Kliešť v byte zo psa

nikinikiniki8
4. máj 2023

Ahojte
Včera sme na našom psovi našli 2 kliešte… my sme si netrufali ale veterinár ich mu vybral.. dnes sme na ňom opäť jedno objavili a to sme neboli odvtedy s ním von vo vysokej tráve. Samozrejme je možné že ho tam mal aj včera a nevšimli sme si to neviem, no je možné že by ho priniesol predtým a mal by ho napríklad na deke kde spi a neskôr by sa na neho prisal? Neviete či prežije vôbec v byte kliešť? Alebo ak prežije tak koľko? Uprimne z málocoho mám taký strach ako z kliešťov a máme doma aj male babo.. včera nám už doktorka dala tabletku proti kliestom, predtým som to neriešila lebo zatiaľ nikdy nemal žiadneho…:/
Dakujem

0silvia0
4. máj 2023

@nikinikiniki8 všetko je možné, pes dostal tabletku, bude to ok, nepanikar. A kup si v lekárni špeciálnu pinzetu na kliešte, nemusíš behať s každým kliešťom k veterinárovi.

ar3m1s
4. máj 2023

@nikinikiniki8 fuha tak nas mal skoro po kazdej prechadzke aj 5 kliestov. Cize musite kupit nejaku pinzetu. Tabletla je len na to ze ak dostane kliesta a prichyti sa tak sa otravi jeho krvou lebo m akoby protilatky. Ale nezabrani to kliestom nanho "skakat". Vraj je najlepsi obojok proti kliestomm

basulaak
4. máj 2023

Uz druhy rok testujem, je to ultrazvukovy odhanac blch a kliestov. Nosil to minule leto aj teraz. A klieste odvtedy nema. Kym to nenosil maval. Kupis v dm

ar3m1s
4. máj 2023

Este existuju pipety, ktore natries psovi hore za krk. Vmasirujes mu to do srsti a malo by to taktiez pdpudzovat klieste

caroline_
4. máj 2023

@nikinikiniki8 ja mam macky, a stalo sa mi, ze tie co chodia von, to preniesli na deku, a večer pozerám po kocurovi co nikdy nebol vonku, ze po nom lezie kliešť. Aj v bežnej drogérii majú takú speci pinzetu na kliešte pre zvieratá, okolo 2eur stojí

pribinak
4. máj 2023

Kupujem tuto tabletku

https://www.google.com/search?q=tabletka+proti+...

Mali sme aj ultrazvukový prívesok na obojok, ale ten nesmieš dávať keď je vonku dážď či do mokrej trávy

tibor79
4. máj 2023

@nikinikiniki8 náš biewer na kratučko ostrihaný prinesie skoro z každeho výletu kliešťa. Minule mal piatich. Aj z prechádzky a venčenia. To nejde ísť stale k veterinárovi. Mali sme taký obojok proti kliešťom. Ale máme dieťa a chodí aj na gauč. Tak to mu nedávam už. Vždy len dôkladne popozerať a hneď vybrať. Máme doma robený repelent. Čiastočne pomáha,ale nie celkom.

bela30
4. máj 2023

@nikinikiniki8 Odporucam obojok proti kliestom, kupis v zverinexoch, nas pouziva a ma max. jedneho kliesta za rok. Nasadis psovi a ma to na krku az na 6 mesiacov. Mas chemicky aj bio, zalezi, co preferujes.

3009
4. máj 2023

@nikinikiniki8 najlepšie u veterinára kúpiť tabletku Bravecto a máš pokoj na tri mesiace- určite ak máš deti, ktoré hladkajú psa. Obojok proti kliešťom je pri deťoch nevhodný.

nelca84
4. máj 2023

@nikinikiniki8 odporucam obojok Scalibor, my ho pouzivame uz siedmu sezonu, v marci nasadime a do oktobra mame s kliestami pokoj. Ja nie som velmi za tabletky, zatazuje to psikovi pecen.

luccija
4. máj 2023

@nikinikiniki8 ani nemusí byť vo vysokej tráve a prinesie kliešťa.Mohol po ňom len loziť ja som už veľa takých našla a tento rok som už 4 ťahala.len treba dať pozor som videla v TN, že nejaký druh kliešta spôsobuje vracanie, nechuť k jedlu..že je toho veľa na veterinár a treba prísť čím skôr

ikonica
4. máj 2023

Neviem kolko preziju, ale preziju... Tiez nam ich nosi... A tiez ma to desi, ale nepomozes tomu nijako... Iba keby ho obalis do folie pred prechadzkou 😁 ani bravecto ci ina tabletka, pipeta, obojok ci sprej nezabrani aby ho nedoniesol na sebe domov...

ikonica
4. máj 2023

@basulaak u nas nezabralo... A ked sa s tym okupal v rieke, bolo po privesku... Novy sme uz nekupili...

babulkomale
5. máj 2023

@nikinikiniki8 aj v malej trave na sidlisku chytis kliesta. Kupte si tie specialne kliestiky, budes ich potrebovat pri psikovi roky. Ja som sa naucila vyberat na psovi a uz vyberam detom aj hocikomu 😃