myslim,ze Vasa dcera to mala od slniecka.Take nejake prve priznaky sa prejavuju neskor,po tyzdni,dvoch bolestami hlavy,priznaky ako na chripku,ale pre istotu to este sledujte.Tak som sa aj sama presvedcila,ze treba deticky velmi ale velmi dosledne prezerat a aj vo vlasoch.Prajem pekny den a vsetko dobre. 🙂

stanislavao
19. jún 2013

take male dieta ma kliesta? kde k nemu prislo? dajte si na kocar repelentny naramok, ktory odpudzuje komare, klieste i dalsi lietavy hmyz. kupite v lekarni, alebo na nete.

kalifa28
19. jún 2013

@stanislavao uplne kludne.... moja dcera spala v aute vo vajičku, na 5 minut sme postali u kamarata a doma kliešt...

gajdy2
15. apr 2015

Ak by ste mali trošku času, prosím vyplňte dotazník k práci. Ďakujem https://docs.google.com/forms/d/1UWwakIIzef7dGH...