Koľko trvá salmonelóza u ročných detí?

ricky
17. jan 2008

Mame s kamaratkou 15 mesacne deticky, ktore maju uz vyse 3 mesiace salmonelu, nachytali ju spolu, nevieme kde...ake mate vy skusenosti? kolko vam trvala salmonela? ake lieky ste brali....diki 🙂

lilianak
18. jan 2008

Ahoj Ricky, syn mal tiez salmonelozu, nastastie sme neboli hospitalizovany, odkakali a odvracali sme si to obaja ☹ Salmoneloza sa velmi dlho vylucuje zo stolice, dolezite je dodrziavat dietu a postupne pridavat stravu. Vylucit uplne mlieko a mliecne vyrobky, jedol len dietne, ziaden olej,len ryza, mrkva, rohliky a pod.... (to na zaciatku) Lieky sme brali len probiotika a kedze nam potom robila doktorka krvne vysetrenia a pecenove testy a krvny obraz bol zhorseny, tak vitaminy. Salmonelu moze dieta dostat zo surovych vajec, jogurtov, syrov, alebo aj na pieskovisku. Ale myslim, ze to uz nie je dolezite. Drzim Vam palce, nech ste rychlo zdravi 🙂

dadka212
21. máj 2008

Ahojte,

nám včera potvrdili salmonelu ☹ som z toho nešťastná zajtra ideme na infekčné tak uvidíme čo nám povedia. Mali sme ísť na epidemiologické, ale keďže nám začali už aj vysoké teploty tak ideme na infekčné. Hovorili mi, že máme držať prísnu diétu: varená mrkva, zemiak, ryža...ale ostatok som v tom strese zabudla, neviete náhodou čo mu môžem ešte dať jesť a čo by mal piť, lebo on iba granulovaný čaj to mi vypije aj 1,5 litra, ale iné neviem čo do neho dostanem, a ako dlho trvá tá diéta?... či dovtedy dokým nebudú výsledky OK 😕 len som si čítala, že to môže trvať aj 4 mesiace a viac....

marcelirv
30. máj 2008

ahoj dadka moje deti tiež mali salmonelu ale mi sme brali antibiotika a ohladom tej diéty uvar ryžu až tak kymsa ti celá nerozvary a cez sitko mu preced do flašky a daj mu to vypit viem nie je to bovie čo ale mojím detom to velmi pomohlo je to na prvý pohlad také hnusne ale skus a potom mi napíš. ahoj zatial sa maj alebo ešte daj mu predpísat biseptol mi sme toto brali a tieto antibiotiká nám velmi pomohli.

renatam
1. jún 2008

Salmonela ak prebieha "nekomplikovane", by sa ATB nemala liečiť. Neskracuje sa tým priebeh ochorenia, naopak
častejšie vzniká nosičstvo. Deti možu vylučovať salmonely dlho / aj 3 mesiace/. Niektorí doporučujú na elimináciu salmonely podávanie Dufalaku /t.j.liek proti zápche/ v presne doporučenej schéme. Ale určite žiadne ATB!!!, ani prísne, diety ale racionána strava-veku primeraná Probiotiká ano, aj "babské recepty"-čučoriedky, jogury., banány, ryža.

dadka212
2. jún 2008

Ahojte 🙂

no malý je už ako tak v poriadku, nevracia, nekaká (hnačku) a už aj pekne papá 😉
My sme mali troška iný priebeh, lebo malý mal hnačku tak nám robili výter a porvrdili baktériu E-coli to bolo liečené Biseptolom, potom sme šli na kontrolný výter a tam mu našli salmonelu, to už začal aj vracať, ale iba mliečne výrobky...
Boli sme na infekčnom tam nám dali protihnačkovú diétu a za 2 dni po hnačke ani stopy, dávali sme probiotiká Nutrolin B ten ešte dávame a tento týždeň ideme na kontrolný výter tak som zvedavá ako dopadneme...

junovka
20. dec 2008

oprasujem tuto temu, aj ked nerada ☹

Chcela som sa vas opytat, ci nemate nikto s tym skusenosti.Minuly tyzden sme dobrali Biseptol koli diagnostikovanej Salmonele+E.colam.Od nedele uz hnacky nemala.V utorok mi zacala Nely kaslat, soplit, chripit, tak som jej mala davat Stoptusin, Calc.sirup, Dithiaden a Homeovoux, Nutrolin -B/beriem doteraz/.Dnes sme s tym skoncili a dnes sa jej opatovne objavili vodnate hnacky.Moze to byt, ze su to este dozvuky Salmonely, alebo zeby boli vyprovokovane liekmi, ktore sme dnes dobrali??Citala som v letaku od Stoptusinu, ze mozu byt aj neziaduce ucinky bolesti bruska, hnacky.......Cely tyzden je taka nesvoja, noci ma nekludne......tak ja uz naozaj neviem, co si mam o tych opatovnych hnackach mysliet. ☹ 😔 Zatial teploty nema a duuuuuuufam, ze ani nebudu, nakolko predtym ako nam zistili Salmonelu, tak sme mali 3 dni teploty 40 a straaaaaaaasne hnacky 😢 ☹

larisska
22. dec 2008

Ahoj,myslim si,ze dozvuky asi nie,pretoze my sme mali tiez salmonelu,srackoval len tyzden a to sme cely prelezali v nemocke na infuzkach,drzala sa nas potom este 2 mesiace a maly vobec neskrackoval,negrcal uzivali sme tiez biseptol,nutrolin B a dodrziavali prisnu dietu,moze to byt aj liekmi,ale radsej zajdi k lekarovi

danu
15. júl 2009

mima17 • Dnes o 10:01
Ahojte, dcerka 8,5 mes. ma salmonelu. Uz tyzden hnackujeme, ale tak ze doobeda je to hnackova stolica cca 3x a poobede 2x, ale uz tuhsia. Mate niektora skusenosti, ako dlho mi moze hnackovat, resp. mat viackrat za den stolicu? Stolica je tmavozelena, drzime stale dietu, teploty nemame, nevraciame a dcerka je cula, hrava. Dakujem

junovka
15. júl 2009

Mima, my sme zelene stolice mali hadam aj par mesiacov, aj napriek tomu, ze sme brali probiotika.Hnackovat moze este dlhsiu dobu.Zalezi aj od tuhosti stravy...snaz sa jej davat vela zemiakov, ryze, ryzoveho odvaru do mliecky, .....

andreavk
16. okt 2009

Môj synček dostal Salmonelozu v 18 mesiacoch.Najskôr po dve noci horúčka 40 ☹ ,obvodná mu nasadila antibiotiká Zinat lebo mal veľmi zapálené hrdielko.Hneď ako začal brať antibiotiká ohlásili sa hnačky.Najskôr len redšia stolica,ale stav sa zhoršoval až do druhého dňa,keď už to bola zelená "voda".A strašne mu to vyštípalo zadoček napriek tomu,že som ho po každej stolici sprchovala a krémovala,nechávala som ho aj bez plienky aby sa mu riťka vetrala.Takže obvodná urobila výter a bola to salmonela 😢 😢 .Vlastne kým prišli výsledky( 3 dni) malý mal už stolicu ok.Berie len probiotiká a Imunoglukan na posilnenie imunity.Opakovaný výter znovu potvrdil,že Salmonela je ešte tam ale malý je ok,veselý,chutí mu papať atď.Koncom mesiaca ideme znovu na výter,tak uvidím,ale ako tak čítam,tak je to beh na dlhšiu trať.Aj ja sa veľmi o malého bojím,najradšej by som to mala za sebou!!!!!! 😒

90201
3. apr 2011

ddddddd

aaddiikkaa
21. máj 2017

Ahojte je to uz dlho ale snad sa niekto ozve. Zaujima ma ako dlholo odzneni hnacky moze dieta mat este castu stolicu tak cca 5x denne. Uz je husta. Dcerka berie probiotika a brala smectu stolica bola tuha tak 2x za den. Smectu som vysadila asi pred 3 dnami vcera zjedla vyvar a dnes mala stolicu uz 4x. Je to normalne? Ako dlho moze este mat tak castu stolicu? Ako dlho dodrziavat dietu zemiak ryza mrkva obcas nieco ine? Hnacky mala pred 3 tyzdnami odbery potvrdili salmonelu. Dakujem.

slunce3
1. jún 2017

Ak sa mozem opytat ake priznaky salmonelozy ste malo na zaciatku?
Najskor hnacka, potom teplota,alebo obidve, nejake nechhutenstvo? Ake boli stolice farba,konzostencia? Kedy teploty prestali?
Dakujem

aaddiikkaa
2. jún 2017

@slunce3 u nas to prebehlo iba ako hnacka 3 dni a koniec potom len casta stolica tak5x denne o 2 tyzdne horucka 39.5 ale iba 1 noc. Crp bolo ok az vzorka stolice potvrdila salmonrlu. Farba mi neprisla nijak zvlastna lebo vzdy zavisela od toho co jedla

ada0207
5. okt 2017

Ahojte maminky, prosim upokojte ma,malej zistili salmonelu, hnackuje uz týždeň, som z toho na "prašky". Je vše ok u vašich detičiek po prekonani tohto virusu? Boze kde to len dostala veď ja uz neviem ako dezinfikovat všetko viac ruky umyvame... no citim sa hrozne☹

aaddiikkaa
5. okt 2017

@ada0207 necit sa hrozne neda sa uchranit dieta pred vsetkym, to je zivot...nasa je ok, postupne to odzneje ale chce to cas. Nasa brala smectu a nekadex a pomohlo. A samozrejme dietna strava, umyvat ruky a menit uteraky, resp nech ma vlastny. Drzim palce.