Kliešte - vyťahovanie a liečba

kalet
1. júl 2013

Zdravím maminy, máte skúseností s kliešťami u detí? Ako postupujete? My sme ho úspešne vybrali aj dezinfikovali ranku.... treba navštíviť aj lekára pre istotu?

hnnbl
12. apr 2015
Používateľ hnnbl je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hnnbl.

Ahoj v tomto článku máš video. Ja vyberam presne tým pôsobom a ešte sa mi nestalo že by ostala hlavička http://propet.sk/ako-vybrat-psovi-kliesta

gajdy2
15. apr 2015

Ak by ste mali trošku času, prosím vyplňte dotazník k práci. Ďakujem https://docs.google.com/forms/d/1UWwakIIzef7dGH...

lenka_21
13. máj 2015

Caute baby, vie mi niekto aktualne poradit. Maly mal dnes kliesta, vybrali mu ho a ako tu citam tak spominate krvne testy. Po akej dobe treba ist na testy? Druha vec co ma trosku strasi je ta, ze maly kliesta asi chytil v nasej zahrade, takze mam obavy, aby sa to nezopakovalo... Mam repelent, snad to pomoze. Netusite este dobry prirodny repelent? Mam trosku obavy ci nebudu mat problem s kozou ked im to budem davat 2x za den 😕 😕 😕
Prosim, viete tu dat link na ten hacik co spominate, nech kupim spravny. A mate niekto skusenosti so sprejom Atix?

ilonka12345
24. máj 2015

kliste sa nesmu vytahovat lebo budu velke problemi no na mieste kde je kliest tam natrite mydlo ale nie na such a ako idu hodiny tak krudte opacnym smerom hodinki do okola a pekne vam ostane kliest na prtu vyznam sa chodievam do lesa a stale mam aj ja klieste a takym sposobom si vyberem kliesta aj okoliu stale vyberem takto klieste skuste a uvidite ze takto sa vybera klieste 🙂

jeennyv
24. máj 2015

citala som minule o problematike kliestov a pisali, ze ich prave netreba nicim mastit a podobne veci co sa vravelo predtym, lebo ak sa to nepodari kliesta udusis a nepojde von a ostane v rane, klasicky vybrat alebo ist na pohotovost....no kazdy si vyberie co mu vyhovuje

ilonka12345
24. máj 2015

jeeniv ja stale takto vyberam klieste prosim ta vyskusaj ako som ti dala radu ja sa velmi vyznam v klistoch skus a spomenies si na mna nezabudny toc okolo protim smerom hodiniek ja stale tak robym a stale sa mi podari bez konfliktov vybrat a este bez bolesti viac ti neviem poradit

a1cibulka
25. máj 2015

moj prvy syn mal kliesta v pupku, vyberala som mu ho pinzetou a zostala mu v kozi hlavicka, tak sme sli k pediatricke, ta sa bala , ze by mohol na takom citlivom mieste vela krvacat, tak nas poslala na chirurgiu... chirurg sa zasmial, a ihlou za 2 sekundy vybral hlavicku, ziedna krv netiekla ... to bolo davno... predtym aj potom som vybrala xy kliestov detom a aj celej rodine, pinzetou a potiahnut, a predtym, ked sa este nevedelo, ze sa klieste neolejuju a podobne, tak aj s kremami a vatickami... pred dvoma tyzdnami mal druhy syn kliesta na boku a pred tyzdnom prvy pod kolenom, pekne isli von pinzetou...

ilonka12345
25. máj 2015

prosim vas neviberajte to tie klieste lebo to je bolestne a neprijemne a nebespecne ja som vam dala radu ze s mydlom to krasne pojde dole dlhe roky to robim mojim detom samozrejme aj sebe tak vyberam ako idu hodiny opacnym smerom musite len tocit na to mieste kde je kliest ale jemne nesmietae na to tlacit robym to dlhe roky a stale sa mi to podarilo ved keby som to nevedela tak by som vam tu nepisala take veci co sa nehodia prosim vas skuste tak robyt ako davam radu s mojim potesenim je radost rozdavat veci co viem rady a pomoc vo vsetkom aj ja som mala vela problemi tu som to uz pisala ale zeny ma nevedeli pochopit mojej situaciji no ja nie som taka z nych ja rada pomaham detom aj ked som potratila s omilom mojej vynóiny to neznamena ze ked som potratila ze neviem pomahat a davat rady detom ved aj ja som vychovala tri moje deti aj jedneho vnuka prosim vas aj ked mi neverite o tom kliesti skuste este si na mna spomeniete ze som mala pravdu vam dam moje kontakt na fb ak mate moje meno je maria berkyova a vela veci viem pomahat je mi z radostou vam pomct ako tu teras pisem skuste a uvidite mam pravdu dlhe roky tak robym ja som aj hubarka tak ze kazdy rok som v lese a asi stokrat mam vela kliste na sebe a takto si ich vyberam s mydlom a neni to bolestne len jemne to treba tocit smerom hodiniek

ilonka12345
25. máj 2015

@ilonka12345
@a1cibulka najdete ma na fb maria berkyova ja uz nebudem chodit sem na stranke modri konik nie vsetke ste rovnake napriklad vi ste dobra zato som vam dala moj fb aby som vam aj vedela v inom pomoct ak chcete to vy .... to na vas zalezi dovidenia a na fb ma najdete