Klystír na detskej chirurgii - priebeh

christin1280
8. jan 2024

Ahojte dnes nas poslali na detsku chirurgiu na kramare na klystir lebo mala 7 dni nechce kakat a zadrziava stolicu, chcela by som sa vas opytat ako to cele prebieha ? Ci to robia tam ambulantne alebo sa tam musi aj lezat potom mala ma 2 roky8 mesiacov.

anjelicek26
8. jan 2024

Nemas domaci klistir? Vies kupit v sanitarnych potrebach alebo lekarni na objednavku... ci to nie je lepsie doma v klude spravit... urcite treba spravit len ci neskusite doma, stoji 18e ten set... tiez mame doma, syn mava zapchy, teraz je velky, pomoze si sam 2-3x rocne proste nevie ako, tak klistir...

christin1280
autor
8. jan 2024

@anjelicek26 ahoj nemam vsade som zhanala je vypadok odkial si ? Ja by som zlatom platila zato

ruzasipova
8. jan 2024

@christin1280 A glycerinove cipky? Ja som to davala nedavno mojemu 4,5 rocnemu, ked 4 dni nekakal. Do 10 minut to pekne hladko slo.

christin1280
autor
8. jan 2024

@ruzasipova vytlacila vsetky a stolicu ma na konci uz pri konecniku a vtiahne nas5

drake122
8. jan 2024

Do nemocnice sa neposiela na klyzmu, ale aby vyšetrili prečo nekaká. Ak je to už viac ako týždeň možno ani klyzma by nestačila tak preto aj do nemocnice treba ist.

christin1280
autor
8. jan 2024

@drake122 nam lekar povedal ze na klystir ju posle to ze preco nekaka vieme lebo zadrziava to je vecny problem u nas nic nove

christin1280
autor
8. jan 2024

@drake122 keby som zohnala ten klystir niekde nepojdem do nemocky s nou ale nezohnala som nikde bohuzial

tani777
8. jan 2024

A easylax si skusala? Mojej starsej tiez cipky nepomohli niekedy,ale toto vzdy..ja by som este skusila toto doma a potom ked tak nemocnicu..predsa len,aby z toho nemala este vacsi blok,ak teda cielene zadrziava stolicu..

christin1280
autor
8. jan 2024

@tani777 neviem to zohnat je vypadok ak by to mala nejaka mamicka hned by som to odkupila

christin1280
autor
8. jan 2024

@tani777 urcite radsej doma by som to spravila len nemam to odkial zohnat som zufala uz nechcem ju takto mučit lebo ona ma ajtak strach z lekarov

drake122
8. jan 2024

Klyzmu si môžeš aj doma vyrobiť predsa, stačí mať väčšiu striekačku/žanetku a rektálnu hadičku. 100-200ml vody s olivovým olejom, alebo obyčajným detským mydlom...

klip0
8. jan 2024

A prečo zadržiava ? Treba príčinu riešiť

tani777
8. jan 2024

@christin1280 aha tak,to som nevedela,ze sa neda zohnat 🙁 ale teda co pise @drake122 je tiez vyborny napad 😊 drzim palce,nech to ide

anjelicek26
8. jan 2024

Skus pohladat na nete aspon do buducna, u nas v pohode vsade v DE :( . Inak suhlasim skusila by som striekacku ci sa to nepohne... musi mat dole proste uz riadnu zatku spravenu :( Ked sa dnes nevykaka, tak sa tej nemocnici nevyhnete, je to dlho.

kubkovamama
8. jan 2024

@christin1280 na nete je,dr.max,etabletka.sk,dodanie do 2-3 dní. Škoda,že pred víkendom si nestihla.Ale na nete vždy je skladom

christin1280
autor
8. jan 2024

@kubkovamama
@anjelicek26 no zohnala som v jednej lekarni som vsetko obvolala siroko daleko takze idem pre to a dufam ze to pomoze , myslite ze ten easy lax zaberie ?

anjelicek26
8. jan 2024

@christin1280 z hora by som uz nic nedavala, ked ma taku velku zatku, bude ho boliet brusko riadne... Sprav silny kamilkovy caj a dat klistir, to odporucil gastro lekar nam..

christin1280
autor
8. jan 2024

@anjelicek26 nedala som jej jest od vcera iba tekutiny pije ale dufam ze zaberie ten easylax lebo neviem si predstavit ten cirkus co by robila tam predsa len doma to je ine

kubkovamama
8. jan 2024

@christin1280 určite najskôr doma,v nemocnici si predstav dieťa ako sa cíti pri bežnom vyšetreni,nieto ešte klystír

christin1280
autor
8. jan 2024

@kubkovamama dnes sme boli u lekara s stacilo mi a to jej len prehmatal brucho a strasny rev

cookie29
8. jan 2024

No my pouzivame ked uz sa fakt neda Normacol (nezijem na SK) neviem ci dostat u Vas. Okrem toho sme na Forlax, kedysi tak 1-1.5 sacok denne teraz viac. U nas je to dlhodoby problem... a kto nezazil nepochopi. Ten Normacol, kamoska povedala, ze ona do 5minut musela letiet. Moje dieta ani po 1/2 hodine nic. A zalezi ci ma fekalom (zatku) a kde je situovana. Ja by som ziadne domace klystire neskusala.
Teraz skusame aj prazdne crievko od Medveda. U nas je to dlhodoby problem tiez, bohuzial. Este ma napada, mozno Microlax baby. Glycerinove cipky efekt nulovy. Drzi palce

kristina82
8. jan 2024

@christin1280 aj moha zadrziava ked sa nevykaka do 4 dni,dam jej glycerinovy capik a do pol hodiny,niekedy do 5 minut a je to

januarova
9. jan 2024

@christin1280 ako ste na tom?