Kolika verzus epileptické záchvaty

nejra
13. jún 2012

prosim vas ako vase deti prezivali koliku?moja takmer stvormesacna dcerka ma strasne problemy pri zaspavani-zacne sa akoby zvyjat do klbka rytmicky a uz nemam pocit, ze je to kolika ale mi to skor pride ako nieco neurologickeho a to infantilne krce -westov syndrom(daj boze nech sa mylilm) som uplne zufala, kazdy vecer ju musim uspavat na rukach, s riadnym odporom ako sa zvyja a dnes som bola u lekarky aby som si vyziadala neurologicke vysetrenie-na to ma nezobrali-lebo sa objednava a na buduci tyzden ma objednat nemozu-takze mam skusit inych lekarov v tt kde ma objednaju skor...prosim vas ak ma niekto skusenosti aj s westovym syndromom alebo ste zazili nieco podobne, napiste ...

minewka
13. jún 2012

@nejra ako si vôbec prišla na ten Westov syndróm? Zvíja sa ti tak aj na rukách?

Skutočnú ozajstnú koliku (také bežné bolesti bruška tam nerátam) - mala moja dcéra len raz, krátko po narodení. Prejavovala sa obrovským plačom, ktorý prichádzal vždy v určitých časových krátkych intervaloch, ako išli kŕče - plač, 2 minúty pokoj, plač, 2 minúty pokoj. Počas kŕčku sa telíčko vyplo, prehlo ako luk, celá bola červená.

nejra
autor
13. jún 2012

zvija sa mi aj tak na rukach...vcera zvlastne zagrimasovala pri hre,napadol ma, ze to bolo podobne ako epilepticky zachvat maly a pozrela som si nieco o tom na internete a hned aj video na youtube a je to velmi podobne ak nie identicke ako sa chova mala pri zaspavani

minewka
13. jún 2012

@nejra @nejra hm, ťažko povedať takto cez net. 3 mesačné bábo je ešte maličké...

čo ostatné psychomotorické zručnosti? otočenie za zvukom, predmetom, držanie hlavičky, pasenie koníkov (či na brušku dvíha hlavičku), atď ?

A aký bol pôrod? Apgar skóre?

nejra
autor
13. jún 2012

zevraj desat, vsetko robi, zda sa mi az velmi sikovna...no porod bol cisarskym a mali sme prednedavnom ockovanie a vtedy som si to zacala vsimat, ked som spala s malou u mamy...ale vobec neviem spomenut, ci nieco podobne robila aj predtym, ale myslim, ze ano, len bola mensia a nejak som to nevnimala...neviem, uz vobec nic, som uplne zufala, zajtra ideme do nemocnice

minewka
13. jún 2012

@nejra zatiaľ sa neboj... 🙂 keď sa na niečo upneme, všetko nám do toho zapadá...čo som sa dočítala - pri tomto syndróme ide o ťažké poškodenie mozgu a nechce sa mi veriť - že by bol zatiaľ psychomotorický vývoj v poriadku...

Prečítaj si niečo o benígnom novorodeneckom myoklone....

Tu máš niečo odborné..
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

kimmie
13. jún 2012

@nejra Moj syn neznasal mlieko v mojej strave a koliky boli u nas na dennom poriadku az kym som na to neprisla ze co mu vadi. On sa ani nezvijal, skor reval a reval, v tvari bol cerveny, oci vypulene, spoteny a doslova reval minimalne 2 hodiny v kuse a nicim som ho nemohla utisit. Ale tie koliky uplne vymizli po 4 mesiacoch. Potom som zasa zaradila do svojho jedalnicka mliecne vyrobky ale to mu uz nevadilo, koliky uz vobec nemaval.

zeleny_cajik
13. jún 2012

Nema reflux? Deti pri refluxe sa prepinaju a zvijaju, lebo ich pali zaha. Moja mala je taky jedos, pri zaspavani sa na rukach vrti, vystiera, kope, bucha do mna, mrnci... kym sa upokoji to trva dost dlho. Koliky nemala, ale reflux nam dal zabrat, teraz je to uz lepsie.
Nehladaj hned to najhorsie 😉 urcite sa mylis.

nejra
autor
18. jún 2012

@zeleny_cajik
@kimmie
@minewka bol to reflux druheho stupna...konecne sme doma, takmer som stratila mlieko od stresov, uz sa mala prisaje zväcsa len v noci, tak odsavam a sme na antirefluxnom mlieku...uplne som ochorela, totalne psychicky a fyzicky vycerpana,zeleny cajik a kedy to preslo?

zeleny_cajik
18. jún 2012

@nejra no chvalabohu 😉 neboj, reflux je uplne bezna zalezitost. U nas sa to velmi zlepsilo s prikrmami, po tych si iba obcas odgrcne, ked spapa viac ako treba. Ale tie "krce" uz nemava.

minewka
18. jún 2012

@nejra som na teba myslela, že ako ste dopadli... 🙂

Som veľmi rada, že sa nepotvrdila nie veľmi pekná diagnóza, čo si si na nete našla....Je dobré byť obozretný, ale verím, že si sa vystrašila riadne a ani sa ti nečudujem pri tej diagnóze, čo si vypátrala...

Neboj nič, reflux je síce nepríjemný, ale dá sa s ním celkom slušne popasovať rôznymi opatreniami (už ti asi povedali v nemocke) a hlavne - bábo z toho vyrastie. 🙂