Koľko mg vitamínu C denne?

jajilb
29. jan 2015

Ahojte chcem sa spýtať ak mate niekto skusenost alebo info. Syncek ma 4 roky. Kolko mg vitaminu c moze denne? Ako dlho by sa mal dávať?

jeennyv
29. jan 2015

ja som kupovala minule klasicke Cecko celaskon a lekarnicka mi vysvetlovala, ze 100 mg je pre deti a 250 pre dospelych, v letaciku mas presne davkovanie alebo sa porad s lekarnikou ci lekarom 🙂

fcchelsea
29. jan 2015

umelé vitamíny by som nedávala najlepšie je dávat dieťaťu céčko v prirodzenej forme myslím tým zelenina a ovocie synček už má na to dosť rokov ak by sa mu to nepáčilo tak možem poradiť robiť mu z toho nejakých hrdinov alebo nejaké postavičky ktoré sa mu páčia

csenibaba
29. jan 2015

@jajilb
@jajilb
@jajilb Szent Györgyi Alberta ("vynálezca vitaminu C) denne jedával od 1000-9000 mg vit.c a zomrel na nehodu ako 92 rocny,jeho kolega jedával denne az 12-18000 mg vit.c a zomrel ako 91 rocny!ja osobne kupujm vit.c v prásku a do caju miesto citróna dávam vit.c.

jajilb
autor
29. jan 2015

Rada by som mu nedavala umeliny. No je odporca ovocia a zeleniny. Z ovocia len jablcko horko tazko banan. A zelenina? Trocha mrkvy v polievke pripadne rozmixovany hrach. Caj s citronom tiez nevypije. Skusala som mu robit na tanieri obrázky alebo postavičky a k nicomu to nebolo. Niekto by povedal jedz pred nim ovocie a zeleninu nech pochopi ze je to normalne. Nie on to ochutná pozuje a tak ho napne ze vyvrati aj vianocne pupacky. Tak asi preto ten umely vitamin c. No na druhú stranu moja mamina vravi ze ja som bola taka ista. A to nam v zahrade rastlo vsetko a bez postreku.

fcchelsea
29. jan 2015

moja sestra má tiež taký problém so synom zo všetkého čo je zdravé je mu zle ale zjesť hambáč párky a iné prepáč kraviny to mu nevadi skusila si doktora niektoré deti maju taký odpor k jedlu moje decká zjedia všetko tiež som sa sa natrápila ale ja im stále opakujem nech si spomenu jacsknov klip kde ukazuju hladné deti z afriky tak mi všetko zjedia ešte im chcu aj poslat možno trochu drastické ale má to svoj učinok a ked ho z toho napína tak naozaj skus isť za odborníkom

alana1
29. jan 2015

veru veru, my sa tiez dopujeme vitaminom c, ja beriem 600 mg dvakratdenne a malemu davam tiez 600 mg jeden krat denne- no on ma kolegenovu poruchu.....kedze kolko lekarov , tolko nazorov, rozhodla som sa sama hoci nemam vzdelanie len na zaklade najdenych studii na internete...bojim sa troska, ze mu mozem ublizit, hlavne zatazit ladvinky, no na druhej strane aspon takto bojujeme s kolagenom..a jeho nedostatkom