Kliešť v 33tt

lenkav1981
27. júl 2019

Prosim Vas som v 33tt a nasla som si kliesta, ktoreho sme vybrali, ale dost ma to vystrasilo. Poradnu mam 1.8. myslite, ze staci to spomenut gynekologovi na poradni? Alebo treba ist skor k dr. preistotu.

sonik231
27. júl 2019

@lenkav1981 spomen to na poradni. A inku doba su aj tak tri týždne potom ti mozu zobrat krv. Inak ti len povie aby si si to sledovala. Mala som tiež kliešťa teraz nedávno v tehotenstve.

lenkav1981
autor
27. júl 2019

@sonik231 a vsetko ok? Aj ti brali krv?

sonik231
27. júl 2019

@lenkav1981 ano po troch tyzdnoch mi brali krv a všetko v poriadku. Tiez som bola vystrasena lebo teraz tato haved je nebezpečná. Len si to sleduj aby sa to nezapalilo .

lenkav1981
autor
27. júl 2019

@sonik231 a bola si s tym u obvodnej ci u gynekologa, ktory ti zobral krv?

pininka1
27. júl 2019

@lenkav1981 ja som mala asi 4roch keď som bola tehu, hlavne treba sledovať či miesto neostalo začervenanie, aby sa neurobil fľak ako dvojeurovka.

sonik231
27. júl 2019

@lenkav1981 povedala som to na poradni u zenskej a ta ma poslala ku obvodnej na krv. Ale nestresuj. Len ako vraví pininka1 sleduj si to az tam nemas flak. Lebo krv ti zoberu aj tak za tri tyzdne.

lindusss2016
27. júl 2019

Ja len pridam, ze tu ti vsetci pisu o borelioze, ale od kliesta mozes dostat aj encefalitidu. Riziko nie je velmi vysoke, ale stat sa moze. Preto ak by sa ti cokolvek nezdalo, chod hned k dr a povedz, ze si mala kliesta, najma ak by ta zacala boliet hlava, klby, malatnost, unava, zvracanie, teplota, proste chripkove stavy. Inkubacna je tyzden az mesiac

renatka100
27. júl 2019

@lenkav1981 odlozili ste ho ? Ak ano, daj ho na vyskum ci v nom nebola borelioza alebo encefalitida, stoji to za to. Stranka kliest.eu

martinka13
27. júl 2019

Aj na mňa liezli v tehotenstve viac, ako inokedy. V prvom trimestri som mala asi 4. Všetko ok.

lenkav1981
autor
27. júl 2019

@lindusss2016 ved tej sa bojim viac ako boleriozy

lenkav1981
autor
27. júl 2019

@renatka100 nie neodlozila to ma ani nenapadlo

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renatka100
27. júl 2019

@lenkav1981 skoda, tak nabuduce hlavne potom pri detoch, radsej striekat repelent ako sa bat aku chorobu dostanu

lindusss2016
27. júl 2019

@peter952 no nakolko kazdy zdroj pise inak (od 2 az do10% nakazenych kliestov), tak je velmi tazke vybrat ten, ktory je zaruceny. A ano, nie je iste, ze sa nakazi aj od prenasaca, kedze vacsinou to imunitny system zachyti, ale je tehotna a teda ma zvysenu zataz... cize netreba opominat riziko tejto infekcie. Tento rok uz poznam viacero pripadov, co sa nakazili mladi ludia v plnej sile.

lindusss2016
27. júl 2019

@lenkav1981 podla mna zvys prijem C a D (slnka je dost, takze D by mohlo stacit v tejto forme) a skus sa nezatazovat, pokial mozes, skor setriaci rezim. Drzim palce, aby to bolo ok. Sanca je naozaj nizka, verim, ze to das

innapnirhu
27. júl 2019

Ja som uz aj taky clanok citala kde tvrdili ze boreliu ma v sebe kazdy jeden kliest, len to ze ci ta nakazi je nejake mensie percento... Ktovie ako to vlastne je🤔 uz som mala v zivote asi 100 kliestov ale zatial som zdrava

innapnirhu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkav1981
autor
27. júl 2019

@renatka100 vies ja som bola u seba na zahrade, nebeham po lesoch lukach nikde....

renatka100
27. júl 2019

@lenkav1981 aj my uz mame v zahrade kliestov - predtym vobec neboli, kazdy den prezeram decka a kazdeho kliesta odkladam. Kolko si ho mala prisateho? Bol uz velky?

lenkav1981
autor
27. júl 2019

@renatka100 nie mozno 2 hodiny max 3

renatka100
27. júl 2019

@lenkav1981 to by nemuselo prejst nic

lubik87
27. júl 2019

@lenkav1981 aj ja som.mala.kliesta nás zadku v 30 TT cca .spomenula.som ..dr neriešila až keby mi miesto zacervenalo ..

sarinka2012
29. júl 2019

@lenkav1981 Ahoj, neviem či poradí dobre, každý vraví ine 🙂 ale ja ked som bola naposledy na pohotovosti s malou lebo mala kliešta za uchom a nevedela som ako ho odtial dostat mi pani doktorka povedala že sa vobec nemusim báť, že kliešť začína prípadné chorobné enzými alebo zárodky alebo ako to nazvať vypúšťať do krvého obehu až po 2 dnoch od zakusnutia. ber to s rezervou, neviem či je to pravda, každý doktor má svoje no 🙂 v každom prípade ak nemáš príznaky chrípky, lebo nejakej začínajucej choroby, prípadne miesto vpichu nie je začervenané ani zapálené či hnisavé nič sa nedeje 🙂 povedz to na poradni.

lenkav1981
autor
29. júl 2019

@sarinka2012 Dakujem spomeniem na poradni, zatial sledujem miesto, to je zatial uplne ok uvidim kedze je tam dlhsia inkubacna doba,ale verim, ze to bude vsetko v poriadku

angelinja
29. júl 2019

@sarinka2012 blabolky s hodinami...nechapem odkal to maju ...ja mma boreliozu z muchnicky a neivem kolk o muchnicka stipe??par sekund??tie doktorkse keci a veci z múdrych kniziek veela by osm co sa tyka mna tolko veci povedat ze dotkori a ich knizky su uplne mimo..nic neni len A alebo B..su veci aj medzi a nikto neni jak stroj ani zviera ani clovek neni naprogramovany ze len takto to musi byt..

lindusss2016
29. júl 2019

@angelinja a ty si ako prisla na to, ze ju mas z muchnicky? To je uz len blabol, nehnevaj sa na mna. Na prenos boreliozy je potrebne, aby bol kliest prisaty aspon 24 hod, moze sa doba skratit, ked ho nespravne odstranujes a on do rany vyvrati svoj obsah zaludka.

angelinja
29. júl 2019

@lindusss2016 dobre toto mozes vies komu hovorit..a presviedcat cloveka co to zazil:DDvies ako ze som nemala kliesta cize asi tak..alebo od komara?neviem vyber si..toto co pises su knizkove veci kotre vie asi kazdy 24 hodin..je dobra blbost ale to by si musela trosku viac sa zaujimat o boreliozu-pokial ju nemas tka nemas dovod ale keby si mala tak by si tieto tvoje keci nepisala..ale nebudem tu niekoho presviedcat..ja aj tisice iných ludi co nemali kliesta ALEBO mali kliestta ale urcite ho nemali 24 hodin by ti všdeli rozpravat

angelinja
29. júl 2019

@lindusss2016 zato ze sa to niekde pise a akoze uzasni vedci niekde v labaku zistili ze TO MUSI BYT 24 HODIN.. ach hovorim som uz niekde inde asi ako ty s tym co zistili vedci alebo povedali lekari

lindusss2016
29. júl 2019

Takze baby, opisem vam, co sme vcera zazili u nas na zahrade a to keby nevidim na vlastne oci, tak neuverim. Svrbela ma ruka, pozrela som sa, nieco po mne liezlo a ked som si to dala uplne k ociam, bol to kliest. Velky adi ako zrnko prachu, no mozno desatina milimetra. Nebol vobec cierny, ale slabulinko sedy, nozky mal tak tenke, ze boli az priesvitne. Rychlo som zacala prezerat deti, liezol aj po malej. Isli sme sa osprchovat a nasledovala dokladna prehliadka, detom som nic nenasla, ale ista si fakt nie som, pretoze vo vlasoch by ste nikdy nemali sancu toto stvorenie uvidiet. Ja som mala prisateho vpredu na stehne, co si v pohode vidim tisickrat denne a nevsimla som si ho. Musel tam byt uz dlhsie, pretoze bol nacucany a vpich uz bol zacervenany. Ale aj tento nacucany s bruskom, ktore mal bielej fsrby, cize bol totalne nenapadny, meral menej ako pol milimetra. Musela som ho dat na biely papier a skumat, ci to cudo ma vobec nozky alebo nie. Takze prosim, tie, co mate borelku a tvrdite, ze kliesta ste nikdy nemali, tak ste ho mali, len ste o tom nevedeli. Skuste si vygooglit velkost kliesta v stadiu larvy, my sme museli mat na zahrade hniezdo 😐

lindusss2016
29. júl 2019

@angelinja ale ja netvrdim, ze borelku nedostsnes skor ako za 24 hod. Ved som to aj nspisala, ze pri vyvrateni obsahu zaludka do rany nie je potrebne dlhe prisatie. Ale od muchnicky??? To uz nejaky vedci potvrdili, ze nasli borelie v muchnicke?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre