Uštipnutie kliešťom

18. sep 2023

Ahojte,

včera som si našla na bruchu kliešťa, vybrala som ho , ranu vydezinfikovala , dnes tam mám také malé červené koliesko a akoby pupáčik, kde bol kliešť. Pociťujem tam také malé štípanie chvíľkami.

Po akej dobe by sa mi prejavilo, ak by bol kliešť infikovaný? Či ísť radšej hneď k dr. ?

Ďakujem

renab
18. sep 2023

Zacervenane miesto vpichu a svrbenie moze trvat aj 2 tyzdne. K lekarovi ist nemusis.

zuzkavladko
18. sep 2023

Syn prekonal boreliozu po uhryznuti kliestom. Kliest bol hrozitansky nacucany, cize tam bol zrejme aj niekolko dni, mal ho vo vlaskoch, nevsimla som si ho. Vyberali mu ho na pohotovosti a povedali mi, ze ak aj bol infikovany, z krvi sa to da zistit najskor po mesiaci, to mi potvrdila aj pediatricka. Tak sme pockali mesiac a sli pre pokoj duse na odber krvi, z ktorej mu boreliozu zial potvrdili. Takze teraz nema vyznam ist na krv, treba pockat aspon ten mesiac.

autor
18. sep 2023

@zuzkavladko mal synček aj nejaké fľaky alebo bol unavený?

zuzkavladko
18. sep 2023

Nemal ziadne priznaky, zrejme tym, ze sme to poddchytili v uplnom zaciatku. Na infekcnom mu predpisali antibiotika na mesiac a nastastie hned tie zabrali. Teraz chodime kazdych 6m na kontrolny odber.

anavixy
18. sep 2023

Minimalne 3-4 tyzdne, lokalna rekacia v podobe cerveneho fliacika je uplne normalna, ako po kazdom ustipnuti.

mimickapn
5. okt 2023

Myslíte ze môže byť toto od kliešťa?syn mi to ukazal po tyzdni že ho to svrbi,zajtra ideme k lekarke