Mimomaternicové tehotenstvo, vitamíny a snaženie sa

miska7754
3. jún 2021

Ahojte dnes som bola na kontrole na gynde mala som mimomaternicove minuleho roku a predtym potrat.. Porobil mi vysetrenia.. A dal mi duphastom, kyselinu listovu a vitamin E.. Chcem sa spytat ako dlho ste sa snazili ak ste mali toto iste co ja a dal vam vitaminy dakujem

kkovacovak
3. jún 2021

@miska7754 ja som mala mimomaternicove v auguste, po mesiaci sme sa mohli začať snažiť ale nechali sme to kvôli sťahovaniu a silnej korone po novom roku. Otehotnela som vo februári. Vit C a D beriem dlhodobo a brala som namiesto kysliny listovej inofolic asi pol roka pred. Progesteron dal asi ako poistku aby sa aj lepšie uchytilo keď už k tomu príde. Ja som ho brala až po otehotnení

miska7754
autor
3. jún 2021

@kkovacovak jaj aha a odobrali ti vajcovod? Lebo ja mam odobraty

kkovacovak
3. jún 2021

@miska7754 ano odobrali

miska7754
autor
3. jún 2021

@kkovacovak aha my sme sa len teraz zacali snazit chcela som ai oddychnut po tom mimomaternicovom lebo to je aj na psychiku

kkovacovak
3. jún 2021

@miska7754 mne to dr aj odporučila. Fyzicky sa môže po mesiaci ale psychicky je to už inak. Dr sa ma pýtala či neprechádzam nejakým stresom atď tak som jej práve povedala o sťahovaní tak povedala nech skúšame až keď budeme zabývaní. Nech je telo aj myseľ v kľude. Ale neboj sa po operácii je to tam prečistrné a vraj sa dá otehotnieť ešte lepšie ako inokedy.

sjuzan0211
3. jún 2021

@miska7754 ja som tiež na tom ako ty. Minulý rok v júni potrat v 11tt a v októbri mimomaternicové.. Mam zobraty ľavý vajcovod. Po pravde, snažíme sa od decembra. Užívam kyselinu listovú, vitamin C a D pijem alchemilkovy čaj a doteraz nič.. Viem ze možno na to myslím, a veľmi po tom túžim ale veru nedarí sa zatiaľ..uvidime dokedy.

kkovacovak
3. jún 2021

@sjuzan0211 čo je to s tými vajcovodmi naľavo...aj mne ten ľavý zobrali. Len nezúfaj je to možno ťažšie otehotnieť ale ide to 🙂 Musíš sa dať do pohody. Ja som cvičila aj jogu na zvýšenie plodnosti aby som to tam dole rozhýbala tak skús 😉

sjuzan0211
3. jún 2021

@kkovacovak a podarilo sa otehotnieť? Skúsim skúsim 😉 veru co si čítam články tu na modrom koňovi tak vecsinou ľavý vajcovod 😉dufam ze tento mesiac je náš. Ze uz menštruácia nepríde..😉

kkovacovak
3. jún 2021

@sjuzan0211 ano už som v štvrtom mesiaci 🙂 ja si reálne myslím že tá joga fakt pomohla. Sama dr mi to odporučila. Prekrví to maternicu, posliní svaly takže určite to má niečo do seba+človek pri tom zabudne na zlé myšlienky. Držím palce nech sa podarí 😉

miska7754
autor
4. jún 2021

@sjuzan0211 ja mam tiez lavy vajcovod odobraty

sjuzan0211
4. jún 2021

@kkovacovak ďakujem veľmi pekne.. Akurát teraz mam plodné dni tak uvidíme ci sa podarí, ak nie, skúsim aj jogu 😉

sjuzan0211
4. jún 2021

@miska7754 tak prajem aby sa ti co najskôr podarilo otehotnieť 😉 a dúfam ze aj mne.

lens
26. jan 2022

@sjuzan0211 ahoj prosim ta a jogu si aku cvicila? Mas nieco overene, ja som teraz v januari mala operaciu ale odobrali mi pravy vajcovod

sjuzan0211
27. jan 2022

@lens ahoj, ja som sa k joge ani nedostala, minulý rok v máji som ostala tehotná a teraz som v 36tt, ja verím ze mne veľmi pomohol alchemilkovy čaj a kyselina listová..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre