Kolika, tichý reflux alebo intolerancia laktózy

slivocka4
8. júl 2016

Ahojte, chcem sa opytat ci niekomu toto robi babätko co moja mala pri kojeni. Zacne papat, po par minutach zacne kopat nozickami (musim jej ich drzat), ocervenie, vypina brusko dovtedy, kym sa nepusti (kojime v lahu) a place... potom sa mi ju uz nepodari prisat, lebo sa nechce ku mne vytocit. Obcas pomoze ak si ju dam na brusko a takto nejako sa dokojime, aj to casto zo sebou a s hlavickou strasne hadze, akokeby chcela ist vyssie, az ju tazko udrzat.. to je jeden problem. Ked sa nam s takymi tazkostami podari napapat sa a zaspat, za takych 20 minut to zacne...krutenie sa, zvijanie, sermovanie ruckami nozkami a konci to placom... akokeby mala krce, alebo ju bolelo brusko, ale podoba sa to aj na tichy reflux, tak neviem.. trapi sa takto asi polhodinu a potom sa mi ju niekedy podari znova uspat...alebo zeby mala v crievkach nejake bakterie? Nepomaha ani odgrgnutie.. Nestretli ste sa s tym? Som z toho zufala, mam pocit ze moje materske mlieko jej robi horsie nez nejake najhorsie umele ☹

dominikav123
8. júl 2016

@slivocka4 skúšala si kojiť v inej polohe ? A po dokojeni ju držať aspoň 20 minút aspoň v 40 stupňovom uhle, hlava hore nohy dolu ? Aká je veľká ?

limetka69
8. júl 2016

@slivocka4 moje mlieko bolo take iste. Bolebruch. Ale aj um mu nerobilo dobre, teraz je na nutrilone abkm a je to spokojne babatko.

janickacrazy
9. júl 2016

@slivocka4 tiež by som skúsila kojiť v inej polohe a vylúčiť z tvojej stravy mlieko a mliečne výrobky, to by mohlo pomocť, tiež neviem aké staré je dieťatko, ale deti mávajú často koliky najma tak okolo 2. a 3. mesiaca

slivocka4
autor
9. júl 2016

Ma 2,3 mesiace, skusala som vselijake polohy, no odmieta byt v klude, v sede napr., zacne kopat ruckami a nozkami, plakat, odvraciat sa a uz sme dokojili..mozno to su aj zostatky strajku co sme mali, alebo je taka aktivna ze proste nevydrzi v klude, alebo ma pocit ze ju nutim, neviem.. mame aj refluxny vankus no zle sa jej na nom dojci a nezaspi nanom. Je mozne ze koliky zacnu ked uz by pomaly mali ustupovat?..

janickacrazy
9. júl 2016

@slivocka4 tak moj bol prvý mesiac úplne ideálne dieťa, žiadny plač, druhý mesiac začali koliky, najhoršie bolo tretí mesiac a potom to pomaly ustupovalo, ale nemusí to tak byť u každého bábatka, je to individuálne a priberá ti dobre? nejeduje sa, lebo máš menej mliečka? mne sa malý jedoval, ked som mala už menej mlieka, zato v noci papal pekne kludne a tebe v noci je kludná či nie?

slivocka4
autor
9. júl 2016

@janickacrazy ano aj moja bola prvy mesiac kludna, zatial pribera, mali sme aj laktacnu krizu tak sa najedovala ze az, ale teraz davam pozor aby bolo mlieka dost, niekedy mi to pripada ze proste nieje hladna a ja ju nutim lebo uz dost davno nepila, tak sa jej to vobec nepaci 😅 V noci je zatial kludna, az mam obcas problem nieco do nej dostat..casto kope nozkami lebo sa potrebuje vykakat, tak ju dam do inej polohy, no ale zeby az tak nervacila koli tomu...ja len nerozumiem, preco zacnu tie koliky, ked ten prvy mesiac bolo vsetko ok..ci to nieje nejakym bacilom alebo neviem no..ako moze odrazu zacat tak vadit mm.. 😒

dominikav123
9. júl 2016

@slivocka4 neboj sa to nie je o tom ze jej vadí tvoje mlieko. Koliky proste su a potom zase odídu. Naša mala najhoršie stavy od 4. Týždňa cca do 8. potom to ustálo. Pediatrička ale povedala ze su deti u ktorých to odznie až v pol roku. Dávaš jej nejaké kvapky ?

charity
9. júl 2016

@slivocka4 Ked nechce pit, nedavaj jej prsnik.

janickacrazy
9. júl 2016

@slivocka4 to je preto, že ten tráviaci trak sa ešte vyvíja, tak preto sú tie koliky, mojmu robili aj výter, či nemá bacila a nemal nič, tým to určite nebude, proste len vydržať a skús nejaké probiotiká dať, ak nedávaš napr. Bio gaya, nám pomáhali aspon trochu

leydy
7. jún 2019

@slivocka4 kamoska mi hovorila, že bolesť bruska začína 10-20 min po kojení alebo teda papani. Cize môže to byt bruško, skús vylúčiť zo stravy mliečne výrobky či to pomôže a môže to byt aj tichý reflux. Skús Espumisan L jej dávat pred každým kojenim 25 kvapiek nám to pomáha a netrpíte kolikami, mame tichý reflux a maly má 10 týždňov. Držím päste to prejde 😉